Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:16




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T 

wybierz swoje uber kombi
Audi RS6 Avant 51%  51%  [ 36 ]
Mercedes E63 AMG T 49%  49%  [ 35 ]
Razem głosów : 71

Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T 
Autor Wiadomość

Postów: 5
Miejscowość: Kraków
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Zagłosowałem na Audi bo należę do fanów tej marki. Mimo porównywalnych osiągów są to jakby dwa różne auta.
Audi wydaje się być bardziej zadziorne i bezkompromisowe, narowiste. Mercedes jak to Mercedes stateczny i wysmakowany z możliwością wystrzelenia na swiatłach jak z procy. Jednocześnie Mercedes w wersji kombi zupełnie do mnie nie przemawia. Tylko i wyłącznie sedan. Audi ma ten plus, ze wersja bez różnicy, jedna i druga o bardzo ładnej i zwartej linii.

_________________
Świadomi kierowcy
Drogowe absurdy
Weźmy sprawy w swoje ręce


Czw, 18.11.2010, 12:41
Profil

Postów: 13
Samochód: Bravo GT>MB w202
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
KierowcaNaMedalPl napisał(a):
Zagłosowałem na Audi bo należę do fanów tej marki. Mimo porównywalnych osiągów są to jakby dwa różne auta.
Audi wydaje się być bardziej zadziorne i bezkompromisowe, narowiste. Mercedes jak to Mercedes stateczny i wysmakowany z możliwością wystrzelenia na swiatłach jak z procy. Jednocześnie Mercedes w wersji kombi zupełnie do mnie nie przemawia. Tylko i wyłącznie sedan. Audi ma ten plus, ze wersja bez różnicy, jedna i druga o bardzo ładnej i zwartej linii.


Pff to porównanie trochę chyba nie trafione. To raczej mercedes jest bezkompromisowy i narowisty dzięki napędowi na tył. Nie wybacza tak łatwo błędów jak Audi. Jednym słowem BESTIA, która bardziej do mnie przemawia chociaż Audi w wersji Avant bardziej podoba mi się niż Mercedes w kombi.. czego nie mogę powiedziec o sedanie - bajka, ale to kwestia gustu.


Pią, 19.11.2010, 13:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Głos na E63 AMG T - za tradycję (głównie) oraz za wolnossące V8 o wiekszej pojemności, mniejszą masę, niższe zużycie paliwa, niższe CO2, niższą cenę.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Sob, 20.11.2010, 0:38
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
kulikowski napisał(a):
GĹ‚os na E63 AMG T - niĹĽsze zuĹĽycie paliwa, niĹĽsze CO2

Akurat te dwa czynniki najmniej interesują potencjalnych klientów :roll: Dla mnie może nawet pluć 1000 gramów CO2 na każdy kilometr. To nie jest eko kibel na prąd żeby się przejmować takimi rzeczami :wink:

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Sob, 20.11.2010, 11:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5892
Miejscowość: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8 `98
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Neo(N) napisał(a):
kulikowski napisał(a):
GĹ‚os na E63 AMG T - niĹĽsze zuĹĽycie paliwa, niĹĽsze CO2

Akurat te dwa czynniki najmniej interesują potencjalnych klientów :roll: Dla mnie może nawet pluć 1000 gramów CO2 na każdy kilometr. To nie jest eko kibel na prąd żeby się przejmować takimi rzeczami :wink:



Ĺ‚adnie to wytlumaczyles :mryellow: :mryellow:


Sob, 20.11.2010, 14:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: slask
Samochód: Renault Megane II G3
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Haha. Nawet nie wiecie jak przemawia za wami kompleks aut niemieckich. Smiac mi sie chce. Ktos dobrze napisal "Vagowcy". Audi Rs6 czy Mercede E63-prestizowe auta. A wiec zaparkujcie Rs6 w centrum Londynu, ciekawe kto zwroci na niego uwage. A zaparkujcie Rolls Royce Phantom. Phantom- to jest auto prestizowe, ktore u wlasciciela budzi dume, a u mnie zachwyt.

_________________
matikmdrrtlrmfpsosok


Sob, 20.11.2010, 22:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Jak myślisz dlaczego? Bo tam trochę jeździ tego typu samochodów. Phantomów tam też trochę jest na drogach i na pewno wszyscy za każdym się nie oglądają bo by dostali skrętu szyi. Dałeś przykład miasta, gdzie spotkać jakiekolwiek egzotyki to nie jest większy problem. Postaraj się bardziej. Już wolę być normalnych "VAGowcem" niż na siłę próbującym coś udowodnić "francuzem".

Zagłosowałem na Merca bo ostatnio coraz bardziej mi się podoba, a w tej wersji jest mega. A6 jest za długo już na rynku i nawet poszerzona RS6 już jakoś tak nie chwyta.


Sob, 20.11.2010, 22:45
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Haha. Nawet nie wiecie jak przemawia za wami kompleks aut niemieckich. Smiac mi sie chce. Ktos dobrze napisal "Vagowcy". Audi Rs6 czy Mercede E63-prestizowe auta. A wiec zaparkujcie Rs6 w centrum Londynu, ciekawe kto zwroci na niego uwage. A zaparkujcie Rolls Royce Phantom. Phantom- to jest auto prestizowe, ktore u wlasciciela budzi dume, a u mnie zachwyt.

A to Francuzi skonstruowali ponad 500 konne kombi? Coś przeoczyłem? Jakoś nie widzę francuskiej konkurencji w klasie wyższej i luksusowej. Ani C6 ani tym bardziej Latitude nie zagrażają niemieckiej hegemonii. W tej półce pierwsze skrzypce grają 3 marki: Audi, Mercedes i BMW. Infiniti oraz Lexus próbują wykroić trochę tortu dla siebie ale to raczej okruszki niż kawałek którym można się najeść. Kwestia następna to porównanie Phantoma z klasą aut pokroju A6,5,E klasy. Widzisz w tym sens? Bo ja nie. To zupełnie inny target. Tu masz rodzinne kombi które równie dobrze zawiozą całą rodzinę + psa na wakacje a w weekend wyskoczysz takim bydlakiem na tor lub pobawisz się nawet w mały sprint od świateł do świateł. Zrobisz to RR? Trochę to nie pasuje do wizerunku marki. W porównywanych autach masz sport + komfort a RR pomimo potężnego silnika stawia wyłącznie na wygodę. Po 3 to my nie mieszkamy w Londynie a w Polsce. Nie ma takiego miasta jak Londyn, jest Lądek Zdrój :wink: W UK masz inne zarobki więc automatycznie kupno E63 AMG czy RS6 zawsze jest trochę bardziej realne niż w PL. Amerykanie stworzyli Chryslera 300C SRT8. Wygląd jest, moc jest, cena atrakcyjna. Był sukces w Europie? Nie. Bo nie wystarczy wpakować ponad 6 litrów pod maskę i obudować to tanimi plastikami otrzymując auto które najchętniej jeździło by na wprost bo w zakrętach dostaje zadyszki. Hyundai Equus otrzyma teraz V8 pod maskę, jest bogato wyposażony, ładny stylistycznie oraz tańszy niż eSka, 7 czy A8. W Ameryce to się przyjmie bo tam lubią dostać jak najwięcej za jak najmniejszą kwotę. W Europie to nie przejdzie. Liczy się prestiż. Koreańskie auta mają mocną pozycję ale w klasie aut małych/kompaktowych no i teraz w SUVach. Ale ktoś mający do wydania powiedzmy 300/400 tysięcy zł popatrzy też na markę a nie tylko na cenę. Mając Hyundaia do wyboru i któregoś z "wielkiej trójki" to weźmie na 99% coś od Niemców. Po prostu od pewnej granicy nie liczy się na tyle cena co raczej prestiż. My, ze starego kontynentu mamy zakorzenione niejako w podświadomości, że myśląc o klasie luksusowej mamy przed oczyma Audi, BMW i Mercedesa. Czy ktoś zapytany w Europie o luksusowe auto odpowie "Hyundai Equus"? No właśnie. Tym można tłumaczyć słabą sprzedaż VW Phaetona. Doskonałe auto któremu zabrakło dosłownie JEDNEJ rzeczy - prestiżu.

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Nie, 21.11.2010, 12:12
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Haha. Nawet nie wiecie jak przemawia za wami kompleks aut niemieckich. Smiac mi sie chce. Ktos dobrze napisal "Vagowcy". Audi Rs6 czy Mercede E63-prestizowe auta. A wiec zaparkujcie Rs6 w centrum Londynu, ciekawe kto zwroci na niego uwage. A zaparkujcie Rolls Royce Phantom. Phantom- to jest auto prestizowe, ktore u wlasciciela budzi dume, a u mnie zachwyt.


Na mojej wsi prędzęj obejrzę się za RS, czy E niż za RR - które widuje często.

_________________
HABEMUS SEDAN


Nie, 21.11.2010, 15:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Phantom - kiepskie porównanie ... krowa, za którą obejrzę się raz, żeby ją "zmierzyć" .. E63AMG, czy RS6 - obejrzę się za każdym razem, wystarczy, że wciśnie troszkę gaz, żeby obdarować mnie piękną symfonią dźwięku silnika. Poza tym obydwa tutaj prezentowane auta są bardziej ludzkie niż Phantom, dzięki czemu, mając taką moc, są niesamowicie interesujące. Phantom z góry jest elegancki, "wielki" i niczym nadzwyczajnym się nie wyróżnia.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Nie, 21.11.2010, 15:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: slask
Samochód: Renault Megane II G3
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Tak, porownanie phantom-a z nimi oczywiscie sensu. Napisalem tak, wyjasniajac co jest autem prestizowym. Dla mnie wiekszy podziw wzbudza jadacy z gracja phantom niz... A dla dzwieku silnika tez nie obejrze sie za audi czy za mercedesem, Bmw,. I kolejna sprawa, czy ja kiedykolwiek napisalem na tym forum iz Renault, francuzi sa Rolls Roycem. Bo nie wiem zabardzo o co chodzi. Uwielbiam francuzow za inowacje, za stylistyke, piekna. I jeszcze ja dziele marki albo na mega drogie, sportowe szybkie i luksusowe, oraz te na ktore moze sobie pozwolic ktos jeszcze, tam kiedys w przyszlosci. Dlatego tak uwazam, poniewaz przedstaw mi polke w jakiej nalezy Rs6 czy to juz jest polka A8 czy to tylko A6 z V10? I Nie widze sensu tej dyskusji. Ja wyrazam swoje zdanie, wiec powinnismy podyskutowac, owszem. Ale dlaczego zmierzacie w strone Renault? I nie mam ulubionej marki, byc moze mam fobie... na auta z Francji i WĹ‚och oraz Brytanii.

_________________
matikmdrrtlrmfpsosok


Nie, 21.11.2010, 23:57
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Cytuj:
Czy ktoś zapytany w Europie o luksusowe auto odpowie "Hyundai Equus"? No właśnie. Tym można tłumaczyć słabą sprzedaż VW Phaetona. Doskonałe auto któremu zabrakło dosłownie JEDNEJ rzeczy - prestiżu.


ciekawym jest, że najwięcej o prestiżu i jego braku mówią ludzie, którzy zaopatrują się w Biedronkach, Tesco czy innych Lidlach
tak, Amerykanie kupią Equusa, bo są ZDROWI na umysle i wybiorą więcej "namacalnej" wartości niż jakiegoś wyimaginowanego prestiżu
Europa to bardzo zacofany i wybitnie konserwatywny rynek, jedyny taki na świecie - Ametyki, Azja czy Australia już dawno olali "markę" - tam idzie to co ma dobry stosunek jakość/cena, Europa (a zwłaszcza niestety POLSKA) dalej woli A3 bez klimy niż w pełni wyposażonego Civica czy Mazdę 3


Pon, 22.11.2010, 8:51
Profil

Postów: 33
Samochód: Opel
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Mercedes Mercedesem, ale jak dla mnie jednak Audi. Te auta są po prostu piękne.

_________________
Portal http://www.motogen.pl - skutery, motocykle i quady.


Pon, 22.11.2010, 15:22
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
bingo napisał(a):
Cytuj:
Czy ktoś zapytany w Europie o luksusowe auto odpowie "Hyundai Equus"? No właśnie. Tym można tłumaczyć słabą sprzedaż VW Phaetona. Doskonałe auto któremu zabrakło dosłownie JEDNEJ rzeczy - prestiżu.


ciekawym jest, że najwięcej o prestiżu i jego braku mówią ludzie, którzy zaopatrują się w Biedronkach, Tesco czy innych Lidlach
tak, Amerykanie kupią Equusa, bo są ZDROWI na umysle i wybiorą więcej "namacalnej" wartości niż jakiegoś wyimaginowanego prestiżu
Europa to bardzo zacofany i wybitnie konserwatywny rynek, jedyny taki na świecie - Ametyki, Azja czy Australia już dawno olali "markę" - tam idzie to co ma dobry stosunek jakość/cena, Europa (a zwłaszcza niestety POLSKA) dalej woli A3 bez klimy niż w pełni wyposażonego Civica czy Mazdę 3

Nie nauczyli Cię czytania ze zrozumieniem w szkole? :roll: Przecież napisałem wyraźnie, że w Europie jest INNA mentalność i oprócz tego, że coś jest tanie musi mieć też MARKĘ. Na innych kontynentach jest inny tok myślenia. Czy zacofany? Pod względem charakteru być może, pod względem technologicznym ani trochę. Najczęściej luksusowe marki ( nie tylko samochodowe, dajmy na to np ubrania, zegarki, wina etc itd itp ) wywodzą się właśnie z Europy. To element naszej tradycji. Ja np nie miał bym NIC przeciwko by jeździć Equusem tyle tylko że: utrata wartości była by horrendalna a późniejsza odsprzedaż nad wyraz trudna

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Pon, 22.11.2010, 16:23
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
nie wiem gdzie ty widzisz mój brak zrozumienia, ale nie będę wnikał, jesteś przecież mentalnym motoryzacyjnym Europejczykiem, a takiego ciężko mi zrozumieć

piszesz o utracie wartości - czy to interesuje kogoś kto ma kasę na limuzynę najwyższej klasy? ale skoro o tym piszesz, to znaczy, że nigdy nie będziesz miał takiego auta (ja tez zresztą)
to nie jest klasa dla dusigroszy tudzieĹĽ bywalcĂłw dyskontĂłw

od razu uprzedzam niechybny "odwet":
jakbym miał 60 tys. $ nie kupiłbym Equusa, bo nie potrzebuje takiego kloca w tej klasie, nie kupiłbym też niczego z "wielkiej trójcy" bo nie będe płacił 1/3 wiecej za 4 kółka czy szachownicę
kupiłbym jak najwięcej (jakości, mocy, stylu) za jak najmniej


Pon, 22.11.2010, 22:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Jakbyś chciał kupić ponad 500konne kombi(bo takich aut dotyczy ten temat) to musiałbyś kupić coś z niemieckiej trójcy albo zmienić założenia.
Więc uważam, że dyskusja jest nie na temat i na tym można ją zakończyć.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pon, 22.11.2010, 22:48
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
chciałeś błysnąć, ale jak widzę nie słyszałeś o Cadillacu CTS-V w wersji kombi?
radzę sie zapoznać


Pon, 22.11.2010, 23:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Słyszałem.
A słyszałeś by można go nabyć w naszym kraju?

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Wto, 23.11.2010, 14:39
Profil

Postów: 648
Samochód: V6 Pb & 1.9 TDI
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
bingo napisał(a):
nie wiem gdzie ty widzisz mój brak zrozumienia, ale nie będę wnikał, jesteś przecież mentalnym motoryzacyjnym Europejczykiem, a takiego ciężko mi zrozumieć

piszesz o utracie wartości - czy to interesuje kogoś kto ma kasę na limuzynę najwyższej klasy? ale skoro o tym piszesz, to znaczy, że nigdy nie będziesz miał takiego auta (ja tez zresztą)
to nie jest klasa dla dusigroszy tudzieĹĽ bywalcĂłw dyskontĂłw

od razu uprzedzam niechybny "odwet":
jakbym miał 60 tys. $ nie kupiłbym Equusa, bo nie potrzebuje takiego kloca w tej klasie, nie kupiłbym też niczego z "wielkiej trójcy" bo nie będe płacił 1/3 wiecej za 4 kółka czy szachownicę
kupiłbym jak najwięcej (jakości, mocy, stylu) za jak najmniej

A Ty jesteĹ› AzjatÄ… skoro samego siebie nie uwaĹĽasz za Europejczyka? :roll:
Equusa może nie ale Phaetona/Touarega pewnie tak. 3.2 V6 będę w stanie utrzymać w przeciwieństwie do tych ludzi co do 5 litrowych V8 montują gaz bo ich nie stać na paliwo. Zobacz czym teraz jeżdżę. 2.8 V6 w automacie + 4x4 to nie jest ekonomiczne marzenie Polaka. Czy jestem więc dusigroszem? Nie. Nie mam gazu i normalnie leje Pb98 do baku. Więc ocenianie co będę miał lub nie odpuść sobie.
Jeśli więc Equus nie który oferuje dużo za mniejszą kwotę to np co? Pamiętaj że mówimy o nowych autach.
bingo napisał(a):
chciałeś błysnąć, ale jak widzę nie słyszałeś o Cadillacu CTS-V w wersji kombi?
radzę sie zapoznać

A ile sprzedaje siÄ™ takich sportowych CadillacĂłw a ile RS6/E63 AMG/M5?

_________________
Mam dwa Passaty B5 w tym jeden w TEDEIKU...Czy jestem już koneserem?

Jestem specjalistą od B5, proszę o zadawanie pytań (mimo, że nie noszę skarpet do sandałów, nie mam wąsa i nie nazywam się Henryk)


Wto, 23.11.2010, 15:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Cytuj:
A ile sprzedaje siÄ™ takich sportowych CadillacĂłw a ile RS6/E63 AMG/M5?

Znam troche ludzi których stać na takie auta i jak bym im powiedział o Cadilacu to by zapytali a co to jest i może skojażyli ze starymi krążownikami szos z filmów. Dlatego że to auto jest u nas nieznane a ludzie mający kasę nie śledzą prasy motoryzacyjnej to nikt tych aut nie kupuje i pozostaje Mercedes, BMW i Audi.


Wto, 23.11.2010, 15:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018