Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 10:33




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Kombi z dieselkiem do 16 tyś 
Autor Wiadomość

Postów: 77
Post Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Tak jak w temacie, klasyka czyli kombi z dieselkiem pod maską mile widziane dobre wyposażenie, do 16k minimum 2001/02 rok.


Pon, 13.08.2012, 17:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Passata B5 dostaniesz za ta cenę, ale nie możesz liczyć na to, by znaleźć egzemplarz z wiarygodnym przebiegiem nie składający się z dwóch połówek. Generalnie nie wiem, jak planujesz kupić ten samochód, ale pole do skręcania przebiegu jest tu niewąskie.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 13.08.2012, 17:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Citroen C5 z hydropneumatycznym zamówieniem, lub Alfę 156. Tylko czy Ci się diesle z minimalnymi przebiegami 300-400 tys nie będą się sypały?


Pon, 13.08.2012, 19:16
Profil

Postów: 77
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
a co powiecie na V40 z końca produkcji? http://moto.allegro.pl/volvo-v40-1-9-d- ... 88328.html wiadomo, że przebieg jest tu raczej mało wiarygodny, ale to jak 90 % samochodów.


Pon, 13.08.2012, 19:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Rovery 75 wydają się atrakcyjne cenowo i pod względem wyposażenia, nie wiem, jak tam z awaryjnością - Tomasz ma Rovera 75
http://otomoto.pl/rover-75-C25216578.html

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 13.08.2012, 20:40
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Lancia Lybra SW 1.9 JTD.


Odnośnie Passata, w moim przypadku kombiak okazał się workiem bez dna. Dałem 10k, wpakowałem już 3,5k zł. Także że świecą musisz szukać dobrego egzemplarza.

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Śro, 15.08.2012, 14:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Ja bym szukał Focusa lub Meganki. Sensowne, mało awaryjne modele w dobrych cenach, w stosunku do wieku i stanu.

Może dlatego, że nie są owiane miejską legendą bezawaryjności passatów :lol:


Czw, 16.08.2012, 11:07
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
fiko7 napisał(a):
Citroen C5 z hydropneumatycznym zamówieniem, lub Alfę 156.

widzisz, że gościu nie śpi na pieniądzach a proponujesz mu największe skarbonki dostępne na rynku ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 17.08.2012, 20:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
pardon napisał(a):
widzisz, że gościu nie śpi na pieniądzach a proponujesz mu największe skarbonki dostępne na rynku ...

Wydaje mi się, że taki diesel siłą rzeczy będzie drogi w utrzymaniu :wink: Przebiegi rzędu 200-300 tysięcy to już wtryski, turbiny, dwumasy a jak wiadomo to nie małe pieniądze :wink:
Może jakiś Mondeo TDDI to chyba da się znaleźć w tych pieniądzach :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pią, 17.08.2012, 21:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Alfisti4ever napisał(a):
pardon napisał(a):
widzisz, że gościu nie śpi na pieniądzach a proponujesz mu największe skarbonki dostępne na rynku ...

Wydaje mi się, że taki diesel siłą rzeczy będzie drogi w utrzymaniu :wink: Przebiegi rzędu 200-300 tysięcy to już wtryski, turbiny, dwumasy a jak wiadomo to nie małe pieniądze :wink:
Może jakiś Mondeo TDDI to chyba da się znaleźć w tych pieniądzach :wink:

Mondeo byś znalazł bez problemu ale też nie polecam ze względu na awaryjność. W szczególności układ wtryskowy jest wrażliwy na jakość paliwa.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Pią, 17.08.2012, 21:11
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Alfisti4ever napisał(a):
pardon napisał(a):
widzisz, że gościu nie śpi na pieniądzach a proponujesz mu największe skarbonki dostępne na rynku ...

Wydaje mi się, że taki diesel siłą rzeczy będzie drogi w utrzymaniu :wink: Przebiegi rzędu 200-300 tysięcy to już wtryski, turbiny, dwumasy a jak wiadomo to nie małe pieniądze :wink:
Może jakiś Mondeo TDDI to chyba da się znaleźć w tych pieniądzach :wink:

wtryski, dwumas i puzon w każdym może paść, więc po co sobie dokładać jeszcze np. naprawę hydrozawiasu ?

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Sob, 18.08.2012, 9:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Rozdzielmy wersje przed i po FL. Ta druga była o wiele lepsza i nie było z nią takich problemów. Zadbany zawias nie powinien sprawiać problemów, ale fakt wymaga częstej kontroli i więcej troski. No wiadomo nie jest standardowy, ale komfort jaki oferuje wynagradza to z nawiązką. Jak komuś bardzo zależy na komforcie chyba trudno o lepsze auto. Poza tym ten zawias jest udoskonalany od czasów niepamiętnych, również pod względem wytrzymałości i w C5 nie jest z nim tak źle. Największym problemem wersji przed FL nie był zawias, ale szalejąca elektronika. W modelu po FL to jest poprawione. Może za w tej górnej granicy złapiesz jakąś wersje po FL. Jak ci się uda to nie się zrażaj. Chociaż o zadbane C5, a szczególnie ten zawias jest trudno. Zresztą jak cały rynek aut używanych w Polsce. Tak czy siak nie jest to zła propozycja.


Sob, 18.08.2012, 11:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
To zestawienie może się okazać pomocne:
Image Image Image
Dla leniwych podam kolejność od najtańszego średniaka z dieslem w utrzymaniu do najdroższego:
1. Renault Laguna 1.9DCI
2. Citroen C5 2.0 HDI
3. Opel Vectra 2.2 DTI
4. Ford Mondeo 2.0 TDCI
5. Audi A4 1.9 TDI
6. BMW 320D
7. VW Passat 1.9 TDI
8. Toyota Avensis 2.0 D4D
9. Nissan Primera 2.2 DI
10. Mazda 6 2.0 CiTD
Mowa o autach z rocznika 2003.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Sob, 18.08.2012, 11:21
Profil

Postów: 77
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
dzieki Panowie za zainteresowanie tematem, jednak zapytam jeszcze raz bo ktoś mógł nie widzieć, zainteresowało mnie dosyć poważnie Volvo, w tym wypadku mógłbym nawet postawić na benzyne, jedynie model poliftowy z kkońca produkcji, co o tym sądzicie??


Sob, 18.08.2012, 17:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Ja na Twoim miejscu w przypadku tak starych samochodów zrezygnowalbym z diesla i szukałbym raczej benzyny. Dlaczego? Otoz wbrew pozorom jakbys zainwestował w LPG auto mogłoby być tak samo tanie jak diesel w codziennej eksploatacji i miałbyś jednak znacznie mniejsze ryzyko kosztownej naprawy niż w przypadku diesla. W latach o jakich mowisz niestety te diesle juz zaczely miec te wszystkie kosztowne pierdoly typu wrazliwe wtryski, skomplikowane turbiny, dwumasy nie wytrzymujace momentu diesli. Do tego w przypadku LPG moglbys przyszalec i kupic sobie jakies przyjemne, duze V6, ktore nie zdrenowaloby Ci kieszeni wbrew pozorom.


Sob, 18.08.2012, 19:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
morphy,
czy Ty jeździłeś jakimkolwiek autem przez siebie tak szeroko opisywanym?
C5 I FL może i ma wiele wspólnego z komfortem (na prostej) ... ale zakręty to jakiś żart - zero trzymania bocznego i przechył na skrzyżowaniu przy 30-40km/h niczym w maluchu przy 90km/h - jakaś kpina. Wystarczyła jedna przejażdżka doinwestowaną sztuką, żeby zrezygnować z tego auta ...

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Nie, 19.08.2012, 18:33
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
el_Presidente napisał(a):
Ja na Twoim miejscu w przypadku tak starych samochodów zrezygnowalbym z diesla i szukałbym raczej benzyny.

W zupełności zgadzam się z tą opinią

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 19.08.2012, 20:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
PiasQ napisał(a):
czy Ty jeździłeś jakimkolwiek autem przez siebie tak szeroko opisywanym?
C5 I FL może i ma wiele wspólnego z komfortem (na prostej) ... ale zakręty to jakiś żart - zero trzymania bocznego i przechył na skrzyżowaniu przy 30-40km/h niczym w maluchu przy 90km/h - jakaś kpina. Wystarczyła jedna przejażdżka doinwestowaną sztuką, żeby zrezygnować z tego auta ...


a ty pierwszy jechałeś Citroenem? Owszem przechyla na zakrętach i do tego trzeba po prostu przywyknąć. Nie były jednak one niebezpieczne. Mnie oczarował tym, że byłem prawie odłączony od świata zewnętrznego. Cisza, spokój, niesamowity komfort. Samochód zachęca raczej do spokojnej jazdy, a nie szybkim przejeździe przez skrzyżowanie bo kolacja czeka. :roll: Jak chcesz auto mega komfortowe i do tego świetnie się prowadzące to chyba z lekka za dużo wymagasz. Chociaż podobno w obecnej generacji jest pod tym względem lepiej.


Nie, 19.08.2012, 20:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
Ale przechył niczym w autobusie na normalnym skrzyżowaniu przy "normalnej" prędkości jest w tym aucie jakąś kpiną. Na początku myślałem, że trafiłem po prostu kiepskie egzemplarze, ale po przejażdżce doinwestowanym chciało mi się tylko śmiać. Sorry, ale już Lybra jest bardziej komfortowa, bo wystarczająco miękka, a tak się nie chyli na zakrętach ... i przynajmniej ma jakiekolwiek trzymanie boczne.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Pon, 20.08.2012, 5:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Kombi z dieselkiem do 16 tyś
komfortowe "miękkie" zawieszenie wbrew pozorom nie jest przeznaczone na złe drogi lecz na dobre. Na polskie dziury lepsze jest sztywne ale nie za niskie, miękkie nie zdąrzy się wytłumic na nakładających się nierównościach co doprowadza do tego że miękki francuz staje się kolejką górską, jest nisko

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 22.08.2012, 13:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018