Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 15:48




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Kupno mazdy 6 
Autor Wiadomość

Postów: 5
Miejscowość: Wrocław
Post Kupno mazdy 6
Witam wszystkich , jestem nowym forumowiczem i szukam porady opinii itd w sprawie Mazdy 6 rok 2002-2004
Podoba mi się autko ale wiele słyszałem różnych opinii o silnikach. Niby benzyna bez zarzutu natomiast na silnik diesla niektórzy narzekają. Że awaryjne i turbo pada szybko. Zawsze miałem dobre zdanie o japońcach i wg mnie mazda robi dobre autka. Mnie właśnie interesuje 2.0 diesel. Czy ktoś miał z nim do czynienia ? Pozdrawiam Tomek

_________________
Transport Wrocław
Bagażówka Wrocław


Wto, 11.02.2014, 11:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 413
Miejscowość: CT/CGR
Samochód: stary
Post Re: Kupno mazdy 6
Mazda 6 z lat 2002 - 2004 z dieslem (i bez diesla też) to przede wszystkim:

1. Rdza - gorsza niż w starszej 626.
2. Diesel - z wadą fabryczną, która kończy się zatarciem silnika, a sam silnik też super mało nie pali.
3. Z powodu dość dużej popularności tego modelu - a zwłaszcza 2.0 diesel - duże ryzyko trafienia na egzemplarz powypadkowy, podpicowany na sprzedaż, ściągnięty za bezcen z Niemiec / Holandii i dostosowany do polskich realiów rynku aut używanych.

Ogólnie powiem tak z własnego szukania - jak już, to w Maździe 6 GG przed liftingiem tylko benzyna 2.0 141 KM - założyć do niej gaz, znaleźć egzemplarz po naprawach blacharskich i wtedy można jeździć.

_________________
Zimne ognie Twojego języka ślizgają się po skórce pieczywa...


Wto, 11.02.2014, 23:04
Profil

Postów: 5
Miejscowość: Wrocław
Post Re: Kupno mazdy 6
Odpuściłem Mazdę. Myślę nad zakupem czegoś z silnikiem 1.9 VW.
Jest duży wachlarz - Skoda , VW , Seat , Audi
Tylko nie wiem ilu konny wybrać. Niby te 90km są najlepsze.

_________________
Transport Wrocław
Bagażówka Wrocław


Pią, 25.07.2014, 11:47
Profil

Postów: 14
Post Re: Kupno mazdy 6
Z tymi Mazdami 6 to na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony można trafić na jakieś felerne auto, ale z drugiej strony fakt, że jeździ tego dużo na polskich drogach nie ma większego problemu w znalezieniu tanich części zamiennych czy pomocy chociażby na różnego rodzaju forach internetowych.
Masz tutaj jeszcze opinie użytkowników na temat tego modelu http://moto.money.pl/opinie/mazda,6,oceny.html
Z innych aut z godnych uwagi to polecam Ci gorąco Volvo S60. Przyzwoita kultura pracy oraz według statystyk jedno z bezpieczniejszych aut.


Pon, 11.08.2014, 9:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 13
Miejscowość: Kraków
Samochód: VW Passat
Post Re: Kupno mazdy 6
Sam miałem Mazdę 626 (teraz mam Passata). Szczerze mówiąc lepiej jeździło mi się Mazdą :) Samochód bez jakichkolwiek problemów, wszystko szybko i sprawnie szło. Generalnie polecam.

_________________
Pozdrawiam, Dawid
Zapraszam - http://urbanskidesign.pl/parapety-drewn ... poksydowa/


Pon, 01.09.2014, 13:17
Profil

Postów: 23
Post Re: Kupno mazdy 6
Szczerze mówiąc to Mazda 6 nie jest samochodem godnym polecenia głównie ze względu na słabe blachy z którymi są problemy i występuje duża korozja. Poza tym jedyne co na plus to oczywiście silnik benzynowy 2.0 plus lpg. Diesla odpadają.


Sob, 20.09.2014, 10:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018