Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:47




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
auto dla studenta 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 15
Post auto dla studenta
Witam, jestem studentem i samochód potrzebny mi jest do dojazdu z domu do Warszawy i z powrotem (ok. 120 km, raz na dwa tygodnie), dodatkowo sporadyczne jazdy po mieście (na wydział i tak śmigam komunikacją, mam dobre połączenie buspasem) Do tej pory jeździłem wysłużoną Astrą I ojca 96', jednak auto zaczyna się sypać i strach nim jeździć (mamy go od nowości, przebieg ok. 220 tys. km) Dostałem od rodziców propozycję zakupu mi pojazdu, żebym miał czym jeździć zanim sam zacznę sobie radzić Z tego wynika moje pytanie: co kupić? budżet: ok. 20 tys. zł, zależy mi żeby nie był zbyt stary rocznikowo, z przebiegiem nie większym niż 130 tys. km, dość pojemny (jak jadę zabieram zwykle kilka osób- wiadomo z bagażem, żeby zmniejszyć koszty dojazdu), koniecznie benzyna (LPG daje sporą oszczędność) Marzeniem byłaby octavia II w kombi, jednak cenowo stoi za wysoko, myślałem też nad Fordem Focusem, młode roczniki można kupić poniżej 20 tys., co o tym myślicie? jakieś własne propozycje? A dodam jeszcze nie lubię aut francuskich (po prostu nie lubię i tyle, nie przekonujcie mnie więc do nich) Proszę o propozycje :D


Nie, 16.06.2013, 9:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: auto dla studenta
Przejrzyj ten dział o poradach dla kupujących to na pewno coś znajdziesz :wink: W ostatnim czasie dużo była właśnie takich zapytań także nikomu nie chce się wałkować tego tematu po raz enty :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Śro, 19.06.2013, 23:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 504
Miejscowość: Częstochowa
Samochód: Polonez '95 1.6
Post Re: auto dla studenta
Budżet jest wystarczająco duży, by przebierać w autach. Skoro studentowóz, to ma być mało awaryjny lub tani w naprawach. Octavia II to chodliwe auto, więc ciężko będzie w tych pieniądzach kupić jakiś rozsądny egzemplarz bez większego wkładu. Ewentualnie Octavia I Tour z 1.6/102 KM - dobrze znosi gaz, zawieszenie dużo prostsze (belka zamiast wielowahacza), a części kupisz dosłownie wszędzie.
np.
http://tablica.pl/oferta/koda-octavia-tour-2004-CID5-ID2Xtox.html#71da4a731b
Focus I ma wielowahacz, więc ewentualne serwisowanie oznacza wyższe wydatki niż w przypadku belki. Za to dobrze się prowadzi, zwykle jest dobrze wyposażony, niezbyt awaryjny. Ale silniki benzynowe tak sobie znoszą gaz. Chyba że prosty 1.8 TDDI, jeszcze bez common-raila, bez dwumasowego koła zamachowego.
http://allegro.pl/ford-focus-1-8-tddi-90-km-ghia-pelna-opcja-i3327789151.html

_________________
zapraszam na mojego bloga: http://quattrospalla.cba.pl o motoryzacji po mojemu


Czw, 27.06.2013, 10:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018