Obecny czas: Śro, 15.05.2024, 0:02




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Seat Toledo vs. Skoda Octavia 

Co wybierasz?
Skoda Octavia 31%  31%  [ 20 ]
Seat Toledo 46%  46%  [ 30 ]
wole inne auto tej klasy 23%  23%  [ 15 ]
Razem głosów : 65

Seat Toledo vs. Skoda Octavia 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 46
Miejscowość: WuWuA
Post 
markus napisał(a):
del78 napisał(a):
nie chce Cie zniechęcać do 1.8 ale jak chcesz sie pobawić z dłubaniem silnika bierz TDI, ja wziąłem 1.8 bez turbiny bo nie chce aby mnie korciło podkręcanie go
nastawiłem się na komfort i mam opcję Signo
przy próbie na światłach seryjne TDI 110 PS wciągniesz ale już nawet lekko zdłubanego (np 135PS) bedziesz miał problemy


Nie, będę potrzebował po prostu auta rodzinnego. W miarę duże, ładne, niezawodne i z przyzwoitymi osiągami nieokupionymi ogromnym zużyciem paliwa. Myślałem nad TDI ale wszystkie mają ogromne przebiegi i są sporo droższe od benzyniaków z tego samego rocznika. Poza tym ewentualne naprawy turbodiesla to niemałe kwoty. A po trzecie robię rocznie ok. 15kkm więc diesel nie jest raczej wymagany :wink:


ja za swojego z 2003 z przebiegiem ok 57 kilo kupiłem w grudniu 2006 za ok 24 000 złociszy :))

_________________
ZDJĘCIE USUNIĘTE Z PRZYCZYN REGULAMINOWYCH
Zapraszam na stronke:
Uno EVO V GOTOWE


Czw, 27.09.2007, 19:01
Profil

Postów: 1
Post Re:
Ja posiadam te oba samochody a raczej posiadałem Seata Toledo w pakiecie sport z silnikiem 2.3 20v a teraz zostaoła mi tylko Octavia RS 180 km. I powiem tak Skoda przy Toledo to było coś niby podobne silniki jeden producent ale Octavia bardziej zrywniejsza żywa duzo lepiej się prowadzi i co najwarzniejsze duzo lepiej zakretów sie trzyma niż Toledo. Może Seta jest ładniejszy bo strasnie mie sie podoba ale mam już go dośc ciągle coś skrzypiało w środku te plastiki soś sie urywało i głośniejszy i ciągle jakieś malutkie awarie od Octy byl to przesądziło o Skodzie ze zostaje. Miałem go od nowości i przejechane było 150 tyś km ale ciągle coś się psuło i to nie tylko u mni znajomy też ma seata tego kolega mój i też mówi to samo o nim co ja ciągle coś skrzypi rypi i sa małe waraie ale uciązliwe. A Skode mam z tego samego roku miesiąc temu jak szprzedałem Seata miała 169 tyś km przejechane i oba samochody były z 2003 roku ale w Skodzie miałem tylko jedną awarie CEWKA mi padła i tyle oprócz wymiany rór wydechowych oczywiście po wywaleniu katalizatorów z tych 2 samochodów :D Skoda nie to że ją mam i chwale naprawde dużo lepiej sie spisywała seat strasznie awaryjny jest drobne awarie malutkie ale uciązliwe ze względu na ilość a sąsiad kupił skode nie dawno bo stwierdził że to jest samochód z klaso ja tyle go mam i nie mam awari dzień w dzień jezdzi i zobaczył że jest spoko i tez kupił i sobie chwali ją a wcześniej laguno1 jezdził. Naprawde nie mowię ze Skoda jets ekstra bo ją mam czy ciś ale naprawde posiadałem te 2 samochody a reczej seata i wiem że Skoda jest lepsze od niego moze seat ładnieszy ale co to daje jak się potem płaci za części i wygode. Teraz zastanawiam sie nad kupnem 2 samochodu i właśnie sie wacham miedzy najnowszym superbem samochód nowy ma być albo Passatem VW ale bardziej mnie do skody teraz ciągnie coś.


Sob, 30.10.2010, 12:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: Seat Toledo vs. Skoda Octavia
Uważam, że albo kupujesz VW, albo nie masz co sobie głowy zawracać. Moim zdaniem volkswagenopodobne samochody są funta kłaków warte, zwłaszcza te pierwsze, przedstawiane w temacie. Nie wiem czy zauważyliście, ale nawet cenniki Toledo i Octavii pokazują, że te samochody mają bardzo mierne wskaźniki, a ludzie kupują je tylko ze względu na cenę.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Śro, 12.01.2011, 21:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Seat Toledo vs. Skoda Octavia
Ze co? Vag to jest to samo, bralbym Seata, bo nie jest SkodÄ…. Technicznie imo to samo.
Dzieki ludziom takim jak Jacobster - VW Passat ma nadal branie, nie przegrywa z Superbem.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 13.01.2011, 18:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7519
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Seat Toledo vs. Skoda Octavia
Wybrałem opcję nr 3. Jednak gdybym miał wybierać, to chyba czeszka (wziąwszy pod uwagę, że w Poznaniu jest filia).

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 13.01.2011, 19:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 165
Miejscowość: Katowice / Czestochowa
Samochód: Pandaren / Scierka
Post Re: Seat Toledo vs. Skoda Octavia
Jacobser napisał(a):
Uważam, że albo kupujesz VW, albo nie masz co sobie głowy zawracać. Moim zdaniem volkswagenopodobne samochody są funta kłaków warte, zwłaszcza te pierwsze, przedstawiane w temacie. Nie wiem czy zauważyliście, ale nawet cenniki Toledo i Octavii pokazują, że te samochody mają bardzo mierne wskaźniki, a ludzie kupują je tylko ze względu na cenę.


nie wiem jak jest teraz, ale obserwujac na przestrzeni paru lat, to np leon byl zawsze drozszy od golfa. W kazdej wersji, a w wersjach z mocniejszymi silnikami (gdzie seat jako marka bardziej 'sportowa' miala zawsze te 5km lub 10km wiecej... ;p) roznica dochodzila prawie do 10 kafli.


Pią, 14.01.2011, 19:24
Profil

Postów: 21
Post Re: Seat Toledo vs. Skoda Octavia
Wybralem skode, tak moim zdaniem Skoda ladniejsza. Ale zastanowil bym sie nad innym autem tej klasy.


Pon, 07.02.2011, 0:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018