Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 1:46




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ] 
Kompakt do 100 000 PLN 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Kompakt do 100 000 PLN
Wymagania:
- auto głównie do miasta, więc raczej w grę wchodzi kompakt
- raczej w grę wchodzi wyłącznie auto nowe
- coś w miarę dynamicznego z umiarkowanym spalaniem
- miłym dodatkiem będzie automat
- odpadają marki Fiat, Hyundai, Kia.

Generalnie chodzi o auta w stylu nowy Mercedes klasy A, Seat Leon (raczej FR w tym wypadku), Golf (raczej GTI), Mazda 3.

Rzecz w tym, że w przypadku nowych aut doposażanie (co szczególnie widać w markach premium) mega podbija cenę, a kupno auta z najbidniejszym silnikiem, który potem będzie miał 12s do setki to lekka męka. Kwestia czy iść np. jak w przypadku Leona w stronę 1.8 TSI 180 km, czy coś z mniejszą mocą, ale lepiej wyposażonego/bardziej prestiżowego (powiedzmy).

Z racji, że w nowych modelach zbytnio nie siedzę, to ciężko mi doradzić, stąd prośba o wasze typy i pomoc. Spotkałem podobny wątek na innym znanymi wielu z nas forum, ale tam co drugi user koniecznie sugeruje zakup Giuletty, mimo, że pewnie sam by jej nie kupił :twisted:

Budżet - około 100 000, ale to też wszystko zależy. W tym budżecie Leona da się wyrwać w dobrej opcji, ale przy GTI wiadomo budżet byłby nieco wyższy, ale wchodzi to w grę.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 25.05.2014, 13:34
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Poczekaj jeszcze trochę na nową Mazdę 3 MPS ;-)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 25.05.2014, 14:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Ice napisał(a):
sugeruje zakup Giuletty

Ja też :twisted:
Jak chcesz automat to musisz sprawdzić czy lepsza DSG czy TCT :wink:
A może DS4 :?:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 25.05.2014, 16:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
DS4 mimo mej sympatii do linii DS jest IMO brzydki.

Co do automatów - DSG krul :mryellow:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 25.05.2014, 22:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Volvo V40 T4 jeśli 180km starczy.


Nie, 25.05.2014, 23:05
Profil

Postów: 620
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Dobrze wyposażona Civic 1.8 VTEC (choć sporo pali) - tym designem można długo się napawać, a w środku nareszcie polskie menu komputera pokładowego ułatwia dawne zawiłości obsługi. Jeśli nie z tym silnikiem, to warto jeszcze spróbować Diesla - ponoć oszczędniejszy od TDI...


Wto, 27.05.2014, 7:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Miałem ostatnio mozliwość pobawić się Leonem w wersji FR i zdecydowania mogę go polecić, bardzo przyjemny samochód.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Wto, 27.05.2014, 13:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Auto musi być 5-drzwiowe? Bo jak nie to poszedłbym w Megane Coupe.

A jeśli chodzi o marki premium, to żeby nie być sztampowym rzucę bardziej oryginalną propozycją - Lexus CT 200h :) Teraz jest jakaś oferta która zbija cenę bazowej wersji do 93k, a ma jako takie wyposażenie, mocniejszy silnik w tej cenie od A-klasy i całkiem wygodną do miasta (przynajmniej w teorii) przekładnię (z tego co się orientuję to A-klasa w tej cenie w ogóle automatu nie oferuje) ;) Myślę, że w tym wypadku byłby to dosyć rozsądny wybór, no ale wiadomo... do stylistyki trzeba się przyzwyczaić ;P


Wto, 27.05.2014, 18:01
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
MoonWalk - bardzo dobre propozycje! Właśnie na tego typu opcje liczyłem, jak coś jeszcze Ci wpadnie do głowy pisz ;)

Obczaiłem Megane i szału niestety poza designem nie ma - kiepskie opcje jeżeli chodzi o silniki - 180KM średnio jedzie, sporo pali i brak automatu. Jak na niepraktyczność nadwozia to lekka lipa.

A przyjrzałem się Lexowi i zaskoczył mnie ceną - to bardzo kusząca opcja jeśli iść w stronę ekonomii.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 27.05.2014, 22:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Megane zaproponowałem w sumie tylko ze względu na wygląd, bo chyba nie ma dzisiaj ładniejszego Coupe, a jego linia rekompensuje wiele...

Ale... no jak nie Megane to Astrę GTC :lol: W wersji Sport 1.6 XHT 170KM nieco przekracza budżet, ale jest to +/- 3k, pułap spokojnie do zbicia w tym segmencie i w tej cenie ;P I to o sporo więcej ;D Jednak jeśli chodzi o spalanie to dałbym sobie rękę uciąć, że to totalne mrzonki ;D Silnik jest mocno wysilony i nie ma bata, żeby mieścił się w tym co podają na stronie... Zresztą, komu ja to piszę ;) Tak czy siak jeśli 100k jest absolutnym maximum to jest tam jeszcze 1.4 140KM z automatem, ale nie wiem w sumie jak bardzo mocnego auta potrzebujesz... Wiesz, mnie tam starcza Golf z 1.9 TDI 90KM, więc... :roll:

A jak nie to bierz Mazdę i amen. W sumie i tak nie lubię tej Astry :P


Śro, 28.05.2014, 17:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Opel never. Żeby nie wiem jak był genialny. A sama GTC - fajnie się prezentuje, ale masa własna i marka do mnie kompletnie nie trafiają.

Siedziałem dziś w CT i w nowym Golfie i generalnie pierwsze wrażenie lepsze sprawiał... Golf :| A wsiadając do wnętrza nowej Megane i Scirocco trochę mi ręce opadły, bo lepiej u mnie w Becie jest.

Mazda ma ten ból, że silniki są ni to ekonomiczne, ani dynamiczne no i brak AT. W Lexie to co na korzyść to cena i opcja doposażenia w cenie po negocjacjach, bo o to pytałem również w salonie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 28.05.2014, 18:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
No Astra to bunkrowóz niezły, ale jakbyś go kupił to według GM miałbyś MARKĘ PREMIUM :twisted:

Jak swego czasu sprawdzałem Tourana to warunki wnętrza wydawały mi się spratańskie, pewnie podobnie jak w Scirocco, chociaż tam jest przypuszczam lepiej...

Mazda ma dość ekonomiczne silniki, ale oprócz niej... :D Masz jeszcze Focusa Titanium w 2.0 TDCi 162KM (101k), ale ... no to jest Focus ;P Osobiście poczekałbym do liftu jak już. Nie wiem w sumie, daje takie alternatywy, ale nie ma tego wiele. Jak pasuje Ci golf, to bierz Golfa. Albo Seata. I tyle.

Ja to bym sobie najchętniej wziął Juke'a i miał zabawkę do końca życia :D W dodatku jeżeli chodzi o moc to zostawiłby resztę w tyle (może pomińmy kwestię spalania :roll: ). No ale to tylko zabawka :?

Już więcej nic nie wymyślę ;P


Śro, 28.05.2014, 20:39
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Dzięki za bardzo sensowne sugestie, w dużej mierze Twoje podejście pokrywa się z moim ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 28.05.2014, 20:42
Profil

Postów: 620
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Gdybym miał za co, wybierałbym między Juke'em i Civicem 1.8 VTEC. Ewentualnie poczekawszy na HR-V. CR-V nawet jeśli zmieściłby się cudem w stu tysiącach, jest gabarytowo czymś, czego nie potrzebuję. Ani SUV-a, ani jego prześwitu, ani zazdrości sąsiada z powodu "a co un se kupił, k@#&*"


Czw, 29.05.2014, 6:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Może coś takiego:
http://allegro.pl/nowe-a4-sedan-170ps-b ... 53500.html
http://otomoto.pl/audi-a4-2-0tfsi-quatt ... 08062.html

Wiem, że nie kompakt, ale za duże to też nie jest, ma rewelacyjne wnętrze, a osiągi są bardziej niż ok. Moim zdaniem w tym budżecie marki typu Renault od razu odpadają, bo nawet najlepiej wyposażona Renówka nie dorówna takiemu Audi pod względem materiałów i jakości.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Czw, 29.05.2014, 13:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Kompakt do 100 000 PLN
Auto ma być nowe więc A4 odpada. Decyzja zapadła, będzie A klasa z sensownym 30k rabatem. Zamykam ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 29.05.2014, 15:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018