Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 23:09




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Czy kupować Fiata 500? 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Post Czy kupować Fiata 500?
Witam, mam do was drodzy forumowicze pytanie. Chciałam was poprosić o udzielenie rady związanej właśnie z fiatem 500. Ostatnio zmieniłam pracę i teraz do nowej pracy mam trochę kiepskie połączenie komunikacją miejską i doszłam do wniosku że przydało by się kupić samochód. Poradźcie mi czy warto kupić tego fiata? Chciałam zaznaczyć, że inwestycja będzie w 100 % kredytowana. Napiszcie mi jak drogi jest ten samochód w użytkowaniu. Jak jest z jego awaryjnością. Chciałam dodać ze zamierzam kupić auto z rynku wtórnego. Ale możliwie jak najmłodsze.


Nie, 20.09.2015, 12:17
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Czy kupować Fiata?
Wydzieliłem temat do odpowiedniego działu, zapraszam forumowiczów do wyrażania opinii i rad.
Moim zdaniem, 500-tka jest godna polecenia z uwagi na pokrewieństwo z niezawodną Pandą II. Nie sądzę też, by miala nadmierny apetyt na paliwo.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Nie, 20.09.2015, 14:04
Profil

Postów: 620
Post Re: Czy kupować Fiata?
Argument pierwszy - patrz RR.
Argument drugi - jeśli podoba Ci się jakieś auto - BIERZ! Z rozsądnego wyboru innego auta, które nie wpadło Ci w oko, nie będziesz nigdy zadowolona.
Argument trzeci - siedzi się podobnie jak w Pandzie. Jeśli nie masz wysokiego wzrostu i lubisz nieduże autka, BIERZ.
Argument czwarty - raczej nie szukać Diesla. Jest rzadko spotykany, drogo kosztował jako salonowy i nie znosi ubytków oleju. Wystarczy poczciwy 1.2 FIRE. Jest jeszcze Abarth lub 0.9 TWINAIR. Pierwszy z nich - wyrywny i często pojawia się z automatem, mocy 135 i 160 KM. Nie potrzeba aż tyle; poza tym twardy. 0.9 ma turbodoładowanie i dwa cylindry, brzmi trochę jak Maluch, ponoć jeden z najtrwalszych uturbionych silniczków po downsizingu, ale lubi dużo spalić.
SŁOWEM: 1.2 FIRE. Najlepiej czerwony, perłowobiały lub kanarkowożółty.


Nie, 20.09.2015, 20:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Czy kupować Fiata 500?
stingray1 napisał(a):
Wystarczy poczciwy 1.2 FIRE. Jest jeszcze Abarth lub 0.9 TWINAIR

Jest jeszcze 1.4 100KM :wink: Cenowo podobny do 1.2 w przypadku używki a jednak troszkę więcej wigoru :wink: Abart i Twinair są stosunkowo drogie ale IMO oba brzmią fajnie, każdy na swój sposób, Abart rasowo a Twinair kultowo 8)
Sprawdzona technologia, tanie części, fajny styl i wydaje mi się, że to autko jest godne polecenia :wink: Bezpieczeństwo też jest na wysokim poziomie, każde auto ma 7 air bagów i ABS a lista wyposażenie dodatkowego jak i wersji specjalnych (np. DIESEL, Tour de Pologne, Color therapy, Cult 57') daje dużo możliwości wybrania autka pod indywidualne potrzeby i upodobania :mryellow: :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 21.09.2015, 5:20
Profil

Postów: 620
Post Re: Czy kupować Fiata 500?
Alfisti4ever napisał(a):
Abart rasowo a Twinair kultowo 8)

A 1.2 FIRE zupełnie nie jak killer, czyli wiadomo jak :lol:
Zasadniczo 1.3 MTJ brzmi jak traktor, czyli też go skreślamy. Natomiast większy benzynowy 1.4 95 KM to chyba ten sam, co w Stilo - i lubił trochę "brać olej". W teście "Auto Bilda" na 100 000 km. zalało mu cylinder (jednostkowy przypadek) i trzeba było wymieniać jednostkę.
Fakt, zapomniałem o tym "wolnossaku" 1.4 i polecam z małym zastrzeżeniem. Po połowie - za te dolewki oleju i po połowie - za mniejszą dostępność na naszym rynku, gdzie rządzą wg mojej wiedzy 1.2 FIRE


Pon, 21.09.2015, 13:22
Profil

Postów: 104
Post Re: Czy kupować Fiata 500?
Odpowiedz sam sobie na pytanie dlaczego zwróciłeś uwagę właśnie na ten model. To chyba najlepsza metoda, żeby się przekonać lub rozmyślić ;)


Pon, 28.09.2015, 4:21
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Czy kupować Fiata 500?
Moim zdaniem warto. Auto raczej mało awaryjne i niedrogie w serwisowaniu. Na pewno nie będzie problemów ze znalezieniem egzemplarza z Polski, który nie jest dzwonem sklejonym z kilku wraków. Dodatkowo nie ma ryzyka, że kupi się auto po nauce jazdy czy po taksówce jak np. w przypadku Grande Punto.


Pon, 12.10.2015, 10:31
Profil

Postów: 27
Post Re: Czy kupować Fiata 500?
To czy kupić dany model samochodu,zależy w głównej mierze od Ciebie,do Twojego budżetu oraz potrzeb. Jeżeli ma to być auto do jazdy po mieście,to Fiat 500 idealnie się sprawdzi,będzie tani w utrzymaniu oraz ekonomiczny.


Pią, 16.10.2015, 8:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018