Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 6:48




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Panowie, jest sprawa.
Znajomy rozgląda się za autem nietuzinkowym, niekoniecznie dużym (co prawda przesiada się z W124 2.0D), mocnym i niekoniecznie nowym. Oto wytyczne oraz auta za którymi w ostatnim czasie się rozglądał:

* mocny, mile widziany R5, V5, czy nawet więcej cylindrowy
* napęd dowolny, może być 4x4
* cena 7-12 tysięcy złotych (wolałby bliżej dolnej granicy, ale jest jakieś pole manewru)
* auto może być nietypowe, nie musi być jakiejś super popularnej marki
* im bardziej wypasiony, tym lepiej - wiadomo
* rocznik nie gra roli, może być stary, byleby nie padał na każdej krzyżówce i nie gnił jak W210

Z tego co wiem, najbliżej jest skłonienia się ku Golfowi IV 3d V5/VR6 Syncro, albo innemu samochodowi VAG z silnikiem V5 (Toledo np.), wcześniej przeglądał Clio Sporty po fl, a nawet Williamsy pierwszej generacji. Oglądał Lancie Delty 93-99 2.0 Turbo, teraz zaproponowałem mu Stilo Abartha, z tym że nie wiem czy się mieści w tej cenie. Wcześniej chorował na Saaba 900, myślę że nadal by mu przypasował. Wchodzą w grę nawet auta klasy średniej premium - BMW E36 Touring 2.3, Audi 80 B4 Competition Quattro albo 2.3 R5 (wcześniej intensywniej szukał Audi Cabrio).

Powiem tak: możliwości jest jak widać dużo, zostawiam wam pole do popisu.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Ostatnio edytowany przez Opelu Czw, 28.02.2013, 17:27, edytowano w sumie 2 razy

Czw, 28.02.2013, 14:16
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
VAG to faktycznie nietuzinkowe auto.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 28.02.2013, 17:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Ice napisał(a):
VAG to faktycznie nietuzinkowe auto.


Wiesz dobrze o co mi chodzi - ile jeździ białych Golfów VR6 4x4 na 18 calowej feldze? Auto ma robić wrażenie, jeśli nie wizualne, to rozwiązaniami technicznymi.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 28.02.2013, 17:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Jak coś nietypowego to Lancia Kappa Coupe :twisted: Unikatowość gwarantowana, tylko 3263 sztuk :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 28.02.2013, 18:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Też ciekawa idea... Ostatnio wyjechał z pomysłem na Avantime, też niezły rarytas. Jeśli ktoś wie coś na temat modeli które wymieniłem, czy warto, czy raczej złym pomysłem jest się pakować w dany samochód, będę wdzięczny za sensowne opinie.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 28.02.2013, 18:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Miałem służbowego Avantime (jakkolwiek to zabrzmi) przez około 1.5 roku. 3.0V6 manual, do jazdy po mieście - srędnio wychodziło koło 15L/100. W zimie zamarazało w nim wszystko co się dało (Elektryka, drzwi, radio) Zawieszenie wrażliwe. Jakość wnętrza żałosna. Osiągi też. Lans na mieście, frajda z jazdy niesamowita.

_________________
locha lover


Czw, 28.02.2013, 19:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Do 12k zł spokojnie da się znaleźć ładnego Saaba 9-3 z 2.0 185hp, myślę że i taniej się da ale poniżej 10k już bałbym się zejść. 900 w ładnym stanie zostało już niewiele.
Kombinację komfortu i mocy za tą cenę ciężko jest pobić a do tego mamy jeszcze nietuzinkowy samochód :wink: Jedyny minus to blacha, którą trzeba dobrze skontrolować przed zakupem (rdzewieją tylne błotniki, czasem klapa. Warto szukać ze starszym silnikiem b204l. Banalnie łatwo podnieść moc o jakieś 20-30%. Na giełdzie Saabklubu wisi ładne 9-3 3d z tym silnikiem, oliwkowe z jasnym wnętrzem. Gdyby było mnie stać to już bym po nie jechał :lol: http://otomoto.pl/saab-9-3-b204l-stage-1-C28007826.html

Żeby jeszcze bardziej zamieszać to powiem, że za 12k da się kupić Saaba 900 Cabrio w ładnym stanie (ja kupiłem ale szukałem pół roku i osiwiałem w międzyczasie :mryellow: ) bo widzę, że kolega Audi Cabrio kiedyś szukał.

Z tych, które podałeś to Golf VR6 mimo, to Golf :P to wydaje się sensownym pomysłem, 2,3 V5 według mnie jest mułowaty. Clio Sport to w moim przekonaniu samochód dla człowieka, który pojedzie nim czasem na tor czy pogania ze świateł bo na codzień może być twardo i upierdliwie (a chyba jeśli dobrze interpretuję to komfort jest dla kolegi ważny), poza tym w tym budżecie może być ciężko kupić zadbany egzemplarz bo raczej łatwego życia nie miały.

Co do e36 - rozumiem, że chodziło o 323? Bo tam siedzi 2,5l, ona się po prostu tak podstępnie nazywa :P Przyjemne auto, polecałbym iść nawet grubiej i szukać 328. Poniżej auto kumpla jako przykład, jak ładnie może wyglądać touring (jego ta z prawej chociaż obie niebrzydkie), co prawda nie 328, mega zadbany i dopasiony egzemplarz. Długo go szukał ale teraz nie może się go nachwalić. Inna sprawa, że ma lekki odchył w stronę BMW, jest adminem jakiegoś sporego forum. Z tym budżetem może być różnie ale pewnie co ładnego da się już znaleźć.
Image

Stilo bym odpuścił z wielu powodów, Deltę chyba ciężko będzie kupić za to ta Kappa to fajny pomysł o ile mu nie przeszkadza nieco inny "image" auta :wink:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Pią, 01.03.2013, 7:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Może nie do końca kompakt :mryellow:

http://otomoto.pl/cadillac-eldorado-nor ... 82374.html

Ale zada szyku w dobrym stylu.


Pią, 01.03.2013, 11:29
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Ogólnie rozrzut widzę mamy duży :twisted: Niech się najlepiej przejedzie paroma autami i sam zobaczy do czego pała sympatią i wtedy niech zacznie szukać konkretnego egzemplarza. Takie szukanie komuś auta pod swój gust IMO mija się z celem.

Cytuj:
Z tym budżetem może być różnie ale pewnie co ładnego da się już znaleźć.


Od 10k kupi się już przyzwoite E36 z pierwszych lat produkcji ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 01.03.2013, 11:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Ładne to E36 Tapir, pochwal kumpla za dobrą robotę :) Ten 9-3 też świetny się wydaje, a jeśli z zaufanego źródła to faktycznie bajka. Gdyby mnie było stać to też bym się nim zainteresował :lol: . Kappa też fajny pomysł... Z Sevillem przeginka, nikt normalny z tak ograniczonym budżetem nie kupi niczego powyżej 3 litrów pojemności.

Zapytam teraz tak: wie ktoś coś jeszcze na temat aut które tu wymieniłem, albo zna jeszcze jakieś ciekawe alternatywy? Psują się, nie psują, które ewentualnie tolerują gaz?

Icek, zgadzam się z tym że najlepiej obejrzeć, ale w tej chwili z zakupem się jakoś super nie spieszy, a gdzie zasięgnąć języka przed oglądaniem jak nie tutaj na forum :wink:

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Pią, 01.03.2013, 15:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Ja to ma być coś nietuzinkowego, to serwisowanie w każdym z przypadków będzie nieco droższe, ale nie padły tu jakieś egzotyczne marki lub bardzo rzadkie modele, więc generalnie jak się kupi normalną wersję (np. nie trzeba będzie naprawiać DSG w Gulfie) to wszędzie koszta nie wyją jakieś rozbieżne.

Co do potlenku - wszędzie gaz się da zrobić żeby miał ręce i nogi, kwestia funduszy na sensowną instalacje i późniejszego serwisowania.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 02.03.2013, 12:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
W takim 9-3 z tym silnikiem gaz kosztuje ok. 3200 w bardzo dobrym zakładzie w Mławie, sporo ludzi jeździ z forum i sobie chwali instalację.

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 03.03.2013, 16:25
Profil

Postów: 23
Post Re: Mocny, nietypowy kompakt za ok. 10 tysięcy
Nietypowe auto to jedno,ale w praktyce bywa tak,ze potem do tego "nietypowego",często jest problem z częściami oraz ich dostępnością. Poza tym są droższe w utrzymaniu,więc tutaj należy odpowiedzieć sobie na pytanie,czy chcesz wygląd czy solidność i niższe spalanie.


Nie, 12.05.2013, 21:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018