Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 6:21




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
2015 Mercedes GLC Coupe Concept 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Mercedes nie zwalnia z premierami. Po seryjnym modelu GLE Coupe oraz następcy modelu ML, czyli w nowym nazewnictwie GLE, producent ze Stuttgartu pokazał koncepcyjny model GLC który w wersji seryjnej miałby być głównym rywalem modelu BMW X4. Jak sama nazwa wskazuje powstał na płycie podłogowej modelu C. Jego wymiary to 4730 mm długości , 2000 mm szerokości i 1600 mm wysokości. Produkcja nowego pojazdu miała by nastąpić za około 1,5 roku.

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Źródło: carscoops.com

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Czw, 23.04.2015, 15:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3836
Miejscowość: SH
Samochód: Civic 1.8 VTEC
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Z niecierpliwością czekam aż ta durna moda na te mutanty się skończy.


Czw, 23.04.2015, 17:03
Profil

Postów: 292
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Obawiam się, że to dopiero początek... I sam nie jestem w stanie wyobrazić sobie co jeszcze mogą wymyślić marketingowcy.


Czw, 23.04.2015, 19:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Image

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Czw, 23.04.2015, 21:21
Profil

Postów: 31
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Powiem szczerze, że już się gubię w tej gamie modelowej i oznaczeniach Mercedesa. GLE Coupe wygląda efektownie, ale nie wiem, jaki jest sens budowania czegoś takiego. Bagażnik pewnie będzie mały jak w X4, właściwości terenowe kończą się na pokonywaniu krawężników, a dodatkowo jeszcze musisz płacić za większe opony i felgi. Ale cóż, kto bogatemu zabroni ;) Także mam trochę mieszane uczucia, bo z jednej strony fajnie, że powstają nowe pomysły, ale z drugiej, praktyczności w tym nie za wiele.

_________________
Blog motoryzacyjny - http://www.motoday.pl/ - fajne miejsce w sieci dla motomaniaków :)


Pią, 24.04.2015, 12:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Taki urok samochodów tego typu - nie mają być praktyczne, ale wiele osób lubi siedzieć trochę wyżej, a jednocześnie mieć samochód o nadwoziu mniej "klockowatym" jak SUV :) X6 pokazało, że takie auta mają rację bytu, więc w sumie nie dziwię się, że producenci robią samochody SAV w każdym możliwym rozmiarze :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Sob, 25.04.2015, 9:41
Profil

Postów: 31
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Jasne, robią wrażenie, są potężne, efektowne, często dobrze wyposażone (jeśli mówimy o markach premium). Tylko nadal nie mogę zrozumieć ich fenomenu sprzedażowego. Według prognoz, niebawem wyprzedzą limuzyny i kompakty, a to spore zaskoczenie.

_________________
Blog motoryzacyjny - http://www.motoday.pl/ - fajne miejsce w sieci dla motomaniaków :)


Sob, 25.04.2015, 12:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 303
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Peugeot 306
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Ja też do niedawna nie mogłem tego zrozumieć. Ale ostatnio zastanowiłem się - gdybym miał masę kasy i chciał samochód który będzie wyglądał trochę jak copue, ale będzie bardziej od niego praktyczny...to może takie X4 bym wziął nawet. Jako połączenie trochę większej kabiny z bardziej zwiewną linią niż np. SUVa.

Jednak aż tak duża skala ich sukcesu jest naprawdę dla mnie interesująca, bo gdy wchodziło X6 to myślałem, że będzie to raczej niszowy model.. :)

_________________
Zapraszam na motoWahacz, gdzie znajdziesz testy samochodów i aktualności motoryzacyjne :)
https://motowahacz.pl/


Nie, 26.04.2015, 9:17
Profil

Postów: 104
Post Re: 2015 Mercedes GLC Coupe Concept
Ta sama tendencja co w wielu innych dziedzinach życia niestety - byle bardziej błyszczące i kolorowe.


Pon, 28.09.2015, 5:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018