Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 8:58




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Dylemat Audi / Volkswagen 
Autor Wiadomość

Postów: 8
Post Dylemat Audi / Volkswagen
Witam panów.
Odłożyłem trochę kasy i nie wiem który model wybrać.
Najważniejsze dla mnie jest spalanie. Marka która mnie interesuje to Volkswagen Passat B5 1.9 TDI 110 KM i Audi A4 B5 1.9 TDI 110 KM.

Który będzie mniej palił ? Czytałem rózne opinie ale one sa bardzo zróżnicowane.
Dzieki z góry za odpowiedz.


Nie, 29.06.2014, 14:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 797
Miejscowość: Gliwice / Lubliniec
Samochód: Audi A4
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Jesli Audi to tylko z silnikiem 2.4 V6

_________________
Live ist brutal in zasadzkas


Nie, 29.06.2014, 17:48
Profil

Postów: 8
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Ale kolego to jest duzy silnik, na rope nie wydoje.
Ja może źle sformowałem pytanie, moze tak -- jak pala podane wyżej samochody ?

Czytałem rożne opinie dosc sceptycznie do nich podchodzę, piszą ze spalanie waha się w granicach 6l. Jeśli tak by palili to nic tylko jeździć :) .

Szukam osoby która może ma taki samochód lub miał do czynienia i wie jakie rzeczywiście można uzyskac spalanie.


Nie, 29.06.2014, 19:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Żadnego, te auta i w tych wersjach silnikowych to w 90% wypucowane rupiecie na rynku wtórnym, poza tym nie ten dział. Takie tematy umieszcza się w dziale "PORADY DLA KUPUJĄCYCH"

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Nie, 29.06.2014, 19:24
Profil

Postów: 8
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Pardom, juz sie przenoszę do odpowiedniego działu.
Iceman ,,wypucowane rupiecie ,, -- to ciekawe, nie słyszałem o takiej surowej opini.
Ale ok, to jaki polecasz silnik ?


Nie, 29.06.2014, 20:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 383
Miejscowość: Łańcut
Samochód: Honda Civic
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Haha przecież to ten sam silnik czyli tak źle i tak niedobrze, no chyba że trafisz na udany egzemplarz to i to i to jest super. Czyli ogólnie bezsensowne pytanie


Nie, 29.06.2014, 22:35
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Nie wytrzymam już dłużej i wtrącę swoje trzy grosze.

1. Czy to będzie w Audi czy w Volkswagenie - to ten sam silnik, podobna masa, różnicy dużej nie będzie.

2. To ile Tobie spali zależy od tego jak jeździsz oraz gdzie (trasa, autostrada, małe miasto, duże miasto).

3. To ile spali zależy również od kondycji silnika, bo niektóre usterki potrafią zwiększać spalanie, czego przykładem jest nawet user naszego forum, który ma ten problem w swoich dwóch egzemplarzach.

4. Ciężko kupić dobry model z tym silnikiem - to fakt. 1.9 TDi obrósł mitem i ciężko o udany egzemplarz. Jak Ci zależy na spalaniu, to podobnie jak nie bardziej możesz być zadowolony z silników HDi, szczególnie, że modele w których są montowane nieco łatwiej znaleźć w lepszym stanie.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 30.06.2014, 12:50
Profil

Postów: 8
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Zgadza sie ze styl jazdy, stan silnika -- to wszystko ma wpływ ma spalanie -- o tym wiem.

Chciałem sie tylk odowiedziec ile silniki 1.9 TDI 110KM które montowane sa passacie i audi spalaja na setke, czy to jest 8L czy 6 ? Bo jesli spalanie na poziomie 10L to jest ich norma to bede szukał czegos innego.

W jakiej granicy moge sie zmieścić.


Pon, 30.06.2014, 14:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2693
Miejscowość: Człowiek z nikąd...
Samochód: ..i bez samochodu :(
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Ja nie wiem czy Ty trolujesz, czy o co Ci chodzi bo piszesz jak nieprzytomny gimbus. Nie slyszales o takich portalach?
:
http://www.spritmonitor.de/en/overview/ ... owerunit=3

_________________
STOP! ukradaczom tożsamośći! i ACTA tez stop.


Pon, 30.06.2014, 16:33
Profil

Postów: 8
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Czy troluje :> -- nie, tym bardziej gimbus :/ ,lecz nieprzytomny -- moze troszeczkę :? o takim portalu nie słyszałem, dzięki za odpowiedz temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

Tylko tam podane spalania sa trochę, hm.. -,,wyśnione,, -- sam przyznaj


Pon, 30.06.2014, 16:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Tu masz alternatywne źródło:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/volk ... 1996-2000/

A norma rzędu 10 litrów dla tego motoru to chyba jak jest się handlarzem ciągnącym lawetę.

Ten silnik realnie pali między 6-8 zależnie od charakteru jazdy (trasa, miasto)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 30.06.2014, 17:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Na dzień dzisiejszy w domu mam trzy samochody z tym silnikiem, spalanie 5,5 - 6l w cyklu mieszanym. Jeśli chodzi o zakup, to wszystko zależy od konkretnego egzemplarza, żeby dostać coś na prawdę godnego będziesz musiał sporo się naszukać.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Pon, 30.06.2014, 22:54
Profil

Postów: 8
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Zgadza sie chłopaki, wielkie dzięki za pomoc, sorry ze trułem d*pe :lol:
Rules na to jestem przygotowany, ze zwiedzę pół Polski, wole zapłacisz 200 zł i podłączyć go pod komputer niz na własne oko, a następnie włożyć w silnik połowe wartości samochodu.

Mam tylko jedno jeszcze pytanie, pasaty silnikiem 1.9 TDI sa w trzech wersjach, znaczy sie 90, 110 i 115 HP. 90 HP odpada - przy tej masie samochodu, tyle rumaków będzie sie bardzo mordował, myślałem o 110 tak jak wyżej pisałem, ale te 115 to nie wiele więcej, a moze lepiej będzie sie sprawował ?

Jeszcze raz dzięki, życzę miłego dzionka !


Wto, 01.07.2014, 9:04
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Ja tam widzę więcej wersji:1.9 TDI 101KM 1999-2005, 1.9 TDI 110KM 1996-2000, 1.9 TDI 115KM 1998-2000, 1.9 TDI 130KM 2001-2005, 1.9 TDI 90KM 1996-2000. Mój Passat ma 131 KM i jest całkiem żwawy :mryellow:
Poza tym sama moc nie świadczy o możliwościach samochodu - często ważniejszy jest moment obrotowy - dzięki temu samochód będzie się poruszał żwawo, choć nie będzie miał wysokiej Vmax.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 01.07.2014, 10:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
110 jak już - te HP to nowsze silniki, mają inną konstrukcję. Btw. jeśli masz zamiar w większości jeździć po mieście generalnie daruj sobie tego diesla :)

Przygotuj się też poza tym na to, że 90% aut będzie przekręcone i bite - nie skreślaj każdego, weź kogoś kto się zna i sprawdzi czy jest dobrze zrobiony. Raczej nie szukaj egzemplarzy z terenu szczególnie wielkopolski i najlepiej wszystkich województw graniczących z Niemcami :D


Wto, 01.07.2014, 23:33
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Odradzam również Radom i Płock :mryellow:

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 02.07.2014, 7:05
Profil

Postów: 8
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
:lol: :lol: dzięki WIELKIE
Trzymajcie sie !


Czw, 03.07.2014, 20:37
Profil

Postów: 23
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Zastanów się nad większym silnikiem plus do tego instalację lpg bo koszty potencjalnych napraw w silniku diesla będą po prostu o wiele większe. Omijaj szerokim łukiem handlarzy,szkoda czasu i nerwów.


Sob, 20.09.2014, 10:20
Profil

Postów: 75
Post Re: Dylemat Audi / Volkswagen
Obydwa silniki 1.9 TDi diesla będą po prostu zamulać bo samochody są ciężkie i nie odczujesz ani dobrego przyspieszenia ani też jakości podczas jazdy na trasie. Poza tym jeżeli rzadko jeździsz to w grę wchodzi tylko lpg lub benzyna.


Śro, 24.09.2014, 10:22
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018