Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 10:38




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Pomoc przy kupnie mercedesa 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post Pomoc przy kupnie mercedesa
Witam
To moj pierwszy temat, zakładam go ponieważ szukam jakiegoś samochodu i wczoraj zostal mi zaprezentowany mercedes c klasa c220 z 94 roku. (diesel 2.2 litra). Powiem szczerze ze zawsze szukalem mniejszego auta. Ale jak sie przejechałem tym meśkiem to sie mocno zauroczylem. (nie ma porownania z jazda np golfem czy choc by mercedesem a klasa)
Auto wczoraj dosłownie "płynęło", dziorawa droga ale dziur nie czuć xD cos pięknego.
No ale do rzeczy. Opisywany egzemplarz jest z roku 94 a ma elektryczne szyby, tapicerke wykonczona drewnem, el. szyberdach rachunki na naprawy zawieszenia (na okolo 3tys zl) i co dziwne przebieg (okolo)
230 000 km, wydal mi sie troche naciagany. Zapytalem wprost czy byly cos krecone to wlasciciel powiedzial ze napewno nie za jego kadencji (a pare lat juz jezdzi tym autem), podobna odpowiedz byla przy pytaniu czy byl gdzies bity. Blacharka wydaje sie wpozo bez korozji.
Na allegro widzialem egzemplarze z 94 roku i co dziwne żaden nie mial el szyb ani wykonczenia tapicerki drewnem, dlaczego ?
AA i najwazniejsze zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa. Przy jezdzie probnej, na 5 biegu auto osiaga 2500 obrotow przy predkosci okolo 100km/h (niby najbardziej ekonomiczne dla diesla) to normalne ? Bo jezdze tez a klasa (co prawda z 2003 roku) ale tam przy silniku 1.7 cdi takie obroty (2500) te auto osiaga przy biednym 120km/h i przy jezdzie autostrada jest naprawde lipa bo jadac choc by 140km/h to spalanie mooocno rosnie. Wiec podsumowujac chodzi mi o to czy w tej c klasie, na autostradzie bede musial meczyc te 100km/h zeby wyszlo najtaniej ?

Wiem ze ciezko ocenic co kolwiek tylko po opisie (zwlaszcza samochod) ale jesli mozecie to odpowiedzcie mi na moje pytania i napiszcie cos od siebie na temat tego auta, spalania, ceny czesci itp). Cena to 5500zl (za 5000 moze pojdzie).
z gory dzieki
pozdrawiam


Czw, 14.06.2012, 18:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Pomoc przy kupnie mercedesa
Mój jest 94 a ma 4 elektryczne szyby i drewniane wykończenia, to nie zależy od rocznika tylko od wersji wyposażeniowej.:
Image
Esprit & Classic- bieda z nędzą.
Sport- drewna nie ma ale lepiej.
Elagance-ma wszystko.
Tyle, że te dwie ostatnie wersje nie mieszczą się w budżecie.
Zapraszam na w202.pl :http://www.w202.pl/index.php
2.2 ma legendarną pompę Boscha, jak siądzie to naprawa połowę wartości tego egzemplarza.
Wrzuć zdjęcia bo 2.2D w takiej wersji i ze skórą(obstawiam MB-tex) to na 90% ex-taxi i wtedy przebieg może być prawdziwy bo licznik jest tylko do 1mln. kilometrów.
A jak musiał przeprowadzać tak poważne naprawy w zawieszeniu(za 3tys. zł to tam praktycznie wszystko wymienisz, na 4x amortyzatory+wszystkie tuleje i drążki reakcyjne, sprężyny i łożyska nie wydasz więcej niż 3k kupując dobre zamienniki) to 230tys. km przejechał ale chyba tylko u niego, tyle wymieniałem przez 180tys. km eksploatacji.
Chcesz jeździć oszczędnie kup 1.8 i go zagazuj, dobrze znosi LPG.
A samochód zdecydowanie polecam, tylko niekoniecznie te najtańsze egzemplarze usuwanie skutków niedoinwestowania jak na tak stare auto wcale tanie niestety nie jest.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 15.06.2012, 7:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018