Samochody koncepcyjne
Wyślij odpowiedź

2014 Audi TT Sportback Concept

Pon, 06.10.2014, 14:48

O dziwo, całkiem przyjemnie to wyszło...
Samochód nawiązuje do mniejszego modelu m.in. kształtem pasa przedniego. Z TT zapożyczono, zmodyfikowane stylistycznie, zderzak i maskę. Auto wyposażono m.in. w laserowe reflektory przednie i 21-calowe felgi ze stopów lekkich.
Karoseria mierzy 4,47 m długości, 1,89 m szerokości i zaledwie 1,38 m wysokości. Oznacza to, że koncepcyjne TT Sportback jest o 29 cm dłuższe, 6 cm szersze i 3 cm niższe od zwykłego TT. Wykorzystując możliwości modułowej platformy MQB o 12 cm wydłużono również rozstaw osi.
Wnętrze przypomina standardowe TT. Z tyłu zamontowano dwa niezależne fotele oddzielone od siebie konsolą centralną. Na wyposażeniu znajdziemy m.in. skórzaną tapicerkę.
Źródłem napędu jest benzynowy 2,0 l TFSI rozwijający 400 KM i 450 Nm. Moc przenoszona jest na koła obu osi za pośrednictwem siedmiostopniowej, zautomatyzowanej, dwusprzęgłowej, przekładni DSG. Auto przyspiesza do 100 km/h w 3,9 s i - przynajmniej w teorii - zużywa 7 l paliwa na 100 km.
Pokazane w Paryżu auto to prototyp, ale stanowiący zapowiedź wersji produkcyjnej, która być może pojawi się już w marcu przyszłego roku na salonie w Genewie.

interia

Image

Image

Image

Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
netcarshow

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

carscoops

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Pon, 06.10.2014, 15:54

Nawet fajne, lepsze niż CLA od Mercedesa, tylko wnętrze bym trochę zmodernizował, po prostu nie podoba mi się to w nowym TT.

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Pon, 06.10.2014, 18:18

Dla mnie okropne. Już zwykłe nowe TT totalnie mi się nie podoba, a tutaj z idiotyczną i beznadziejną sylwetką jest jeszcze gorzej.

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Pon, 06.10.2014, 19:43

Zwykłe TT mi się nie podoba a to tym bardziej :roll:

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Wto, 07.10.2014, 1:11

PRZEPIEKNE :shock: :shock:

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Wto, 07.10.2014, 7:45

Wygląda naprawdę nieźle, o wiele lepiej od Sportbacków A5 i A7.

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Wto, 07.10.2014, 7:48

Nie wiem, czy lepiej, ale na pewno ciekawie, zdaje się, że Audi znalazło kolejną niszę :wink:

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Śro, 08.10.2014, 19:53

Tył powinien znaleźć się w zwykłej TTce, bo obecnie wygląda niemal identycznie ja w poprzednim TT. Może po fl.

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Śro, 08.10.2014, 20:30

NIE NIE NIE !!!!!!!!!! Audi TT to jest Audi TT i nic wiecej żadne Sportback'i czy inne cuda Niech z innymi modelami robią sobie co chcą ale TT'ke powinni zostawic w świety spokoju

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Śro, 08.10.2014, 20:52

O ile zwykłe tt wygląda dla mnie jak rozdeptany ziemniak i jest w moim mniemaniu jednym z najobrzydliwszych aut wszechczasów to sportback o dziwo jest przepiękny.
Póki co nie stać mnie na luksusowe auto, ale zawsze zastanawiałem się co kupię, gdy już będę całkowicie "na swoim", a jednocześnie będzie pasować do mojego zawodu - nie będzie nazbyt poważne, jednocześnie praktyczne, prestiżowe i sportowe, ale nie wyglądające jak samoróbka (tak wygląda dla mnie większość aut z dokładkami sportowymi typu audi rs, czy bmw m).
Tt sporback to jest coś co kupiłbym bez zająknięcia. Tył faktycznie wymiata, a przód idealńie się z nim komponuje.
Bardzo poproszę do produkcji go.

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Pon, 13.10.2014, 8:57

Wnętrze prezentuje się świetnie. Niestety nie podchodzi mi jakoś tył tego projektu.

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Pią, 24.10.2014, 8:42

TTka mi sie akurat nigdy nie podobała, była zbyt obła, ta wersja natomiast wygląda nieźle, chyba zmienie zdanie co do tego modelu.

Re: 2014 Audi TT Sportback Concept

Nie, 04.01.2015, 10:08

Audi TT kojarzyło mi się do tej pory z córkami bogatych rodziców w różowych tipsach, ale ta wersja wygląda nieźle i może nawet jakiś mężczyzna do niego wejdzie.
Wyślij odpowiedź