Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 13:44




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Auto w kombi do 5-6 tys 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post Auto w kombi do 5-6 tys
Witam,
jestem tu świeży, a trafiłem na forum, ponieważ szukam porady fachowców w sprawie zakupu samochodu(o tym za chwilę)
Na początek stwierdzam, że rejestracja(zwłaszcza wymagania co do hasła oraz zabezpieczenie antybotowe) niemal skutecznie mnie do tego forum zniechęciły, ale dałem rade, byłem twardy.
Do rzeczy.
Poszukuję samochodu do pracy(branża budowlana) do tej pory jeździłem Renault Clio I i malutka dawała radę, ale pozbyłem się jej, oraz drugiego auta(Laguna II) i szukam czegoś do pracy i drugi samochód dla rodziny.
Wymagania:
kombi i to właściwie tyle.
Reszta to aby było ekonomiczne - standardowe wymaganie.
Jak narazie moje poszukiwania kieruje raczej w stronę VW Passata B+G.
Za ten wybór zostanę pochwalony czy skarcony?
Może podacie jakieś inne marki samochodów spełniające moje "wymagania"?

Pozdrawiam forumowiczów


Czw, 02.05.2013, 22:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Auto w kombi do 5-6 tys
Myślę, że Passat B4 byłby dobrym wyborem w tym budżecie. A może jakieś Berlingo/Partner?

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 03.05.2013, 16:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Auto w kombi do 5-6 tys
Ktoś na forum musi polecić białe Mondeo :)


Sob, 04.05.2013, 11:10
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Auto w kombi do 5-6 tys
No dokładnie, co tu dużo ukryć - Mondeo w kombi to jeden z najbardziej ulubionych aut dla budowlańców ;) Bardzo pakowne i spokojnie zastępuje furgonetkę. Mondeo 1 generacji lub po lifcie w tym budżecie da się znaleźć w bardzo przyzwoitym stanie, najlepiej z motorem 1.8 - najbardziej niezniszczalny a przy tym dobra relacja osiągów do spalania. 2.0 136 KM ja raczej odradzam, dużo większej dynamiki nie ma, a spalanie sporawe. Ewentualnie jeżeli w grę wchodzi coś mniejszego to Opel Astra F - też w tym budżecie można kupić dobrą sztukę. Te auta to tanie w eksploatacji wozidła.

Passat - spoko, ale na rynku wtórnym B4 nie powala.

A mając Lagunę również warto rozważyć Lagunę pierwszej generacji - udany wóz, również w wariancie 1.8 ;) Przy autach wymienionych do tej pory na pewno jednym z wrogów będzie rdza ;)

Ewentualnie jeżeli nie masz uprzedzeń do aut francuskich to Peugeot 406 z motorem 1.8 - auto bardzo lubiane przez taryfiarzy ;)

I zawsze jeszcze pozostaje pancerne Audi 80, które nawet rdzy się nie boli, ale ciężko będzie znaleźć niezjeżdżony egzemplarz w dobrym stanie - te auta są na rynku wtórnym mocno przecenione.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 05.05.2013, 0:59
Profil

Postów: 3
Post Re: Auto w kombi do 5-6 tys
Dziękuję za odpowiedzi, dzisiaj jadę na rundkę bo mam kilka sztuk upatrzonych - żadnego Mondeo nie mam w okolicy niestety.
Znalazłem Astrę, Passata, Nubire w kombi i Vectre jako auto dla rodziny. Zobaczymy co wyjdzie z oględzin


Wto, 07.05.2013, 12:56
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Auto w kombi do 5-6 tys
Nubira głównie jest tania, ale jakościowo - mocno średnia.

Vectrę omijaj szerokim łukiem - te auta w ciągu ostatnich dwóch lat spadły z cen na łeb na szyje, bo zaczynają strasznie korodować, a do tego silniki benzynowe to istny koszmar - piją olej.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 07.05.2013, 19:05
Profil

Postów: 23
Post Re: Auto w kombi do 5-6 tys
Szukałbym także Astry I w nadwoziu kombi,jednak tutaj może występować delikatny problem z korozją,wiec przed samym zakupem musisz dokładnie obejrzeć progi i spód. To zresztą bezie dotyczyć każdego starszego już modelu. Ewentualnie wspomniany Passat B4.


Nie, 12.05.2013, 21:24
Profil

Postów: 3
Post Re: Auto w kombi do 5-6 tys
Kupiliśmy Passata B4 Kombi z '94 za 4 tysiące 2.0 B+G i drugi samochód Peugeot 206 2001r. dla rodziny, dziękuję za propozycje


Czw, 16.05.2013, 23:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018