Obecny czas: Sob, 04.05.2024, 20:08




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Saab 9-3 czy Volvo S40 ? 
Autor Wiadomość

Postów: 23
Post Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Witam. Zastanawiam się nad kupnem auta do 30 tys zł. Bardzo podobają mi się skandynawskie auta, a konkretnie ich deska rozdzielcza. Waham się nad 3 modelami:
- Volvo S40 2.0d 136KM (turbodiesel)
- Saab 9-3 1.9TiDS 150KM (turbodiesel)
- Saab 9-3 1.8t 150KM (turbobenzyna)

Samochód będzie w 80% używany do jazdy po mieście, pozostałe 20% to jazda po autostradzie, a czasami po jakimś torze wyścigowym. Liczy się:
- dynamika
- wyposaĹĽenie
- wygoda, komfort
- dźwięk silnika
- niskie koszta eksploatacyjne

Czy w dobie dzisiejszych cen paliw bardziej opłaca się brać silnik spalający 8,5l benzyny, czy 6,5l ropy ? Który będzie ogólnie tańszy w eksploatacji ?


Sob, 10.03.2012, 19:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Bierz benzynę - wspolczesne uzywane diesle nie maj racji bytu, i prędzej czy pozniej sie wysrają na dużą kasę. A jak masz jeździć po mieście to już w ogóle. W benzynie nie masz DPFów,turbin, wtrysków które się wysrywają, a przy obecnych cenach mazutu koniec końców lepiej wyjdziesz na PB.

a tak btw S40 to focus, 2.0 tdci są chu*owe, 9-3 to Vectra, 1.9 cdti też potrafią niemile zaskoczyć. W życiu bym nie brał ani jednego ani drugiego.

Masz 30 koła, kup SECa w gazie, ewentualnie jakąś s-klasę W140. Będziesz pan zadowolony

_________________
locha lover


Nie, 11.03.2012, 2:15
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Nie trawię gazu, bo raz, że obniża osiągi, dwa zwiększa masę pojazdu, trzy zajmuje miejsce w bagażniku i cztery - najważniejsze - czy to nie jest wiocha ? Stać mnie na takiego SECa, a nie stać mnie na jego utrzymanie... Ale fakt, SEC to piękne auto... tylko gdyby tyle nie palił... no i jeszcze koszta naprawy, pewnie drooogo by wyszło. Co do S-ki... nie potrzebna mi limuzyna, jestem jeszcze młody, nie mam rodziny ;>


Nie, 11.03.2012, 11:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Dobra instalacja nie powoduje pogorszenia osiągów. A czy to wiocha? Może i tak, zwłaszcza w jakimś mocnym aucie, ale przy takich cenach benzyny i naszych zarobkach, to chyba jedyne sensowne rozwiązanie by posiadać coś mocniejszego niż 1.4 75KM.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 11.03.2012, 11:54
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
A szkoda, bo już w grę miał wejść jeszcze Audi A4 B6 1.8t - też fajne autko. Za to Volvo S40 już po woli wycofuję... jakoś mniej mi się teraz podoba ;>

Tak więc na chwilę obecną. Saab 9-3 1.8t 150KM (240nm), czy Audi A4 B6 1.8t 163KM (225nm) ?


Nie, 11.03.2012, 11:58
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
A co byście powiedzieli na subaru legacy i lexusa is200 ? Mają piękne odgłosy silnika. Ale czy spalanie nie będzie za duże ?


Nie, 11.03.2012, 16:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Myslę że jako użytkownik 9-3 mogę coś w temacie pomóc. Kolego kenji weź daruj se jak masz pisać głupoty na temat o którym chyba nie masz pojęcia. Albo rozwiń albo nie zaczynaj bo co to ma znaczyć że "1,9 cdti może niemile zaskoczyć?" Niemile zaskoczyć może każdy jeden silnik a akurat te wspomniane 1,9 jest jedną z najlepszych jednostek diesla z tego okresu. poza drobnymi usterkami osprzętu: egr, alternatorem i przepustnicą to właściwie nie ma się czego czepić. a ewentualne naprawy rzeczy wyżej wymienionych można przeprowadzić często samemu (wykręcenie 6 śrubek-egr) i pochłaniają tele pieniędzy co tankowanie do pełna. grubszym problemem może być dwumas lub dpf ale to jak w każdym współczesnym dieslui ten model nie odstaje od normy. Problemy z turbiną, głowicą czy wtryskiwaczami tego silnika dotyczą sporadycznie, ciężko znaleść drugą taką konstrukcję na rynku a już napewno w tym budżecie o zbliżonym roczniku i wyposażeniu, wiem bo sam szukałem i analizowałem.
Co do tematu to jeżeli ma być to auto do miasta to saaba se można śmiało darować-za sztywny chyba że komuś to nie przeszkadza. zawieszenie również trwałością nie grzeszy ale koszty napraw są znacząco mniejsze (!!!) od np audi czy passata. (konkretnie-lemforder- zawieszenie przód jedna strona to- tylna tuleja wahacza- 120 zł, przednia- 80 zeta, guma na stabilizator- 8 zeta,60 zł łącznik stabiliz. w sumie 270 zeta za strone. podliczy ktos a4 na lemforder zeby porównać?
a tak wracajÄ…c do tematu :
9-3 1,8t to nie jest zły pomysł, konstrukcja saaba, mało wysilona, daje rady i niezawodna ale o spalanie 8,5 w mieście to zapomnij kolego, to auto swoje waży, dobrze ponad 1500 kg
ja bym jeszcze stawiał na x-type :D przedział cenowo-kosztowy zbliżony a robi wrażenie auto, przy nim is 200 to ja stara para trzewików.
myslÄ™ ĹĽe jeĹĽeli chodzi o A4 wspomniane wyĹĽej to za 30 tys bedzie Ĺ‚adny egzemplarz rok max 2003-4, jaguar czy saab spokojnie 2006...

_________________
Fan ON


Pon, 12.03.2012, 17:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Ani 9-3 ani X-type nie dorownuja Lexusowi IS do piet. Powod jest prosty- RWD i bajeczne prowadzenie. Jesli chcesz naprawde fajne auto dla indywidualisty bierz ISa. Jedyny klopot IS to spalanie- jest w granicach 9-13 l/100km. Ale dzwiek silnika, niezawodnosc czy prowadzenie sa jednymi z najlepszych w tej klasie. No i to jest R6. :) Ceny czesci Lexusa wbrew pozorom nie sa takie zle- zamienniki na Intercars nie wyrozniaja sie cenowo na tle innych aut tej klasy.
Ogolnie to dziwne auta wziales pod uwage, takie dosyc skrajne opcje- z jednej stronie diesle 1.9, a z drugiej doladowane benzyny. Ja na Twoim miejscu rozwazylbym jeszcze jeden samochod- S60 z silnikiem 2.4 d5-w odroznieniu od S40 to juz mozna nazwac prawdziwym, pelnoprawnym Volvo.
X-type to porazka.


Pon, 12.03.2012, 19:06
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Cytuj:
Jedyny klopot IS to spalanie- jest w granicach 9-13 l/100km.

Jedyny kłopot, ale chyba najważniejszy. :/ Raczej sobie go odpuszczę.
Cytuj:
jeszcze jeden samochod- S60 z silnikiem 2.4 d5-w odroznieniu od S40 to juz mozna nazwac prawdziwym, pelnoprawnym Volvo.

Fakt, S60 to (przynajmniej z wyglądu) piękne autko. Bardzo podoba mi się deska rozdzielcza, która nawiązuje do klasyki :> Tylko o który diesel ci chodzi. Bo są 4 do wyboru: http://www.autocentrum.pl/spalanie/volvo/s60/i/
Czy wszystkie 4 silniki diesla są 5-cylindrowe ? Czy dźwięk silnika będzie podobny jak w Volvo XC90 2.4 D5 ? (czy to nie ten sam) ?

EDIT
Tak se przeglądam te S60-tki na allegro i zauważam, że ceny są dość mocno zróżnicowane, a co gorsze, sporo z nich chodzi po 40tys+
Dlaczego np. ten kosztuje 33 tys http://allegro.pl/volvo-s60-d5-momentum ... 31719.html
a juĹĽ ten ponad 50 tys ? http://allegro.pl/sprzedam-volvo-s60-20 ... 87454.html

Czy za dodatkowe 50 koni trzeba dopłacić aż 20 tys ? :P


Ostatnio edytowany przez masseur Pon, 12.03.2012, 19:51, edytowano w sumie 2 razy

Pon, 12.03.2012, 19:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Niestety prawda jest taka że każde auto klasy średniej z segmentu premium a takie się w tym temacie przewijają swoje waży i jezeli chodzi o napęd benzynowy to będzie na pewno paliło w okolicach 10 litrów niezależnie co to będzie przez dużą masę. Częściowo da się to obejść kupując diesla, tutaj wspomniane s60 jest bardzo fajna konstrukcja bo mocną i oszczędną ale weź chłopie znajdź zadbany egzemplarz :lol: wiem bo przerabiałem temat dobre pol roku 8) jest masakra, dodatkowo przy sprowadzonych autac dochodzi nie mała akcyza często zaporowa.

_________________
Fan ON


Pon, 12.03.2012, 19:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Cytuj:
Cytuj:
Jedyny klopot IS to spalanie- jest w granicach 9-13 l/100km.

Jedyny kłopot, ale chyba najważniejszy. :/ Raczej sobie go odpuszczę.

I gaz o ile do Mercedesa, BMW czy Audi moze niezbyt pasuje, ale da sie to przezyc to do Lexusa jest czyms w rodzaju faux pas.

Cytuj:
Czy dźwięk silnika będzie podobny jak w Volvo XC90 2.4 D5 ? (czy to nie ten sam) ?

Tak, ten sam, wszystkie diesle 2.4 w Volvo to 5 cylindrowe jednostki. Tez jezdzilem tym Volvem, ale tylko przez 2 tygodnie. Zdazylo jednak zrobic na mnie bardzo dobre wrazenie. To byla wersja 163 km, ale naprawde swietnie sie zwijala, duzy moment robi swoje. Fajne wykonczenie, przyjemny bulgot, bardzo stabilnie sie prowadzi. Szokujaco malo tez potrafilo palic i to przy szybkiej jezdzie. Na dluzszy okres czasu nie wiem jak sie sprawuje, generalnie jesli chodzi o silniki to podobno z tymi dieslami problemow nie ma. Problemem jest jak wspomnial kolega duzo trefnych egzemplarzy na rynku, a ceny czesci do S60 sa juz troche wysokie. Jednak majac 30 tys. mysle, ze juz bedziesz mogl troche wybierac w ofertach.


Pon, 12.03.2012, 19:57
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Cytuj:
Jednak majac 30 tys. mysle, ze juz bedziesz mogl troche wybierac w ofertach.

Szkoda tylko, że cena tych z rocznika 2005+ zaczyna się od 40 tys, bo są po faceliftingu i są ładniejsze :/ W tych sprzed facelifta nie podoba mi się przód i czarne, plastikowe listwy boczne ;/ Ale to chyba da się wymienić :> Ale są też brzydsze zegary, których już chyba nie idzie tak łatwo wymienić ...

A jak wyglÄ…da sprawa automatĂłw w modelach 2000-2005 ?


Pon, 12.03.2012, 20:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
o automacie w s60 zapomnij, on po prostu nie istnieje, nawet nie bierz go pod uwagę, to jest właśnie największa wada tego auta. Jeżeli chodzi o s60 za 30 tys to masz szanse coś namierzyć ładnego z roku '02, '03 może '04 przy szczęściu ale nie licz na nic nowszego w ładnym stanie i bez przygód. Zwracaj uwagę na kierownicę, często w powypadkach nie odpowiada wzorowi stosowanemu w danym roku, były co najmniej 3 różne wzory, ponadto w autach z dużym przebiegiem (grubo ponad 300 tys. a i tez 500 nie jest niczym specjalnym w tym aucie) często jest uszkodzony środkowy podłokietnik ze schowkiem (tak na pierwszy rzut oka) część trudno osiągalna:)

_________________
Fan ON


Pon, 12.03.2012, 21:15
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Aż takie złe są te automaty ? Szkoda, bo do tego samochodu pasuje automat :/
Mówisz, że od 2002-2004. Hmmm... a jakieś dobre oferty mógłbyś mi podać? :>

Jeśli z Volvo nie wypali (a chyba coraz większe szanse, że nie wypali, bo czytałem, że turbodiesel do miasta się nie nadaje) to chyba będę rozglądał się nad Audi A4 1.8T 150KM - co prawda nie ma takiego ładnego, skandynawskiego wnętrza, ale też fajny na pierwszy rzut oka.


Pon, 12.03.2012, 21:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
jak nie ma diesel dpf to moze byc do miasta a s60 długo nie mialo, nie wiem czy nie do liftu, a co do audi na miasto... ten to sie dopiero nie nadaje 8) jeździ jak jeździ ale kradną je :!:

_________________
Fan ON


Pon, 12.03.2012, 22:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
mad4max napisał(a):
Myslę że jako użytkownik 9-3 mogę coś w temacie pomóc. Kolego kenji weź daruj se jak masz pisać głupoty na temat o którym chyba nie masz pojęcia. Albo rozwiń albo nie zaczynaj bo co to ma znaczyć że "1,9 cdti może niemile zaskoczyć?" Niemile zaskoczyć może każdy jeden silnik a akurat te wspomniane 1,9 jest jedną z najlepszych jednostek diesla z tego okresu. poza drobnymi usterkami osprzętu: egr, alternatorem i przepustnicą to właściwie nie ma się czego czepić. a ewentualne naprawy rzeczy wyżej wymienionych można przeprowadzić często samemu (wykręcenie 6 śrubek-egr) i pochłaniają tele pieniędzy co tankowanie do pełna.


W tamtym oku szukałem auta dla ojca, oglądałem kilka Crom 1.9 i 120 i 150KM i w tym przedziale cenowym wszystkie były mechanicznymi rzęchami - bez względu na przebieg, bo w większości był i tak kręcony. Skończyło się w końcu na C-Maksie 1.6TDCI/HDI/whateva, w którym EGR wali na kilometr, alternator siadł od razu po kupnie - z tego samego powodu pozbyliśmy się Carensa (no dobrze, może powody były odrobinę inne :twisted: ). Ale z kolei w pracy miałem nieprzyjemność jazdy Stilo jtd, w którym jakimś cudem działał silnik, nie działało nic innego. Mimo że od zawsze byłem gorącym ich zwolennikiemteraz nonsensem jest kupowanie używanego diesla w tej kwocie, trzeba mieć ogromne szczęście żeby trafić coś normalnego. A przy dzisiejszych cenach paliwa, trzeba by naprawdę robić spore przebiegi żeby diesel się opłacał. Ja do miasta brałbym coś z LPG, z dużym silnikiem - niech pali nawet te 15L gazu, i tak będzie taniej niż gdyby miał palić 10l PB.

A już tak całkiem osobiście - wybierz to co Ci się najbarzdiej podoba ...

_________________
locha lover


Wto, 13.03.2012, 14:32
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Cytuj:
A już tak całkiem osobiście - wybierz to co Ci się najbarzdiej podoba ...

Właśnie sam nie wiem, który mi się najbardziej podoba. Wizualnie to chyba Audi A4, wnętrze ładniejsze ma Volvo S60 i Saab 9-3, odgłos silnika najlepszy w Lexusie, za to Volvo S40 będzie bardzo dobrze wyposażone w tej cenie. Ogólnie to ze wszystkich tutaj wymienionych najbardziej spodobał mi się Subaru Legacy, ale on za dużo pali, a montowanie w nim LPG to na prawdę wiocha... W S60, czy Lexusie, mógłbym jeszcze (z bólem) zamontować, ale w Subaru w życiu ! :P
Cóż... jeszcze się zastanowię :> Dzięki za pomoc :P Jak chcecie, możecie dawać jeszcze jakieś propozycje ;>


Wto, 13.03.2012, 15:03
Profil

Postów: 23
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
O! A co byście powiedzieli na S40 2.4i 170KM ? Głos ma bardzo ładny (http://www.youtube.com/watch?v=klL3WYXdzEQ), najlepszy zaraz po Lexusie, a spalanie, z tego co widzę jest relatywnie niskie, bo 8.5l benzyny.
Czy ta S40-tka jest teĹĽ 5-cylindrowa ?


Wto, 13.03.2012, 19:24
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Zapomnij o takim spalaniu, jak wyczytanym w necie, w przypadku normalnej jazdy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 13.03.2012, 19:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Saab 9-3 czy Volvo S40 ?
Cytuj:
a montowanie w nim LPG to na prawdę wiocha... W S60, czy Lexusie, mógłbym jeszcze (z bólem) zamontować, ale w Subaru w życiu !

http://www.mototok.pl/Coraz-wiecej-prod ... azowa-a562

Jak widać Volvo seryjnie chce wprowadzić LPG, Mercedes seryjnie wprowadził CNG a ludzie nadal uważają że gaz to stara instalacja, kupa problemów i że to wiocha, a nie biorą pod uwage cen paliw i sporej awaryjności nowych diesli.
Nazachodzie ludzie montuja tez gaz w luksusowych autach ze wzgledu na ekologie a u nas ciÄ…gle zacofane myslenie ĹĽe to wiocha.


Śro, 14.03.2012, 21:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018