Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:53




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Kompakt (?) za ok 25k 

Co byście wybrali z tego zestawu?
Ford Focus II 1.6 16V 33%  33%  [ 5 ]
Lancia Lybra 1.9 JTD 7%  7%  [ 1 ]
Mazda 3 I 1.6 16V 20%  20%  [ 3 ]
SAAB 9-3 I 13%  13%  [ 2 ]
Suzuki SX4/Fiat Sedici 0%  0%  [ 0 ]
Inny 27%  27%  [ 4 ]
Razem głosów : 15

Kompakt (?) za ok 25k 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Kompakt (?) za ok 25k
Cześć! Zaczynam się wstępnie rozglądać za jakimiś czterema kółkami, ale do użytku w Luksemburgu, Volvo zostaje na razie w Polsce. Samochód miałby służyć głównie do pokonywania parę razy do roku dłuższych tras Luks-Polska, ewentualnie jakichś wakacyjnych wyjazdów, wypadów po tygodniowe zakupy. Codziennego jeżdżenia raczej nie będzie, dwa razy szybciej do pracy mogę dotrzeć rowerem. Musi być w miarę współczesny (post-2000) ale bez przesady. Ważna jest wygoda w dłuższych trasach i niezawodność. Z parkowaniem jest tu dosyć ciężko więc najlepiej kompakt lub maks klasa średnia. Aha, i bardziej zależy mi na niezawodności niż na niskim zużyciu paliwa, żadnych szalonych przebiegów kręcił nim nie będę, więc wystarczy benzyna. Jeśli chodzi o osiągi - byle nie odstawały za bardzo od normy. Zrobiłem wstępny rachunek sumienia i to, co najbliższe memu sercu, wrzuciłem do ankiety. W przypadku pierwszych trzech mam juz jakieś preferencje silnikowe, a jeśli chodzi o SAABa i Suzuki - nie. Jak macie jakieś inne pomysły to piszcie. Aha, budżet maks 30k ale wolałbym bliżej 20k.

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pon, 24.06.2013, 13:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Opcja inny: Fiat Bravo :mryellow:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 24.06.2013, 14:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
SX4/Sedici na trasy to kupa, powyżej 100 km/h na godzine jedzie się jak vanem.

Mazda 3 jest dosyć sztywno zestrojona, więc na trasie też średni komfort.

Ale biorąc pod uwagę, że ma to być auto raczej ja tripy to kompakty bym odpuścił...

Ogólnie mając taki budżet to z tego zestawu nie wybrałbym nic :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 24.06.2013, 14:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
@Alfisti Brałem Bravo pod uwagę, ale to raczej górny przedział moich widełek i jednak wolałbym chyba 3kę albo Focusa. Szczególnie że uroda samochodu nie jest jednym z kryteriów :wink:

@Ice Co do SX4 to faktycznie czytałem gdzieś podobne opinie. Trochę tu odstaje od reszty opcji swoją miejskością. No dobra, ale nad czym byś się zastanawiał spoza tego zestawu? Jestem otwarty na inne pomysły... Jakby zakup zależał tylko ode mnie to pewnie próbowałbym wymyślić coś ciekawszego, ale moja luba stwierdziła, że ma być cytuję "młodszy od Volvo"...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pon, 24.06.2013, 15:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9296
Miejscowość: ZS
Samochód: E39 & S203
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Jak rozważasz Focusa, to może S40?

_________________
locha lover


Pon, 24.06.2013, 16:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Triumph4111 napisał(a):
Bravo pod uwagę, ale to raczej górny przedział moich widełek

Z tego co widziałem chociażby na alledrogo to za 25 tys. pln można mieć już dobrą wersję :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 24.06.2013, 18:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Z opcji inne proponuję Megankę.
Będzie młodsza od większości propozycji, a z awaryjnością wcale nie jest tak źle.


Pon, 24.06.2013, 18:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Wiekszosc kompaktow na trase bedzie srednia. Z moich propozycji to albo Accord, albo Avensis. Accord ma fajniejsze prowadzenie, Avensis wyzszy komfort jazdy. Jak nie patrzec te auta stoja juz klase wyzej niz wymienione przez Ciebie. Z benzyniakow mozna w nich smialo wszystkie polecic. Z innych propozycji to moze A3 lub A4?


Pon, 24.06.2013, 21:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Zaczynają powoli do mnie docierać argumenty przeciwko kompaktowi. Do tego chciałbym jednak przeznaczyć na samochód ok 20k a nie 30k. W związku z tym zaczynam się przyglądać klasie średniej z lat 1998-2002. W kręgu zainteresowań pozostaje Lybra i 9-3 I. Do tego wspomniany przez el_Presidente Accord (Avensisa nie trawię z wyglądu) i hmmm...

C-Klasa W202?
Galant?
406?
Legacy II?

Wszystkie VAGi odpadają z urzędu. Mam na nie alergię.

@kenji S40 oparte na Focusie II bardzo mi się podoba, ale raczej stać by mnie było tylko na zakup i utrzymanie poprzedniej generacji, za którą nie przepadam. Zresztą czasem dobrze jest przesiąść się z Volvo do czegoś innego, tak dla odmiany, coś o tym chyba wiesz :wink:

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Śro, 26.06.2013, 10:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
To może Legacy? Auto mało awaryjne, dobrze wyposażone i zima zapewnia super frajdę z jazdy :)


Śro, 26.06.2013, 18:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Mieliśmy jako drugi samochód Focusa II 1.8 tdci, teraz mamy Mazdę 3. Czyli można powiedzieć, że dwa z Twojej pierwotnej listy. Mazda przy focusie jest dużo lepiej wykończona i daje odczucie lepszej klasy. Obydwa w mieście są ok, natomiast w długą trasę niechętnie bym się nimi wybierał.
Do 6-tki się nie umywają pod względem komfortu i wyciszenia. Dla mnie przy benzynie to w dłuższe trasy są dwa warunki - 6 biegów i tempomat.

Mazdę 6 2.0 benzyna mogę szczerze polecić. Jak zamierzasz jeździć po Europie to bezawaryjność jest bardzo istotna. Nie ma nic gorszego niż nagła awaria w obcym kraju. Wszystkie bajery w samochodzie bledną wtedy.


Śro, 26.06.2013, 21:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Z ww. jeździłem Focusem i Accordem i zdecydowanie wybrałbym tego drugiego. Tym bardziej w trasy.
Większy, wygodniejszy i nieźle się prowadzi. Wnętrze Focusa zrobiło na mnie złe wrażenie i jakoś wszystkie kompakty z tego okresu wydają mi się lepsze pod tym względem.


Sob, 10.08.2013, 17:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 532
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Focus II wnętrzem nie zachwyca. Jeździłem Focusem II i 406, na długą podróż wziąłbym 406, dlaczego? Bo Francuz = wygoda. Focus 1.6 ma 5 biegów i przy >120 robi się nieprzyjemnie głośno. Za to jak jedziemy wolniej, to można docenić standardowe audio (najlepsze jakie słyszałem) :>


Czw, 05.09.2013, 10:58
Profil

Postów: 3
Post Re: Kompakt (?) za ok 25k
Bardzo fajna może być wspomniana tutaj Mazda 6. http://motokupiec.pl/index.php?mod=re_search&type=1&ad=15253
Sporo miejsca na bagaże, całkiem mocny silnik :)


Nie, 08.12.2013, 17:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018