Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Hyundai i30 - opinie 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Hyundai i30 - opinie
Cześć
Znajomy chce kupić Hyundaia i30 z silnikiem PB 1,6l, jak pod linkiem, za pośrednictwem forum chciałby zasięgnąć opinii na temat tego samochodu. Pomożecie?
http://otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-va ... pct4R.html
Będziemy wdzięczni za pomoc.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 02.06.2015, 12:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 870
Samochód: Citroen C5 2.0i 16v
Post Re: Hyundai i30 - opinie
Jeździłem takim w salonie, tyle że w wersji kombi. I w sumie nie pamiętam jaki silnik to był, bo to było chyba z 3 lata temu, ale moc miał trochę jak japońce - dopiero powyżej 2,5-3k obrotów. Komfort jazdy ok, dużo miejsca z tyłu (ale wersja kombi ma przedłużony rozstaw osi więc nie wiem jak jest w hb), a prowadzenie określiłbym jako bardzo... no takie nijakie, albo ładniejsze słowo - neutralne.

Jeśli chodzi o jakość, to sąsiad ma takiego od kilku lat (chyba nowego z salonu na 99%) i już dojrzałem na nim jakiś purchelek na nadkolu przy zderzaku tylnym! Ale on tam chyba kiedyś przytarł, bo zderzak do dzisiaj jest pęknięty, więc :roll: Niemniej w internecie sam sobie możesz poczytać o kłopotach z rdzą w tym aucie, które są niestety raczej powszechne. Dla mnie sporą wadą tego auta jest sztuczna utrata wartości, którą zauważyłem pompują firmy ubezpieczeniowe i inni "specjaliści" na rynku. To znaczy niewielka cena zakupu na pewno ograniczyła spadek wartości, ale jak dla mnie nie warto kupować tutaj najdroższego dostępnego egzemplarza z uwagi na "dobry stan" itp. Tańsze też z pewnością się znajdą, tym bardziej, że jest wiele ofert właśnie z Polski. No i jak dla mnie jest to auto na lata, bo pomijając małą opłacalność sprzedaży samochodu po roku czy dwóch, jest dosyć proste w konstrukcji i ma niedrogie części ;) Jeśli chodzi o silnik to z tego co wiem te starsze konstrukcje mają raczej spory apetyt na paliwko (co tu ostatnio ktoś przy okazji propozycji Vengi zarzucił), ale do tego silnika można wrzucić lpg zawsze. Moim zdaniem całkiem rozsądne autko jeśli ktoś je kupuje na dłuższy czas, tylko trzeba dbać.


Śro, 03.06.2015, 17:50
Profil

Postów: 1
Post Re: Hyundai i30 - opinie
Też się nad nim zastanawiałem. Ktoś jeszcze może się podzielić opinią?

_________________
prawo jazdy kat. b Poznań


Pią, 05.06.2015, 10:20
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Hyundai i30 - opinie
Dzięki MoonWalk i jak Piotr96 proszę o więcej opinii...

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 05.06.2015, 22:15
Profil

Postów: 75
Post Re: Hyundai i30 - opinie
Nowsze konstrukcje swoje takze lubią wypić jeżeli chodzi o pb,ale to też zależy od stylu naszej jazdy,to ważny czynnik.. Silnik 1.6 jest dosyć trwały a model i30 mało awaryjny i dosyć komfortowy.


Pon, 08.06.2015, 16:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018