Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 21:04




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autoonline 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Autoonline
Czy ktoś z Was wie może coś więcej na temat tej strony? zapytam wprost, czy to się opłaca?

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Sob, 09.06.2012, 17:44
Profil
Post Re: Autoonline
Tej tzn. której ? Nie ma adresu. .com, .pl, .eu ?


Sob, 09.06.2012, 19:11
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Autoonline
Oczywiście chodziło mi o stronę z tytułu, ale nie chciałem zostać posądzony o reklamę, dlatego jej nie wklejałem. Faktycznie masz rację, powinienem podać. http://autoonline.pl/

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Nie, 10.06.2012, 13:01
Profil
Post Re: Autoonline
Trochę ich prześwietliliśmy :) i tak:
- zarejestrowali działalność w Polsce od 26.01.2004 roku (wg. nich działają od 2003)
- jako spółka z o.o. zarejestrowana w Polsce mają obowiązek pokazania kapitału zakładowego. Nigdzie go nie ma.
- sami twierdzą że zatrudniają 13 osób, jednak faktycznie jest ich mniej (najprawdopodobniej 9)
- ostatni wpis na stornie internetowej, która ma być ich głównym medium komunikacyjnym pochodzi z 2010 roku
- ostatnia branżowa wzmianka o nich jest z 2011 roku.
- nie mają pokazanego żadnego auta, a chwalą się iż maja ich stale ponad 180 000 sztuk
- koszt uczestnictwa w ich programie (dane z 2010 roku - nowszych nie ma) to: 3000 PLN netto wpisowe + abonament miesięczny 409 PLN netto
- w tzw. branżówce są "anonimową postacią" , a chyba po 8 latach działalności nie powinni
- jeżeli już (po dociśnięciu) uda się znaleść kogoś kto miał z nimi coś wspólnego to albo nie wypowiada się wogóle, albo ... niezbyt dobrze

Czyli reasumując, lub jak kto woli w języku biznesowym :) nasza rekomendacja to: uciekać nie polecamy.


Pon, 11.06.2012, 9:25
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Autoonline
Serdecznie dziękuję za wyczerpująca odpowiedz :) nie spodziewałem się tak dogłębnej analizy.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Pon, 11.06.2012, 10:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Autoonline
Rules takich firm obecnie jest mnóstwo. Górują głównie w sektorze finansowym, ale jak widać w innych ich również nie brakuje. Są to zazwyczaj ogromne korporacje, w których można zarobić mnóstwo pieniędzy, tylko jakimś cudem pozostają marką krzak obok renomowanej konkurencji, a pieniędzy czy realnych korzyści nikt z tego nie widział.

Obecnie jeżeli jakaś firma uznaje się za dużą i strzela liczbami takimi jak ta, a w internecie ciężko znaleźć coś obiektywnego na jej temat to ewidentnie coś jest nie tak. No i szukając opinii w google polecam też sięgać głębiej, bo w wielu takich firmach PR polega na spamowaniu na forach i wyrażaniu pozytywnych opinii.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 11.06.2012, 13:00
Profil
Post Re: Autoonline
Ice napisał(a):
Obecnie jeżeli jakaś firma uznaje się za dużą i strzela liczbami takimi jak ta, a w internecie ciężko znaleźć coś obiektywnego na jej temat to ewidentnie coś jest nie tak. No i szukając opinii w google polecam też sięgać głębiej, bo w wielu takich firmach PR polega na spamowaniu na forach i wyrażaniu pozytywnych opinii.

Liczę że pisałeś o autoonline, a nie trynidzie ? :wink:


Pon, 11.06.2012, 15:05
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Autoonline
Pisałem zupełnie abstrakcyjnie, w tle gdzieś tam odnosząc się oczywiście do sytuacji Autoonline i wątpliwości z nimi związanymi.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 11.06.2012, 15:19
Profil
Post Re: Autoonline
Oni są tylko jakimś tam mało liczącym graczem - dając takie a nie inne warunki uczestnictwa sami niejako skazali się na rynkową banicje.
Jednak w branży faktycznie jest cała masa mniejszych lub większych graczy obiecujących czasami niestworzone rzeczy. Jak np. zakup auta z 30% rabatem, a potem się okazuje że przyjeżdza on z ... Estonii, lub innego kraju i człowiek czeka na niego ładnych parę miesięcy (słyszałem nawet o rocznym oczekiwaniu :).
"Modne" stały się też jakiś czas temu "grupowe zakupy aut". Można mnożyć wszelkiego tego typu "inicjatywy". Temat rzeka.
Naprawdę jak człowiek w tym "siedzi" to czasami włos jeży się na głowie co ludzie potrafią wymyślić.


Pon, 11.06.2012, 15:37
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Autoonline
Tak, tylko zupełnie czym innym jest skazanie się na marginalny udział w rynku i proponowanie klientom średnio atrakcyjnej oferty, a zupełnie czym innym przysłowiowe "gwiazdki z nieba" i brak rzetelności w przedstawianych danych ;) A mi o ten drugi aspekt głównie chodzi.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 11.06.2012, 15:39
Profil
Post Re: Autoonline
Jak bardziej "wgryźć się" to w jednym i drugim przypadku mianownik jest taki sam. Różnica jest tylko taka że jedni kierują swoja ofertę do firm (stąd też w ich mniemaniu mogli "poprosić" o większą kasę za "obsługę"), a drudzy do klienta indywidualnego - wiadomo tych jest więcej.


Pon, 11.06.2012, 17:16

Postów: 1
Post Re: Autoonline
Ja zdecydowanie odradzam jakąkolwiek współpracę z Autoonline. Firma bardzo szybko leci na dno. Nieudolnie zarządzana w ciągu roku straciła 70% rynku i będzie tracić nadal. Ma przed sobą najwyżej kilka miesięcy. Firmą rządzą finansiści amerykańscy nie mający bladego pojęcia o branży ubezpieczeniowo-motoryzacyjnej i pionek bez inwencji ślepo posłuszny Amerykanom. Opłaty bardzo wysokie i nic w zamian.


Pon, 25.06.2012, 16:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018