Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 5:26




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
1990 Ford Shogun 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post 1990 Ford Shogun
Image

Image

Image

Image

W skrócie - Ford wziął silnik Yamahy z Taurusa SHO i upakował go na wzór Clio V6 do Forda Festivy. Wyprodukowano tylko 7 egzemplarzy - srebrny należy do Jaya Leno.

DANE TECHNICZNE
Prędkość maksymalna 218 kph (135.16 mph)
0 - 100 kph 4.6 s
0 - 100 mph 12.6 s
1/4 mili 12.9 s @ 100 mph

Moc 168 kw (225 bhp / 228 ps)
Moment obr. 292 Nm (216 lb-ft)
Pojemność 3.0
Typ silnika SEFI SHO V6
Położenie silnika middle
Masa własna - 867 kg

Dane za fastestlaps.com

(C) ridelust.com, hooniverse.com


Śro, 07.11.2012, 0:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: 1990 Ford Shogun
Zmieniłbym znaczki na Kia Pride i mógłbym tym z dumą latać ;)

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Śro, 07.11.2012, 0:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 1990 Ford Shogun
t0m3k911 napisał(a):
na wzór Clio V6

Chyba SHO-gun był pierwszy :>

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 07.11.2012, 11:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: 1990 Ford Shogun
Taki skrót myślowy :) Ale mógł za to wzorować się na Renault 5 Turbo z 1980 roku (też niezły wariat)


Śro, 07.11.2012, 15:02
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 1990 Ford Shogun
Słusznie. 8)

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Śro, 07.11.2012, 15:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: 1990 Ford Shogun
Wygląda jak KIA :roll:

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Sob, 17.11.2012, 17:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1062
Miejscowość: Głowno (EZG)
Samochód: Hyundai Coupe
Post Re: 1990 Ford Shogun
Iceman napisał(a):
Wygląda jak KIA :roll:


Chyba KIA wygląda jak to :roll:

_________________
Zapraszam na Petrolheads Polska. Ciekawostki/Nowości/Relacje


Sob, 17.11.2012, 17:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: 1990 Ford Shogun
To ten sam samochód Mazda-KIA-Ford, a dla bardziej dociekliwych tłukły go dla wszystkich tych marek, zakłady firmy Asia Motors znane z produkcji aut w stylu Jeepa J5.


Sob, 17.11.2012, 22:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 46
Miejscowość: WuWuA
Post Re: 1990 Ford Shogun
To nie jest projekt Forda tylko innej firmy, bodajże SHO

_________________
ZDJĘCIE USUNIĘTE Z PRZYCZYN REGULAMINOWYCH
Zapraszam na stronke:
Uno EVO V GOTOWE


Nie, 18.11.2012, 22:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: 1990 Ford Shogun
No to żeś teraz del78 pojechał. SHO (Super High Output) to fordowskie GTI, OPC czy inne RS. Oddział natomiast który zaprojektował m.in. pierwszego Taurusa SHO w 1989 roku, nazywa się SVO - Special Vehicle Operations Department, znów najlepsza analogia to Opel Performance Center. Zresztą jeden z Mustangów miał wersję SVO.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Pon, 19.11.2012, 0:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 46
Miejscowość: WuWuA
Post Re: 1990 Ford Shogun
Opelu napisał(a):
No to żeś teraz del78 pojechał. SHO (Super High Output) to fordowskie GTI, OPC czy inne RS. Oddział natomiast który zaprojektował m.in. pierwszego Taurusa SHO w 1989 roku, nazywa się SVO - Special Vehicle Operations Department, znów najlepsza analogia to Opel Performance Center. Zresztą jeden z Mustangów miał wersję SVO.


tak jak napisałem to nie jest projekt oficjalny Forda a firmy Special Editions Inc. (pomerdały mi się nazwy i skróty), a o tym aucie czytałem już ze 20 lat temu w Motorze bodajże, gdy większość z Was fachowców zeskakiwała z dywanu na podłogę
cytat z pierwszej lepszej strony z google.pl wraz ze wzmianką o egzempalrzu Jaya Leno
jak nie potraficie po angielsku to użyjcie translatora

"In the late 80s, race driver Rick Titus brought a nutty idea to Chuck Beck of California’s Special Editions, Inc. Why not stick a stock 3.0-liter, 24-valve SEFI SHO V6 engine in a Ford Festiva? Beck cut a hole in the rear floor and welded a tubular spaceframe to secure the engine under the hatch, then dumped a 17-gallon racing fuel cell and a really big radiator under the Festiva’s hood. The drive transmission was flipped to power the rear wheels, a new suspension improved chassis stiffness, and the mighty shoebox Shogun was born. The original Shogun was fabricated using a salvaged 1987 Festiva body, which Beck augmented with prototype fender flares and spoilers, vented hood and rear fenders. The groovy look recalls the Renault R5, and the car is about as high as it is wide as it is long. Leather Recaro seats and a MOMO steering wheel make the cabin feel more like a two-seat racer, but with plenty of headroom and the air conditioning that came standard in the Festiva. In its day, the Shogun allegedly outperformed the Ferrari 360 in both speed and cornering. Weighing in at around a ton with 220 hp, the car’s power-to-weight ratio is fantastic. It will clock over 145 mph, go 0 - 60 in 4.6 seconds and do a quarter mile in 12.9 at 100 mph. But all that power wasn’t enough for Jay when he was shopping for a daily driver to take him to his new job at “The Tonight Show.” So he had a dry manifold nitrous oxide system installed. Once he punches the laughing gas, Jay’s Shogun gains about 90 hp, to run at about 310. The Shogun is such a modest-looking car, you’d never expect to see a celebrity behind the wheel. It’s the perfect stealth car - no one on the road knows quite what it is, nor how fast it can go. Jay claims the motor is pretty much bulletproof. He’s still running on the same plugs, the only maintenance, changing the oil. Alas, only seven of the $48,000 Shoguns were ever produced, each painted a different color. Jay’s silver Shogun is #003, and he did indeed drive it on his very first day on the job as Johnny Carson’s replacement. "

_________________
ZDJĘCIE USUNIĘTE Z PRZYCZYN REGULAMINOWYCH
Zapraszam na stronke:
Uno EVO V GOTOWE


Czw, 22.11.2012, 10:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: 1990 Ford Shogun
8) No i pozamiatane w temacie. Gratuluję w takim razie pamięci do pojedynczego artykułu sprzed 20 lat.

Cytuj:
and the car is about as high as it is wide as it is long.
Piękne zdanie :)
Cytuj:
only seven of the $48,000 Shoguns were ever produced, each painted a different color.
Jestem ciekaw jak się ma pozostałe 6 egzemplarzy, bo o kondycję tego w hangarze Jaya Leno można być raczej spokojnym.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 22.11.2012, 12:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 46
Miejscowość: WuWuA
Post Re: 1990 Ford Shogun
Opelu napisał(a):
8) No i pozamiatane w temacie. Gratuluję w takim razie pamięci do pojedynczego artykułu sprzed 20 lat.


uwierz mi kolego, że jako młody dzieciak zafascynowany motoryzacją chłonąłem wszystko co tylko mogłem zdobyć
wiele takich artykułów pałęta mi się w pamięci

_________________
ZDJĘCIE USUNIĘTE Z PRZYCZYN REGULAMINOWYCH
Zapraszam na stronke:
Uno EVO V GOTOWE


Czw, 29.11.2012, 10:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018