Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 11:19




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
0-300-0 2 edycja 

Wybierz swoje przeznaczenie:
Bugatti Veyron 16.4 21%  21%  [ 13 ]
Porsche 911 GT2 RS 13%  13%  [ 8 ]
Lamborhini Gallardo LP570-4 Superleggera 15%  15%  [ 9 ]
Corvette ZR1 7%  7%  [ 4 ]
Mercedes SLS AMG 13%  13%  [ 8 ]
Lexus LFA 7%  7%  [ 4 ]
Bentley Continental GT Speed Cabrio 3%  3%  [ 2 ]
BMW M3 GTS 2%  2%  [ 1 ]
9ff BT1000 4WD 8%  8%  [ 5 ]
Hohenester HS 650 RR 0%  0%  [ 0 ]
MTM-Audi RS6 Clubsport 3%  3%  [ 2 ]
Importracing-Nissan GT-R 7%  7%  [ 4 ]
Väth V60 RS 2%  2%  [ 1 ]
Wimmer- Mercedes C63 AMG 0%  0%  [ 0 ]
Speedart- Porsche Panamera Turbo 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 61

0-300-0 2 edycja 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 0-300-0 2 edycja
kulikowski napisał(a):
prawdziwe Bugatti skończyło się w 1957 dziękuję dobranoc.


tobie też już dziękujemy, w całej swojej karierze na tym forum nie napisałeś ani jednego wartościowego posta, Bugatti skończyło się w 57 co za bełkot

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 20.09.2010, 21:04
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 0-300-0 2 edycja
johny napisał(a):
kulikowski napisał(a):
prawdziwe Bugatti skończyło się w 1957 dziękuję dobranoc.


w całej swojej karierze na tym forum nie napisałem ani jednego wartościowego posta


Nie ma jak samokrytyka :twisted:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pon, 20.09.2010, 21:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 0-300-0 2 edycja
kurde ale wtopa :oops: :wink:

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pon, 20.09.2010, 21:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 231
Miejscowość: Europa
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Kulikowski no co jest tÄ… bawarskÄ… kuratelÄ…?


Wto, 21.09.2010, 18:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Stoję za kulikowskim, obecnie nie ma znaczenia czy to będzie VW czy Bugatti. Zresztą po samej konstrukcji silnika widać kto tam rządzi. Taka sama sytuacja jest z Bentleyem, jednak tam modele zachowują swoją niezależność, tak jak modele Arnage, Brooklands. Co do ankiety - nie jestem na nic zdecydowany, raczej 911 GT2. Reszta zbyt hardcore'owa.


Wto, 21.09.2010, 20:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: 0-300-0 2 edycja
W ten sposób można zarzucać Ferrari, że to droższy Fiat, co jest delikatnie rzecz nazywając trywialnym nagięciem logiki i niezgodnym z prawdą uproszczeniem.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Wto, 21.09.2010, 20:19
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Aby stworzyc takie auto jak Veyron trzeba miec ogromne zaplecze technolgiczne, a jak by nie patrzec koncern VAG to jedna z największych korporacji w tej branży, tego nie da się zrobić w szopie, nawet za pieniądze jakiego bogacza, zresztą takie super sportowe wozy jak Pagani czy koenigsegg mają silniki od popularnych producentów odpowiednio Mercedes i Ford. Dla mnie takie gadanie jest bez senu i zapewne każdy właściciel Veyrona ma w dupię że należy do VAG

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 21.09.2010, 21:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: 0-300-0 2 edycja
koenigsegg miał silniki od audi i forda. teraz mają swój własny silnik. szwedzkie superauto też nie powstało w kilka chwil i pracował (i nadal pracuje) nad nim sztab gości w nerdach. Image

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Wto, 21.09.2010, 22:28
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 0-300-0 2 edycja
BmwM5 napisał(a):
koenigsegg miał silniki od audi i forda. teraz mają swój własny silnik. szwedzkie superauto też nie powstało w kilka chwil i pracował (i nadal pracuje) nad nim sztab gości w nerdach. Image


a to dziwne bo najnowszy koenigsegg agera ma ten sam silnik co poprzednie modele tyle że zamiat kompressora ma biturbo, może niewiele zostało z oryginalnego silnika ale pierwotnie motor ten napedzał kiedyś Fordy. Co do reszty się zgadzam ideała szwedzkiego supercara dopracowywana jest od wielu lat i bardzo dobrze.

Aha silni V12 Astona Martina DB9 to nic innego jak dwie V6 z Forda Mondeo :twisted:

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Śro, 22.09.2010, 8:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 557
Post Re: 0-300-0 2 edycja
cytujÄ™ Pana Frankowskiego:
"Porównałem sobie Gallardo i Ferrari F430 tego samego dnia na torze w tych samych warunkach. Ferrari nie ma konkurencji. Lamborghini jest po prostu przerażające, zachowuje się jak auto z przednim napędem i ma fatalny układ hamulcowy. Audi R8, które jest blisko spokrewnione technicznie z Gallardo jeździ znacznie lepiej."

Niestety nie ma modelu F70 od Ferrari, ale po tym przykładzie twierdzenie VAG (Lambo) > Fiat (Ferrari) można włożyć między bajki.

Nie można również powiedzieć, że Bugatti to to samo co Ferrari, gdyż ta pierwsza marka została praktycznie odbudowana od nowa. Zresztą wielu inżynierów konstruujących EB110 zostało skandalicznie potraktowanych przy odradzaniu marki, którzy w odpowiedzi stworzyli Edonisa.
PS Mimo zależności od Fiata i tak jestem fanboyem Ferrari, dlatego więcej już się nie wypowiadam.


Śro, 22.09.2010, 14:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: 0-300-0 2 edycja
co do gallardo to nie raz trafiłem na opinię ludzi którzy najpierw próbowali tym jechać jak ferrarką... to jest w ogóle inny samochód, gallardo nie można prowadzić w sposób na jaki pozwala ferrari. to jest twarda maszyna z stałym napędęm na obie osie (tak stały na przednie koła trafia minimu 6% mocy, i to nie jest "haldex" tylko wiskoza) jak potraktujesz ją jak potulne ferrari to się mści. ale to chyba nie temat o tym więc ;)

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Śro, 22.09.2010, 15:08
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Opinie pana Frankowskiego dla mnie osobiście są g*wno warte za przeproszeniem, facet w swoich testach wiecej uwagi poświeca idiotycznym metaforom i porównanią które ne są śmieszne ani tym bardziej trafne niz tym jak auto jeździ. A skoro jesteśmie przy prasie to w ostatnim auto moto jest test 30 wozów sportowych na torze Vairano i to właśnie stare Lambo Gallardo wygrywa pokonując choćby Ferrari 458

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Śro, 22.09.2010, 15:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 231
Miejscowość: Europa
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Veyron kreci od 0-300 w 16,7sek?


Pią, 24.09.2010, 15:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1624
Miejscowość: Łódź
Samochód: Volvo 940 kombi 2.0T
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Mój głos idzie na Veyrona. Mam wielki szacunek dla tego auta, tak jak już ktoś napisał pod każdym względem jest po prostu poza konkurencją.

_________________
www.diecastclub.pl


Pią, 01.10.2010, 19:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 101
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Konstal 105Na
Post Re: 0-300-0 2 edycja
johny napisał(a):
Opinie pana Frankowskiego dla mnie osobiście są g*wno warte za przeproszeniem, facet w swoich testach wiecej uwagi poświeca idiotycznym metaforom i porównanią które ne są śmieszne ani tym bardziej trafne niz tym jak auto jeździ. A skoro jesteśmie przy prasie to w ostatnim auto moto jest test 30 wozów sportowych na torze Vairano i to właśnie stare Lambo Gallardo wygrywa pokonując choćby Ferrari 458

Świetny post, jak bym czytał swoje myśli.

Co do ankiety, wybieram 911 GT2.

_________________
RWD über alles


Nie, 03.10.2010, 22:29
Profil

Postów: 2541
Samochód: YS3D i G21 M340i
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Zdecydowanie X6, to jedyny samochód w teście w którym nie czuł bym sie jak inwalida jeżdżąc po mieście (tak jak to mam ostatnio w swoim samochodzie). Reszta fajna, ale obliczalna i każdy spodziewa się osiągów - a tu krowa która w dodatku nieźle sobie radzi z prędkościami. Pomijam to że jest paskudne, najważniejsze że nieźle jeździ i wjade nim na krawężnik na którym Veyron zostawi swoje super chłodnice, Prosiak przed zderzak a SLS gwiazde ;) Wiem coś o tym, na Honda w letnim setupie ma z 6-7 cm prześwitu...


Pią, 15.10.2010, 13:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 31
Miejscowość: Poznań
Samochód: marzeń to youngtimer
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Ja wolałbym inną brykę. Škoda Grupa A5 (typ 738) z 1977 roku - silnik OHC o pojemności skokowej 1558 ccm i mocy 140 kW (190 KM) pozwalał rozpędzić Skodovkę do prędkości 270 km/h !!!!!

Image

Image

_________________
Kochajmy samochody zabytkowe


Pią, 15.10.2010, 14:16
Profil

Postów: 53
Miejscowość: Łódź
Samochód: Bentley Continental
Post Re: 0-300-0 2 edycja
LEXUS LFA. NAJLEPSZY Z WSZYSTKICH PODANYCH. CHOCIAĹ» LAMBO, VEYRON I PORSHE FAJNIEJSZE.


Pią, 15.10.2010, 17:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: slask
Samochód: Renault Megane II G3
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Lamborghini Galardo oczywiscie.

_________________
matikmdrrtlrmfpsosok


Sob, 06.11.2010, 12:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: 0-300-0 2 edycja
Tym razem postanowiłem wyrwać się z szablonów i zagłosowałem spontanicznie. I wiecie co z tego wynikło ??? Otóż mojej uwagi nie przyciągnął żaden tuningowany wóz ani ten najszybszy, a zatem skoro tak to musiałem zagłosować na dostojnego i prestiżowego Bentleya. Nie wiem co mnie podkusiło, może ta czerwona skóra wewnątrz auta.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Czw, 13.01.2011, 20:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018