Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 13:30




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Lacos's Polonez 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Lacos's Polonez
W zwiÄ…zku z duĹĽym zainteresowaniem przedstawiÄ™ projekt Lacosa z cultstyle :)

Cytuj:
Kolejny projekt to jak widać poldon , po sprzedaży e12 postanowiłem zabrać się za polaczka , szukałem wyłącznie wersji C , dla nie wtajemniczonych jest to kryzysowa wersja ograbiona z listew,tylnej wycieraczki , posiada wąskie metalowe zderzaki , akurat niedaleko pojawiła się ładna sztuka więc się nie zastanawiałem .Polonez można powiedzieć igła , 74 tysiaki przebiegu praktycznie zero rdzy nic nie rzeźbione czyli taki jakiego chciałem , minimalne oznaki korozji były przy uszczelkach przedniej i tylnej czyby więc poldasa od razu zawiozłem do lakiernika , wyją tylną i przednią szybę wszystko wyczyścił i polakierował podszybie tylną klapę oraz tylną ścianę bo jakieś parchy pojawiały się również pod prawą lampą .Układ wydechowy został podwieszony wyżej i zajęliśmy się gleba , przód sprężyny od trucka diesla chlaśnięte 4.5 zwoja według pomiarów usiadł około 14cm , tył usiadł około 11cm , kolega skrócił tylne mocowania resorów (dzięki Franek) ,piramidki o 8cm i wieszak o 3cm co dało ogólnie 6cm gleby ,później resory zostały trochę sklepane i dostały dodatkowe pióro co dało nam łącznie około 11cm , tył jeszcze trochę posadzę , kupiłem komplet zderzakowy z laminatu i dokładkę ponieważ przód chyba zdjął jakiegoś zwierzaka , tył do idealnych też nie należy więc jak będzie chwila to go zmienię a w zimę zreanimuję metalowe oryginały . Obecne zostały założone rs pożyczone od kuzyna (dzięki DNB) przód 8,5'' plus dystans 3cm , tył 9'' plus dystans 3cm,pierwotne et25, wszystkie 4 opony 185/45/15. Polonez jutro jedzie do garażu na zimowy spoczynek i będzie cały czasz dopieszczany , dostanie trochę nowych detali(gumowe noski , kierunki lampy inne pierdoły) lakier dostanie konkretną polerkę, prawdopodobnie wpadnie silnik 1.4 z rowerka i wspomaganie żeby trochę przyjemnie się śmigało, czeka jeszcze atrapa z prostokątami i nowe żółte halogeny więc fronty będą się zmieniać , co do felg to jeśli wszystko uda się ładnie upchnąć to na sezon wleci bbs e50 rennsport 15'' . oczywiście ranty dostaną polerkę i złoty środek a opony założę odpowiednie , ewentualnie jeśli nie uda się ich upchnąć to zawitają mahle 15'' przód 8'' ,tył 9'' również w polerce i ze złotym środkiem. Wnętrze zostanie oryginalne , poprawie tylko kilka detali i dla kontrastu zagości drewniana fajera nardi.


Image Image Image Image Image Image Image Image

c: culstyle.pl --> http://www.cultstyle.pl/viewtopic.php?f=57&t=19804 (wymaga rejestracji)


Pon, 14.11.2011, 19:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Lacos's Polonez
fajny ale fajność wynika z tego że to stary zglebiony borewicz na ładnych felgach, takiego nie widuje się zbyt czesto, kolor nieznyt ładny, no i pod maską przydał by się jakiś nowoczesny przeszczepiony silnik. Ale wszysto przed nim

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 14.11.2011, 20:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Lacos's Polonez
Nie rozumiem dlaczego właściciel chciał wersję C która nie ma nawet obrotomierza :? Kolor też trochę nijaki, a no i pod maską przydałoby się coś bardziej jurnego :wink: Felgę to widziałbym Ronala R10 :> :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Pon, 14.11.2011, 21:21
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Lacos's Polonez
Alfisti4ever napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego właściciel chciał wersję C która nie ma nawet obrotomierza
a ja rozumiem - tworzy siÄ™ fajny kontrast - gleba + felga versus lakier + FSO :mryellow: 8)
Zamiast 1.4 Rovera mógłby być 2.0 Forda.

Czekam niecierpliwie na rozwĂłj projektu.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pon, 14.11.2011, 22:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Lacos's Polonez
rĂłwnieĹĽ kibicujÄ™ projektowi 8)

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pon, 14.11.2011, 23:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Lacos's Polonez
Grubo, ja bym wrzucił 2.0 DOHC EFI ze ściery, bo to fajna jednostka.
Ale 1.4 rover też spoko... w sumie mógłby od razu 1.8 albo 1.6 pójść...
SzanujÄ™ takie projekty. RWD PB manual. Rox.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pon, 05.12.2011, 12:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7455
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Lacos's Polonez
IMO jeśli zmieniać silnik to dać mu z Alfetty (rozstaw osi dłuższy tylko o 5 mm, czyli w granicach pasowania/tolerancji).

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pon, 05.12.2011, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Lacos's Polonez
kulikowski napisał(a):
IMO jeśli zmieniać silnik to dać mu z Alfetty (rozstaw osi dłuższy tylko o 5 mm, czyli w granicach pasowania/tolerancji).


Myślę, że lepszym rozwiązaniem jest przecięcie nasieniowodów. I jest bardziej niezawodne.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Sob, 10.12.2011, 18:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018