Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 7:10




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Co ładniejsze VW Golf III czy Opel Astra I ? 

Co Ci się bardziej podoba Opel Astra I czy VW Golf III
Ankieta zakończyła się Pon, 16.07.2007, 13:11
Opel Astra 67%  67%  [ 22 ]
VW Golf 33%  33%  [ 11 ]
Razem głosów : 33

Co ładniejsze VW Golf III czy Opel Astra I ? 
Autor Wiadomość

Postów: 5
Post 
jak dla mnie to astra, tylko gdyby nie ta blacha :cry:
chociaz glofy III teĹĽ gnijÄ…

_________________
=Renault 19 1,4 93'=
=Daewoo Nubira 2,0 98'=
=UAZ 469B 2,4 76'=


Czw, 30.08.2007, 19:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 579
Samochód: Fiat Bravo 1.8 GT
Post 
Oba auta tak nudne że ciężko to opisać. Jednak potrafią dowieżć człowieka w wybrane miejsce. Zmuszony jestem wybrać Astre.


Pią, 31.08.2007, 10:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
chodzi mi o komfort
jak porĂłwnacie golfa mk3 z fiatem brava?
bo to te same klasy z tym samych rocznikĂłw
z fiata brava byłem bardzo zadowolony, jezdzilem nim co nieco, cisza jak makiem zasiał i super reducja dziur


Pią, 31.08.2007, 11:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post 
lukasz20 napisał(a):
fiata brava byłem bardzo zadowolony, jezdzilem nim co nieco, cisza jak makiem zasiał i super reducja dziur

No to co stoi na przeszkodzie żeby go kupić :?:

lukasz20 napisał(a):
chodzi mi o komfort
jak porĂłwnacie golfa mk3 z fiatem brava?
bo to te same klasy z tym samych rocznikĂłw

Mi lepiej jezdziło się Fiatem.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 31.08.2007, 14:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 579
Samochód: Fiat Bravo 1.8 GT
Post 
Brava konkurowała z Golfem IV. I to wiele wyjaśnia dlaczego jest znacznie lepsza od Golfa III.


Pią, 31.08.2007, 15:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3271
Miejscowość: Zewsząd
Samochód: Opel Astra 1,6
Post 
SMOK napisał(a):
Brava konkurowała z Golfem IV. I to wiele wyjaśnia dlaczego jest znacznie lepsza od Golfa III.


No nie wiem czy można tak jednoznacznie powiedzieć czy brava konkurowala z ktoraś konkretną generacją Golfa :? Brava konkurowała z autami z klasy golfa :wink: bo przeciez kiedy w 1995 pojawila sie Brava to w sprzedazy był trzeci golf ktory pozostal jeszcze przez 2 lata na rynku

_________________
"Był las nie było was, będzie las nie będzie was"
Prymas Wyszyński


Pią, 31.08.2007, 15:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 579
Samochód: Fiat Bravo 1.8 GT
Post 
marcello napisał(a):
No nie wiem czy można tak jednoznacznie powiedzieć czy brava konkurowala z ktoraś konkretną generacją Golfa

Dobrze mówisz ale jak sam napisałeś przez pozostałe 4 lata musiała się męczyć z Golfem IV a co za tym idzie jest autem "nieco" bardziej nowoczesnym od Golfa mk 3.


Pią, 31.08.2007, 15:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
pierwsze słysze zeby mi ktos polecał fiata :D :D :D
fiatem jezdzilem i razcej nie chce miec z nim nic wspĂłlnego
fiat lepszy od vw? rocznikowo sporo droĹĽsze sÄ…golfy mk3 od fiata brava nie mowiÄ…c juz o golfach mk4 gdzie ceny zaczynajÄ… sie od 18tys zl

Cytuj:
Mi lepiej jezdziło się Fiatem.

chcialbym aby ktos kto jezdzil bravą i golfem 3, bądź 4 opisał różnice między tymi autami wraz z przestenią wewnątrz
ja raz jechałem bravą ale było to bardzo dawno pamiętam ze było miło, szczególnie zachwyciło mnie komfortowe zawieszenie i bardzo dobrze wytłumione wnętrze

co masz namyśli mówiąc ze jest nwoocześniejszy? bo niebardzo rozumiem


Pią, 31.08.2007, 18:39
Profil

Postów: 1
Post 
Jak w ogóle można porównywać te samochody :lol: .... Przecież Astra nie umywa się do Golfa... Nie jest nawet godna wąchać jego dym spod kół!! Miałem oba samochody i wiem co mówie!! Vw Golf TDI 90km 95r. sprzedałem tydzień temu... Użytkowałem go przez 3 lata zrobiłem 80 tys. km. a gdy sprzedawałem ten samochiód miał juz 340 tys.km. nastukane i nie było żadnych objawów tego przebiegu!! Ludzie Astre już b korozja zjadła w tym wieku, chyba że by ja ktoś trzy razy przemalował :D!! Na moim golfie nie było tylko jedno małe ognisko rdzy i nic więcej!! silnik TDI jest niesamowity... Przy mojej ciężkiej nodze nei wychodził poza 6l/100km. skrzynia jest po prostu rewelacyjna!! Nie spotkałem lepszej co innego w astrze. Przy wrzucaniu 2 bałem sie,że sobie ręke przytne tak długi przełożenie. Biegów trzeba było w niej szukać,a w golfie można powiedzieć same wskakiwały!!!! Jeśli ktoś mówi złe słowa na silnik TDI i golfa tzn,ze w ogole nei zna sie na samochodach!! Wystarczyło by aby raz sie przejechał golfem w TDI i od razu zmienilby zdanie... Jedyne z czym sie zgodze to to,ze golf niestety nie ma atrakcyjnego wygladu jednakże funkcjonalnością, niezawodnością i wrażeniami z jazdy wszystko nadrabia!!

Polecam VW Golfa TDI

_________________
VW Golf TDI!!!!
Toyota Avensis!!!!
Honda Accord!!!!


Sob, 15.09.2007, 21:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post 
marcheff napisał(a):
Jak w ogóle można porównywać te samochody

Normalnie, to auta tej samej klasy
marcheff napisał(a):
Przecież Astra nie umywa się do Golfa... Nie jest nawet godna wąchać jego dym spod kół!!

No bez przesady, Ople z tamtego okresu rzeczywiście maja słabe blachy ale to ich jedyna wada

_________________
PB RWD jest wysoko


Sob, 15.09.2007, 21:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
a wlasnie ten silnik TDI 1Z 90km z golfa mk3 byl tez montowanty w golfach mk4 ten sam?
jak on sobie radzi 90km z mk4?


Nie, 16.09.2007, 9:27
Profil

Postów: 6
Post 
Astra i okrozja... owszem i to bardzo czesto ale szczegolnie w modelach do pierwszej modernizacji (do 95 roku) bo pozniej juz nawet nie bylo tak zle... Tak samo jesli chodzi o jakos materiałów w astrze - dopiero po 95 roku materiały stały sie zdecydowanie lepsze... modernizacja sie przydala i bez niej astra dzisiaj nie umywalaby sie nawet do golfa III. Mowi sie ze Astra jest godnym przeciwnikiem Golfa co sugeruje ze jest minimalnie z tylu. Nie mi to oceniać... czesto w astrze możemy sie spotkac z uszkodzeniami lacznikow stablizatora, radziej sworzni zwrotnic czy tulei metalowo-gumowych, jesli chodzi o trwałosc zawieszenia to golf wyprzedza astre, i to trzeba jednoznacznie przyznac... i w jednym i w drugim samochodzie zdazaja sie wycieki plynu chlodzacego a w astrze niska trwalosc maja aparaty zaplonowe... Golf z kolei ma problemy z centralnym zamkiem i czesto sa luzy na prowadnicach foteli... Nowsze diesle szczegolnie TDI maja niestety bardzo wrazliwa turbosprzezarke na ktora trzeba uwazac - najlepsze oleje i czyste paliwo. Jakbym mial kupowac Golfa to napewno nie w polsce, pozatym jest on drozszy od astry... i tak wybralbym golfa :wink:


Pią, 05.10.2007, 9:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 131
Post 
w nowym programie w tvn turbo
NA KAŻDĄ KIESZEŃ
właśnie jednoznacznie stwierdzili ze golf mk3 1,4 zagazowany jest lepszym autem od astry I 1,4 lub jak ktos woli astry F, 1 generacji


Sob, 06.10.2007, 11:51
Profil

Postów: 1
Post co sÄ…dzicie o golfie 3.?
czekam na wasze odpowiedzi.


Pią, 12.10.2007, 19:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1276
Miejscowość: o/Tarnobrzega
Samochód: Fiat Punto i CC
Post 
piotrek99 napisał(a):
czekam na wasze odpowiedzi.

lukasz20 to ty :?: :lol:

_________________
kochaj, szalej i nie pytaj co dalej :wink:


Pią, 12.10.2007, 19:41
Profil

Postów: 14
Post 
Zdecydowanie Astra... Golfem jeździ pół Polski :lol:


Czw, 08.11.2007, 16:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 149
Miejscowość: Kraków
Post 
Zdecydowanie Golf choc asra jest ciekawa ale ogĂłlnie taka nijaka golfik jest spox :>

_________________
8 dnia Bóg stworzył Fiata 125p
FSO FOREVER !!!!!


Sob, 01.12.2007, 19:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 25
Miejscowość: Ostrołęka & Białystok
Samochód: Kia Rio 1.4&Tico
Post Re: Co Ĺ‚adniejsze VW Golf III czy Opel Astra I ?
Dla mnie obydwa auta są nudne aż do bólu. Na żaden bym się nie zdecydował.


Pią, 12.02.2010, 10:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Co Ĺ‚adniejsze VW Golf III czy Opel Astra I ?
Co to wogóle za porównanie golfa 4 do bravy:) :roll: na codzień jeżdżę i jednym i drugim, auta dzieli totalna przepaść, cena jednego i drugiego idealnie oddaje różnice między autami. bravę można równać co najwyżej z golfem 3, jak ktoś kiedys mnie zapytał do jakiego auta bym porównał brave jeżeli chodzi o wnętrze i komfort jezdy to pierwsze nasuwające sie auto to był golf 3. Dodam iż żadnym maniakiem golfa nie jestem.
Co mnie razi w bravie ('00 nie tam jakiś zabytek)- plastikowe wnętrze, deska na której można paznokcie piłować, bardzo kiepskie materiały wykończeniowe we wnętrzu, od obić słupków i drzwi po tapicerkę siedzeń-jest gorsza niż w golfie 3 (tak da sie!).

_________________
Fan ON


Śro, 24.02.2010, 19:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Co Ĺ‚adniejsze VW Golf III czy Opel Astra I ?
http://www.youtube.com/watch?v=-KgAqNAOyn0

;)

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Sob, 27.02.2010, 22:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018