Obecny czas: Wto, 19.03.2024, 3:13




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Poszukiwanie auta - jakieś rady ? 
Autor Wiadomość

Postów: 6
Post Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Witam jestem na etapie poszukiwań auta dokładnie BMW E60, w swoim rejonie obejrzałem już 10 aut i żadne nie spełniło moich oczekiwań mimo że nie były wygórowane. Już mam dosyć słuchania że auto bezwypadkowe igła itp. a po przyjeździe - Panie ja tylko takie sprowadziłem nie wiem co się z nim działo. Co sądzicie o firmach które sprawdzają auta same, tzn. nie trzeba jechać oglądać itp. zastanawiam się nad skorzystaniem z takiej firmy ponieważ nie mam już siły nerwów oraz szkoda mi pieniędzy i obecnego auta na takie podróże. Czy znacie jakaś firmę godną polecenia ?


Pon, 09.06.2014, 14:26
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Jak już coś to lepiej rozejrzyj się za firmami, które organizują kilkuosobowe wyjazdy za granicę. Wtedy na spokojnie sobie obejrzysz jeszcze przed przekręceniem licznika i innymi pracami mającymi zatuszować aktualny stan auta i wysłuchasz opinii mechanika... tyle że taka wyprawa to jest pewien wydatek i nigdy nie ma się pewności, że wróci się do Polski dokładnie tym co by się chciało.


Pon, 09.06.2014, 15:03
Profil

Postów: 6
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Za granicą byłem kilka razy po auto ale teraz nie mam na to czasu, praca - rodzina. Ogólnie chodziło mi o firmy sprawdzające auta a nie sprowadzające :) takie inspekcje przed zakupem - zlecasz firmie sprawdzenie auta a Ty czekasz sobie w domu na wynik inspekcji.
A co do samych wypraw to nie wierze że można kupić tak auto w DE, zawiozą Cie na plac wypuszczą i kupuj człowieku. W oczach tego co Cie zawiezie każde będzie dobre żebyś nie narzekał że nic nie kupiłeś. Od handlarzy kupić tam to tak jak w Polsce powoli.
No i właśnie tak jak piszesz nie można sobie obrać jednego modelu bo i tak się go nie trafi :(
ale wracając do tematu - co sądzicie o firmach robiących inspekcje przed zakupem? Bo tak jak pisałem szkoda mi czasu i pieniędzy na takie podróże a jednak o autach wiem trochę i jak mi ktoś przedstawi opinie o aucie też będę mógł wywnioskować czy jest rzetelna czy nie.


Wto, 10.06.2014, 13:15
Profil

Postów: 6
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Popieram, że kupno auto w Niemczech pomału traci sens, a firmy sprawdzające stan auta to nie jest głupi pomysł, z tym że zostaje kwestia wiarygodności. Trzeba poporiiśc aby firma taka wydała oświadczenie że opinia jest zgodna ze stanem faktycznym wówczas jeśli okaże się, że stan auta odbiega od opini wóczas to firma sprawdzajaca bierze na siebie ciężar. Jeśli jakakolwiek firma miała by taki papier wystawić możesz być pewny, że przed jego wystawieniem sprawdzą auto dokładnie i rzetelnie.


Czw, 12.06.2014, 11:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1079
Miejscowość: ...
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Szczerze mowiac, to watpie zeby ktokolwiek dla paruset zlotych bral na siebie odpowiedzialnosc na 60 tys. zl, dlatego pewnie o takich oswiadczeniach nigdy nie slyszalem. Ale kupujac auto, jesli nie masz wpisanego w umowie jakiegos dziadka z Niemiec, tylko poprzedniego wlasciciela masz 6 miesiecy na to, by skorzystac z rekojmi- jesli samochod nawet uzywany mial jakies wady o ktorych wlasciciel Ci nie powiedzial masz pelne prawo do zwrotu pieniedzy za samochod badz pieniadze na usuniecie tych wad. Tylko, ze malo ktory wlasciciel komisu sprzedajac auto wpisuje swoje dane w umowe, czym wymiguja sie od ewentualnej odpowiedzialnosci.


Pią, 13.06.2014, 22:45
Profil

Postów: 6
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
No właśnie znajomy mi mówił, że zakup auta w Niemczech na handel opłaca się teraz tylko wtedy jak auto ma przekręcony licznik, jest rozbite albo ma jakiś przekręt na podatku - nie wiem o co tu chodzi ale tak słyszałem.
No właśnie chodzi mi o tą wiarygodność - w poniedziałek podzwonię po tych firmach i zapytam się jak jest z tą kwestią, żeby w ich opinii auto nie było perłą a rzeczywistości skarboną bez dna :(
Tylko jak myślicie pytać o tą wiarygodność że auto jest super itp. czy o to że informacje które zostaną mi przekazane są w 100% zgodne ze stanem faktycznym ?

No z tym dziadkiem z Niemiec to słyszałem że później można mieć jeszcze sprawę w sądzie jak z ubezpieczyciel dojdzie do tego że auto było kupione w DE a właściciel nigdy w DE nie był :D
także takie umowy odpadają na starcie.
No właśnie ale z tej rękojmi mogę skorzystać w przypadku osoby handlującej lub komisu tak ? W przypadku osoby prywatnej cos takiego nie wchodzi w grę?
Dzisiaj jadę oglądać jeszcze jedną E60 jak się nie uda w poniedziałek dzwonię po tych firmach bo szkoda moich nerwów i kilometrów przejechanych pożyczonym autem.


Sob, 14.06.2014, 11:51
Profil

Postów: 6
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Dalej nie znalazłem auta dla siebie, już mi się nie chce podróżować w poszukiwaniach. Urlopu mi szkoda i rodziny a na handlarzy nie mogę patrzeć ...
Znalazłem kilka firm które zajmują się inspekcjami aut. Macie jakieś opinie odnośnie którejś z nich ? Jeszcze nie dzwoniłem porozmawiać na ten temat z nimi bo wolę najpierw Was zapytać o zdanie. Znalazłem takie firmy:
mobilekspert
motoraporter
moto-zakup
auto-inspekcja
Słyszeliście coś na ich temat ? Bo te opinie same pochlebne.


Pią, 04.07.2014, 11:31
Profil

Postów: 6
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Ja jak sam oglądałem auta to każdy handlarz i komisant proponował mi swój miernik. Jego mierzyłem wychodziło że jest ok, mierzyłem swoim i już tak różowo nie było.
Słyszałem od znajomego że oni potrafią tak skalibrować te czujniki że każdy element w aucie będzie ok.
A Tobie gratuluje udanego zakupu :)


Pią, 11.07.2014, 12:45
Profil

Postów: 23
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Najlepiej sam obejrzyj dane auto ze znajomym mechanikiem,umów się na stację diagnostyczną lub do ASO i będziesz miał pewność,również w kwestii oryginalności lakieru.


Sob, 20.09.2014, 10:17
Profil

Postów: 1
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Witam! Dziś można skorzystać z pomocy fachowca przy oględzinach auta. Taka usługa nie jest wcale droga, a często okazuje się korzystniejsza, niż podróż do oddalonego miasta i powrót z pustymi rękami. Dodatkowo doradca obejrzy fachowo prześwietli samochód i prześle pełny raport z jego oględzin. Więcej o usłudze mobilnych doradców motoryzacyjnych znajdziecie tutaj: autogoplus.pl/mobilny-doradca-motoryzacyjny

W razie dodatkowych pytań jestem do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiam,
Online Ekspert AutoGO+


Śro, 18.03.2015, 17:45
Profil

Postów: 27
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
To racja,jeżeli kupujesz samochód za większą gotówkę to lepiej wcześniej dokładnie go obadać pod każdym kątem i zabrać do ASO,zapłacisz moze 200zł za przegląd ale wtedy będziesz miał pewność co kupujesz,plus oczywiście również koniecznie zmierz lakier miernikiem.


Wto, 26.05.2015, 14:28
Profil

Postów: 104
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Może Ty po prostu zbytnio zafiksowałeś się z tym szukaniem na jakimś elemencie? Bo to aż dziwne, żeby było aż tak źle...


Śro, 15.07.2015, 15:33
Profil

Postów: 20
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
BMW i Audi to są statystycznie najbardziej ryzykowne przy zakupie pojazdy, jakie trafiają na polski rynek, niestety.


Sob, 25.07.2015, 19:45
Profil

Postów: 61
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Zgadza się,a wynika to z faktu że bardzo trudno jest znaleźć nie bite BMW czy zadbane Audi,z reguły są to zajeżdżone trupy,podrasowane na zdjęciach które trafiają do PL,a potem sprzedawane przez handlarzy z dużym zyskiem. Skup się na autach od pierwszego właściciela z salonu PL,wtedy jest mniejsza szansa na to,że zostaniesz oszukany.


Czw, 20.08.2015, 12:02
Profil

Postów: 104
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Patrząc na to jak jeżdżą stereotypowi kierowcy beemek, coś w tym może być...


Pon, 07.09.2015, 1:40
Profil

Postów: 27
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Nie tylko beemek,bo przecież to dotyczy także Audi czy innych modeli. Akurat tak się stereotypem utarło,że obrywają ci co mają BMW. Faktycznie jednak kupić zadbane auto jest bardzo ciężko,więc może zrezygnuj z niemieckich na rzecz czegoś bardziej oryginalnego?


Pią, 16.10.2015, 8:37
Profil

Postów: 2
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Z bmkami to spora prawda, sam musiałem długo szukać swojej zanim znalazłem taką do którego mam pewność że jest bezwypadkowa. Tak czy siak w Bielsku Białej jest gość który szuka aut na zlecenie że tak powiem. Nie jestem w stanie w tej chwili podać kontaktu, ale ten pan ma kanał na YT, więc warto poszukać. Miał jeden film jak jechał oglądać e36 2.8 u pewnej pani to może po tym uda się znaleźć kanał dla zainteresowanych.

_________________
http://transportimotoryzacja.wordpress.com/


Wto, 20.10.2015, 14:51
Profil

Postów: 27
Post Re: Poszukiwanie auta - jakieś rady ?
Są też specjalne portale gdzie po zarejestrowaniu możesz liczyć na pomoc w znalezieniu samochodu,fachowcy przyjeżdżają na miejsce i sprawdzają go bardzo dokładnie,wtedy masz pewność co do jego przeszłości i bezwypadkowości.


Czw, 19.11.2015, 11:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018