Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:12




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006. 
Autor Wiadomość

Postów: 8
Post Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Cześć,

Chcę kupić samochód do 15 tys zł. To będzie moje pierwsze auto. Najlepiej jak najmłodszy rocznik. Zastanawiam się nad Focusem II, Peugeotem 407, Mazda III lub Fiatem punto. Wiem, że samochody z różnych beczek, ale akurat takie mi się podobają. Chciałbym, żebyście pomogli mi wybrać, któryś z tych lub może podali jakieś swoje propozycje. Dodam, że średnio interesuję się samochodami, więc piszcie wszystko, jaki silnik, który rocznik itd.

Z góry dzięki za pomoc :)


Pią, 06.02.2015, 19:08
Profil

Postów: 620
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Jeśli ma być z sensem, to można jeszcze zastanowić się nad Kią cee'd, rocznik 2006 w benzynowym silniku. Byle nie czerwone.
Zamiast Peugeota 407 poszukałbym 406 Break z bardzo bogatym wyposażeniem, końcówka produkcji. Ma zdecydowanie bardziej komfortowe zawieszenie i przestronność.
Jeśli Grande Punto, to koniecznie benzynowy silnik 1.4 w słabszej odmianie i bez LPG. Najbardziej bezproblemowy i najbardziej rozpowszechniony.
Od Mazdy 3 uciekaj - jeśli masz wydać mało, to będziesz miał wydatki na niedoinwestowany samochód.


Pią, 06.02.2015, 22:58
Profil

Postów: 8
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
A Pan na swój pierwszy samochód do 15 tys zł, do jezdzenia kilka razy tygodniowo po miescie i powiedzmy dwa razy w miesiacu w wieksze trasy do ok 300km jaki by wybral? Dobrze by tez bylo gdyby jak najmniej palil i nie byl drogi w utrzymaniu.


Pią, 06.02.2015, 23:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Pytanie, czy lubisz diesle, czy też tolerujesz instalacje gazowe? Czy zależy Ci na przestronności? Będziesz jeździł sam? Czy masz jakieś podstawowe wymagania co do wyposażenia?

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 07.02.2015, 6:52
Profil

Postów: 620
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
PiasQ, jak na pierwsze w życiu auto wymagania odnośnie do wyposażenia nie są jeszcze kluczową sprawą. Przez rok-dwa i z niedużą ilością przejechanych kilometrów lepiej wypada mieć prostsze wyposażenie i nieduże nadwozie. Ja miałem w życiu autko szacownej marki Daewoo z wyposażeniem Life, czyli wtedy bez airbagów, elektryki lusterek i szyb, a tylko z ogrzewaniem szyby i pakietem tzw. stylistycznym, spojler na klapie i lakierowane zderzaki. Wystarczał w zupełności. Wnioskuję z opisu zainteresowanego, że najlepiej będzie mu pozostać w aucie segmentu B. I z wymienionych radzę poszukać Grande Punto z polskiego salonu, od pierwszego właściciela, najlepiej w podeszłym wieku, który planuje kupić sobie nowsze lub nowe auto, gdyż boi się go naprawiać. Alternatywnie może być też Corsa D z silnikiem 1.2 (zupełnie wystarczy) lub 1.4 90 KM, ewentualnie Clio III lub... Renault Thalia z 2009 roku (byłby to mój typ z uwagi na relację ceny do rocznika i wybór własny jako pierwsze auto w życiu). Jeśli zaś koniecznie sporawe nadwozie, to sugeruję Skodę Roomster z 2006 roku. Rocznik młodszy od Fabii II i zapewne spory przebieg, ale jeśli dobrze trafisz, zawodu nie będzie. Czy Roomster lub Thalia Ci się będą podobały, Twoja sprawa :lol:. Jeśli nie, to wtedy ze wskazaniem na Punto. I szukaj od pierwszego właściciela z Polski, osoby w podeszłym wieku. Samochód tylko wtedy, jeśli jest wizualnie i mechanicznie zadbany i niezamęczony. Może coś tam pukać i stukać - parę napraw sam prędzej czy później zrobisz.
Mazda 3 będzie raczej wejściem na minę - rdzewieją błotniki, a tanie sztuki są po przejściach lub zmęczone, tak samo z Focusem. Peugeot 407 - za niski, za twardy i trudny w manewrowaniu.


Sob, 07.02.2015, 11:58
Profil

Postów: 620
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Gdybym to ja szukał, pojechałbym obejrzeć tę sztukę, która ma zaledwie sześć lat i parę miesięcy, przebieg 56 tys. km. i prawdopodobnie użytkownika w wieku po pięćdziesiątce. Samochód na ogłoszeniu też wygląda nieźle.
http://olx.pl/oferta/renault-thalia-ii- ... 4533f9c3be


Sob, 07.02.2015, 12:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Wiesz stingray1, ja od pierwszego auta nie wyobrażałem sobie nic mniejszego niż auto segmentu D ze względu na wygodę jazdy - więc wg mnie ma to istotne znaczenie.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 07.02.2015, 12:46
Profil

Postów: 620
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Ja w swoim doradzaniu uparłem się na argument "najlepiej jak najmłodszy rocznik". Nie mówię przy tym, że mam rację. Kolega z zaprzyjaźnionego forum jest zadowolonym posiadaczem Thalii dwa lata młodszej. A tu relacja ceny do wielkości i rocznika jest nie do pobicia, poziom zadbania o samochód też może być wart świeczki. I auto kupione w polskim salonie. Nota bene nie cieszące się żadnym zainteresowaniem tylko z uwagi na nieco niszowy charakter w Polsce. Bo w sumie nikt już prawie nie sprzedaje małych sedanów - oprócz Fiata Linei z dieslem.
Ten samochód też w latach rynkowego bytu był niedrogi - ok. 36 tysięcy złotych. Młody rocznik ma już za sobą 60 - proc. spadek wartości. Ja bym radził - poważnie się nad nim zastanowić i przynajmniej na żywo obejrzeć, a w razie pozytywnego wrażenia - brać. Gdybym miał potem żałować kupionej Mazdy zespawanej z trzech i hamującej tylko jednym kołem, w dodatku dogłębnie zardzewiałej...

Powiem Ci jako uzasadnienie, PiasQ, że kolega w swoim pytaniu zostawił szersze spektrum aut do wyboru. I ja bym doradził mu na pierwszy raz młode auto w budżetowym targecie. Nauczy się jeździć, wzbogaci się kiedyś, to wybierze droższe i lepsze, ale nie będzie "leżał pod" pierwszym własnym :) i pozbywał się jako złomu, w który trzeba dokładać i dokładać.

A czy naszemu Koledze podoba się taka forma zakupu kontrolowanego bez Adama Kornackiego - odpowie sam, jak zajrzy na forum.


Sob, 07.02.2015, 14:13
Profil

Postów: 1
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Lepiej kupić samochód prawie nowy, tj. z rocznika 2010-2012 na kredyt z dotacją, którą się otrzymuje w zamian za reklamę mobilną (po prostu przez okres trwania umowy samochód jest oklejony, co wcale nie przeszkadza, nie razi wizualnie). Sam z takiej oferty skorzystałem u J&J Group i naprawdę się cieszę ze swojej decyzji. Zamiast odkładać latami albo płacić wysokie raty, koszt auta pokrywa reklamodawca. Program nazywa się 600 za 600 (min. 600 km w miesiącu należy też przejechać, dla mnie to mało)- poszukajcie w necie, sądzę, że jeszcze aktualny.


Sob, 07.02.2015, 18:41
Profil

Postów: 8
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Z całym szacunkiem ale Thalia nie wchodzi w ogóle w grę.
Silnik minimum 1,6 max 2,0. Najlepiej benzyna w gazie. Rocznik 2004 i w górę. Koniecznie klimatronik i 5 drzwi.


Sob, 07.02.2015, 23:22
Profil

Postów: 620
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Punto spełnia ten warunek tylko jako HGT. Na Twoim miejscu szukałbym zatem 2-litrowego Focusa. Może być 3-d. lub z innej beczki, kombi. Ale kombiak będzie z pierwszego roku produkcji.


Pon, 09.02.2015, 20:50
Profil

Postów: 8
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Kombi odpada, nie chce aż tak duzego samochodu. Chyba pozostaje mi punto i focus. 407 bardzo mi sie podoba, ale chyba nie stac mnie na utrzymanie tego samochodu. Myslalem jeszcze nad astra i c4 ale ich wnetrze wydaje mi sie bardzo tandetne. Jezeli mozecie to napiszcie z jakim silnikiem wziac najlepiej focusa lub punto. No chyba ze uwazacie, ze astra bedzie lepsza od punto wtedy nad nia tez sie zastanowie.


Pon, 09.02.2015, 22:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Ja mogę tylko potwierdzić, że na sensowną Mazdę 3, to będzie za mało.
3 i 6 najlepiej szukać po liftingu w 2006 r. Od tego roku też są elektroniczne książki.

Focusem I jeździłem i zrobiłem >100 tys. km. 1.6 benzyna sprawdzony, oszczędny silnik z przyzwoitymi osiągami. Bardzo fajny samochód.
Focusa II 1.8 tdi miała potem moja żona. Nie lubiłem go. Ładny, ale strasznie tandetne wnętrze, słabo wyciszony. Silnik jak w traktorze z wielką turbodziurą. Mocny i oszczędny przy tym.
Obydwa focusy miały bardzo dobre zawieszenie i prowadzenie.

Astra dla mnie to jest szczyt plastikowej tandety. Nie znoszę Astry II, III zresztą też.


Czw, 12.02.2015, 15:02
Profil

Postów: 8
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
http://otomoto.pl/seat-toledo-seat-tole ... 42631.html

Co o nim myslicie? czytałem, ze to dosc awaryjne silniki, problemy z dwumasa itd.
Dzwonilem i czlowiek wyraza zgode na sprawdzenie na stacji diagnostycznej. Czy takie sprawdzenie pokaze mi wszystko, zagwarantuje ze samochod jest w dobrym stanie?
Prosze o szybka odpowiedz :)


Pią, 27.03.2015, 10:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
2.0 TDI to raczej bomba zegarowa, stad tez niska cena samochodow z tym silnikiem. A dwumasa to prawie w kazdym dieslu moze siasc. Tutaj masz pekajace glowice, zacierajace sie pompy oleju i jeszcze pare innych atrakcji. Hmmm to co mi przychodzi do glowy:
http://otomoto.pl/toyota-corolla-1-6-so ... 29364.html
Mi sie calkiem podoba, w sumie zalewasz i jezdzisz. Bezproblemowe zawieszenie, bezawaryjny i dynamiczny silnik. Problemem jest duzy rozrzut cenowy oraz rozny stan egzemplarzy.
Ew. wspomniana Mazda wydaje sie fajnym wyborem, na minus zabezpieczenie antykorozyjne. I jednak, zeby jakas fajna wyrwac to troszke maly budzet jak tu zauwazyli forumowicze.
Jesli maly samochod satysfakcjonowalby Cie to bez wahania celowalbym w Seata Ibize 1.9 TDI.
http://allegro.pl/seat-ibiza-1-9-tdi-13 ... 92270.html
Ladna, 130 koni juz daje bardzo przyzwoite osiagi i do tego w miare tania eksploatacja. Darowalbym sobie Grande Punta, czy paskudne Thalie majac tak fajna alternatywe. Latwo i w miare tanio mozna tez podniesc moc. Chyba, ze znajdziesz 160 konna Cupre TDI, ale to juz troche fruwa. :)
Odnosnie Focusa II mam podobne spostrzezenia jak Smog, z tym, ze Focus I lepiej sie prowadzil od Focusa II moim zdaniem.
Oprocz tego Golf V, ale to chyba troszke za maly budzet na Golfa V 1.6 lub 1.9 TDI. To samo sie tyczy Fiata Bravo 1.9 JTD, ktory jest niezwykle udanym samochodem, ale troche niedocenianym.


Sob, 28.03.2015, 1:38
Profil

Postów: 8
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
dziekuje za odpowiedź :)
A Fabia II, lub Primera? Z tego co czytałem chwalą silniki Fabii (oprócz 1.2). Rocznikowo też jest najmłodsza i wygląda najbardziej "nowocześnie". Bo najbardziej chciałbym focusa lub tą fabię. No i najlepiej LPG. Focusy w gazie to rzadkość, ale niektóre są w dieslu ale bez cząstek stałych, także chyba też spoko. W gazie jest też primera i vectra c.

Jeszcze chciałbym zapytać czy sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej pokaże mi rzeczywisty stan samochodu, czy np ta dwumasa nie jest wykrywalna?


Sob, 28.03.2015, 8:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Powiem Ci, ze rozrzut samochodowy to Ty masz konkretny.
Fabia II- chyba dobry samochod, w miare prosty konstrukcyjnie, silniki masz te same co w Ibizie czy Polo. Osobiscie w zyciu bym nie kupil Fabii, zwyczajnie mi sie nie podoba.
Primera, jesli mowisz o tej ostatniej to daruj sobie. Dosyc awaryjna, slabo zabezpieczona antykorozyjnie, tyle ze ma duzo gadzetow komputerowych. Juz celowalbym bardziej w Toyote Avensis II lub Mazde 6 I gen.
Dwumase sie czuje- jesli jest walnieta to samochod trzesie na niskich obrotach jak traktor. Oczywiscie, nie da Ci to gwarancji, ze dwumasa sie nie zepsuje za 5 tys. km. Na stacji diagnostycznej wszystkiego nie wybadasz, mozesz sprawdzic nadwozie, zawias, opony, swiatla, hamulce i tyle. Ze sprawdzeniem silnika lepiej uderzyc do dobrego warsztatu samochodowego.


Sob, 28.03.2015, 13:51
Profil

Postów: 8
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Szukam samochodu do 15 tys, więc wyskakują mi różne. Patrząc na wyposażenie, silnik (LPG), wielkość i wygląd Vectra wydaje się najkorzystniejsza. Tylko nie wiem czy to nie jest za duży samochód, jak na pierwszy w życiu.
Nie mam żadnego znajomego, który jest mechanikiem więc po samochód pewnie będę jechał z kimś z rodziny. Czyli jedyne co mogę zrobić to sprawdzić samochód na stacji, oczywiście jeżeli sprzedający się zgodzi. Może masz jeszcze jakieś wskazówki co do kupna? :)


Sob, 28.03.2015, 20:56
Profil

Postów: 8
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
http://allegro.pl/mercedes-w168-1-7-cdi ... 15824.html
http://otomoto.pl/alfa-romeo-147-bezwyp ... 40706.html
http://otomoto.pl/audi-a2-1-4-tdi-clima ... 52324.html
http://otomoto.pl/opel-astra-C36211159.html
http://otomoto.pl/ford-focus-ladny-2-0- ... 95352.html

Wybrali byście któryś?


Pon, 30.03.2015, 16:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Samochod do 15 tys. Rocznik 2004-2006.
Ja wcześniej chciałem zaproponować Toledo II generacji. Z końcówki produkcji znajdziesz jeszcze z 2003-2004 roku.
Polecam 1.6 benzyna + gaz, nie ma specjalnego kopa, ale będzie bardzo oszczędny i moim zdaniem idealny na pierwsze auto. Może być też 1.8, ale tutaj osobiście nie miałem do czynienia więc nie ręczę ;D Poza tym części nie są drogie, a auta jak na swój wiek mają dobre wyposażenie - ESP, poduchy, climatronic, nawet grzane fotele. Brat kupił takie 2 lata temu w tym silniku i sprawuje się świetnie.

Z wad mogę wymienić zamki, które w autach VW z tego okresu szwankują nagminnie. Ogólnie elektryka kuleje, grzanie tylnej szyby, czasami wycieraczki, podświetlenie popielniczki itp. Ale to są pierdoły, ogólnie auto wytrzymałe. Co ważniejsze - na necie jest dużo całkiem zadbanych egzemplarzy! Toledo, w przeciwieństwie do Leona - była bardziej wybierane przez spokojne osoby, a nie młodzieniaszków do zajechania. Jest mniej sprowadzanych egzemplarzy poza tym, można coś wyhaczyć z polskiego salonu.

Polecam go tylko dlatego, że w rodzinie po prostu mam do czynienia z egzemplarzem i faktycznie spisuje się nieźle, nawet jeśli był bity!

P.s. Polecam szukać na olx lub innym tego typu serwisie. Jest tam więcej prywatnych ogłoszeń, a poza tym w tej cenie nie warto jeździć po całej Polsce za konkretnym egzemplarzem. Lepiej poszukać czegoś na miejscu, prosto do sprawdzenia do warsztatu :)
P.s. 2 Na pierwsze auto nie polecałby diesla. Lepszy silnik o prostszej konstrukcji, ograniczajmy koszty ^^

Edit: pierwszy lepszy z brzegu, który zwrócił moją uwagę:
http://otomoto.pl/seat-toledo-ii-1-8-al ... 64361.html

aż sam bym se kupił ;P Oczywiście na auto sprowadzone trzeba zwrócić dużą uwagę, przebieg mało realny, ale z drugiej strony sprzedawca wygląda na dość rzetelnego, sądząc po samym opisie i zdjęciach.


Nie, 05.04.2015, 17:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018