Obecny czas: Nie, 17.12.2017, 20:24

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Reklama 

Kupno samochodu w komisie 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Samochód: Volvo :)
Post Re: Kupno samochodu w komisie
edi74 napisał(a):
Szukam opinii na temat autokomisu http://www.autohit24.com w Krakowie. Chcę kupić tam samochód, ale nie chcę się nadziać na minę. Nigdy nie kupowałem samochodu w komisie i nie wiem jakimi konsekwencjami może to grozić. Na pewno tam samochody są droższe niż na giełdzie bo dochodzi marża, ale pewnie dostaje się jakąś gwarancję, łatwiej zweryfikować ich stan techniczny, itd ...

Nie zawsze są drozsze niż na giełdzie. Są tekże komisy gdzie włascicielem auta jest komis, tutaj nie ma potrzeby na marże. Więc wyznacznik cenowy nie powinien być decydujący. Upewnij się jaki to jest komis, zapytaj kto jest włascicielem auta. Jest dużo dobrych komisów, które nie mają intencji naciągnać na zakup samochodu w złym stanie. Z gawarancją bym uważał, trzeba dobrze przeczytać regulamin. Ja własnie kupiłem w komisie który był włascicielem auta, ale na wszelki wypadek dobrze sprawdzić stan techniczny auta, historie wypadkową itd. Ja akurat korzystałem z niezależnej diagnostyki http://www.drIem0n.pl, kupowałem w komisie w Poznaniu. Samochód zbadali ok 1:30godz, dali raport stanu technicznego i historie pojazdu: wszystko było OK :P . Ponoć są także w Warszawa i Katowice.

Pozdrawiam,

Nie, 03.04.2016, 18:32
Awatar użytkownika

Często jest tak, że samochody używane są sprawdzane przez dilerów i wystawiane w komisach- salonach. Takiego rodzaju auto giełda to już dzisiaj standard i wiele szanowanych market posiada takie komisy, wystawiając tylko sprawdzone auta. Ceny też są przystępne, więc myślę, że warto :). Na pewno poważne firmy nie chcą się narażać, więc możemy być przekonani, że jakość jest po prostu dobra :) Takie jest moje zdanie :)

Pon, 04.04.2016, 10:25

Przed kupnem samochodu w komisie lepiej je dokładnie sprawdzić, nie tylko jego stan u mechanika, ale i jego historię przez internet. Potrzebny jest do tego numer VIN, po którym można uzyskać m.in. dane techniczne auta, informacje o przeglądach, czy szkodach zgłoszonych do firm ubezpieczeniowych. Tutaj http://www.autobaza.pl mają bodajże największą bazę takich informacji o używanych samochodach - w moim przypadku dzięki poznaniu prawdziwej daty produkcji udało się wynegocjować lepszą cenę.

Ostatnio edytowany przez cezaryy90, Czw, 28.04.2016, 9:39, edytowano w sumie 1 raz

Czw, 07.04.2016, 10:14
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zgierz / Warszawa
Samochód: Pininfarina 199
Bardzo ciekawa oferta z tym sprawdzaniem VIN, tylko czemu kłamliwie na fronpage'u napisane jest "Darmowe sprawdzenie numeru VIN", a po wejściu dalej okazuje się, że trzeba zapłacić co najmniej 28.90 zł?
Ech te trolle marketingowe...

Czw, 07.04.2016, 11:19

Historie samochodu podając jego nr vin,możesz sprawdzić bezpłatnie i jest to ogólnodostępne dla wszystkich. Poza samym vinem,warto też dokładnie zbadać auto pod względem stanu technicznego oraz blacharskiego,tak aby potem nie żałować,szczególnie jeżeli kupujemy auto w komisie.

Wto, 21.06.2016, 8:34
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  

Reklama 

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2