Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 11:07




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T 

wybierz swoje uber kombi
Audi RS6 Avant 51%  51%  [ 36 ]
Mercedes E63 AMG T 49%  49%  [ 35 ]
Razem głosów : 71

Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 973
Samochód: FR, IT
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Jak dla mnie RS6. Fajnie wyglÄ…da, ma super osiÄ…gi, a przy tej cenie to chyba nikt nie patrzy na spalanie. :mryellow:

_________________
1999 Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS
2015 Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS


Czw, 04.11.2010, 21:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 101
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Konstal 105Na
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Robak napisał(a):
janek7 napisał(a):
Jak chodzi o prestiż marki to jak dla mnie obydwie nie umywają się do BMW. Mercedes przez swój wieloletni kurs bardziej na komfort niż na dynamike i bardziej na bezpieczeństwo niż przyjemność z jazdy.

Czyli jesli mecedes jest bardziej komfortowy niz bmw tzn ze jest zły i mniej prestizowy. Dziwny tok myslenia.

Bo faktycznie źle się wyraziłem. Zamiast prestiż marki, powinienem napisać, mój stosunek do marki. Fakt, że prestiżu Mercedesa na świecie nie da się podważyć, a wyrabiali go przez wiele lat. Jednak ich koronne wartości, czyli komfort, bezpieczeństwo, luksus znacznie mniej mi odpowiadają od "dogmatów" BMW: dynamika, szlachetność, elegancja. Inna sprawa, że w ostatnich latach te różnice się zatarły - z jednej strony mamy do czynienia ze "zmiękczeniem" BMW (m.in. 5 GT), z drugiej - "utwardzeniem" Mercedesa (m.in. GLK).

Jeśli chodzi o Audi, to podtrzymuję że przynależność tej marki do VAG, urąga jej prestiżowi. Nie jako porządnemu samochodowi klasy średniej, lub, niech już będzie, nazwijmy to średnią-wyższą, czy tam średnią premium. Również nie sportowcowi pokroju S3, S4 czy TT. Ale jako autu klasy wyższej premium (A6) czy luksusowemu (A8), a także szlachetnym sportowcom (S7, R8), już to trochę, moim zdaniem, wadzi. Audi pracowałoby tymi modelami na swój rachunek a nie wrzucało dochody ze sprzedaży do jednego worka z dochodami Polo, Altei czy Fabii.
Takie niuanse nie mają wpływu na obiektywną jakość/wartość samochodu, ale jeśli już mówimy o prestiżu najwyższych lotów, to jak dla mnie, ma znaczenie i kraj pochodzenia marki i kraj produkcji auta i przynależność finansowa i wiele innych.

_________________
RWD über alles


Pią, 05.11.2010, 13:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Moim zdaniem to ze np Bentley, Lambo czy Bugatti naleza do Vag to zadna ujma dla tych marek. Podobnie Audi. Rowniez Ferrari, maserati ktore naleza do fiata czy Rolls nalezacy do bmw. Idac twoim tokiem myslenia mozna tez podwazac prestiz tych marek.
Maybach bedac marka mercedesa i teoretycznie najbardziej prestizowa z marek na swiecie odnosi porazke rynkowa bo mało osob ten prestiz chce. Wola Bentlaya czy Rollsa.


Pią, 05.11.2010, 14:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: slask
Samochód: Renault Megane II G3
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Zdecydowanie mercedes. Audi... to tylko audi. Jednak nie widze sensu tych aut. Maja byc rodzinnymi szybkimi autami. Cos tutaj nie tak. Albo samochod jest rodzinnym, ma komfortowe zawieszenie. Albo jest szybkie.

_________________
matikmdrrtlrmfpsosok


Sob, 06.11.2010, 12:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Zdecydowanie mercedes. Audi... to tylko audi. Jednak nie widze sensu tych aut. Maja byc rodzinnymi szybkimi autami. Cos tutaj nie tak. Albo samochod jest rodzinnym, ma komfortowe zawieszenie. Albo jest szybkie.

No to te właśnie są rodzinne, mają komfortowe zawieszenia a przy tym moc pod maską :roll: Poza tym tylko Audi? To nie wiem co sądzić o twoim renault :roll:

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Sob, 06.11.2010, 21:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 44
Miejscowość: slask
Samochód: Renault Megane II G3
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
stan1906 napisał(a):
matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Zdecydowanie mercedes. Audi... to tylko audi. Jednak nie widze sensu tych aut. Maja byc rodzinnymi szybkimi autami. Cos tutaj nie tak. Albo samochod jest rodzinnym, ma komfortowe zawieszenie. Albo jest szybkie.

No to te właśnie są rodzinne, mają komfortowe zawieszenia a przy tym moc pod maską :roll: Poza tym tylko Audi? To nie wiem co sądzić o twoim renault :roll:

Co masz na mysli- mowiac ze nie wiesz co sadzic o renault? Mniejsza jednak z tym. Audi, no faktycznie marka z bardzo wysoko uwazana... w polsce. Audi w porownaniu z mercedesem wypada miernie. A nie mowie teraz o danych technicznych czy komforcie jazdy. Bo jestem pewien ze sa bardzo zblizone. Z calej niemieckiej trojki audi jest raczej uwazane za to gorsze a nizeli mercedes, czy bmw. Audi samo nie wie co chce produkowac. Mercedes produkuje raczej wygodniejsze auta z tej trojcy, Bmw natomiast stawia na moc. Nie nazwalbym audi, zlotym srodkiem. Bo albo robi sie samochody szybkie, albo rodzinne, badz komfortowe.

_________________
matikmdrrtlrmfpsosok


Śro, 10.11.2010, 11:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Co za bzdety. Kolejny potłuczony. Pod jakim wzgledem wypada miernie? Znowu okazuje sie ze ktos cos uwaza ale nie wie dlaczego.


Śro, 10.11.2010, 12:04
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
nie bulwersuj sie tak VAGowcu
napisał prawdę, Merdedes to synonim klasy, luksusu i majętności, Audi to co najwyżej synonim kompleksów polskiego dresika w 10 letniej A6


Śro, 10.11.2010, 12:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Nie jestem zadnym Vagowcem. Wybrałem mercedesa jakbys nie zuwazył. Lubie tylko dyskusje na argumenty a nie szczekanie gowniarzy na temat dresow i innych głupot. Po co coklwiek pisac skoro nie ma sie nic sensownego do powiedzenia.


Śro, 10.11.2010, 12:29
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
patrzac na nasz rynek podobnie sie sprzedaja, ale na zachodzie prym wiedzie Mercedes. mam znajomego i jest zakochany w Audi, ma A5, R8, i zamowił juz A7. R8 nigdzie na wakacje nie pojdziesz, chodz on byl twardy na na 5 dni byl z nami w Monaco, R8 chodz bagazę musialem mu zabrac do siebie i tez na autobanie nie mala sznas z moja c63 :)
patrzac na fakt ze teraz juz nie bedzie 6,3 tylko 5,5 biturbo, mocnijsze i lepsze:)


Śro, 10.11.2010, 14:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
U nas Audi ma rację bytu tylko ze względu na napęd na 4 koła bo mamy drogie jakie mamy. Patrząc jednak na to pod względem napedu na jedną oś to chyba nie ma porównania Mercedesa, Audi czy BMW bo Merc i BMW mając ponad 250 koni doskonale będą się prowadzić, a Audi z napędem na jedną oś raczej chyba nie da rady.


Śro, 10.11.2010, 20:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
A widziałeś jakieś 250 konne Audi które nie miałoby Quattro?
ja nie, więc dla mnie argument trochę nietrafiony.
R8 nie pojedziesz na wakacje za to w SLS'a zabierzesz całą rodzinę teściową i jeszcze psa :roll:
Zgadzam siÄ™ z Robakiem taka dyskusja nie ma sensu.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Śro, 10.11.2010, 23:20
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 143
Miejscowość: Lubin
Samochód: A4 B7 Avant BKN
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Beznadziejna dyskusja. Audi tak jak BMW czy Mercedes nalezy do marek premium i ktos kto jezdzi renault albo innym popularnym samochodem nie ma na to wplywu. RS6 to najlepsze auto w tej klasie... i to ze nalezy do VWAG nic nie znaczy.

_________________
Audi- Vrosprung durch Technik


Czw, 11.11.2010, 1:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Cytuj:
A widziałeś jakieś 250 konne Audi które nie miałoby Quattro?
ja nie, więc dla mnie argument trochę nietrafiony.


Dlatego właśnie napisałem że Audi nie potrafi zrobić mocnego auta z napędem na jedna oś, a jest mnóstwo osób które woli napęd na jedną oś niz na dwie i dlatego nie kupi Audi i ta marka w tym przypadku nie liczy się u tych osób.


Czw, 11.11.2010, 9:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 101
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Konstal 105Na
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Zdecydowanie mercedes. Audi... to tylko audi. Jednak nie widze sensu tych aut. Maja byc rodzinnymi szybkimi autami. Cos tutaj nie tak. Albo samochod jest rodzinnym, ma komfortowe zawieszenie. Albo jest szybkie.

Masz tylko jedną rację - że coś tutaj nie tak. Z twoim myśleniem. Po to marki trudzą się nad pogodzeniem takich cech jak przestronność wnętrza, wygoda podróżowania i sportowe osiągi, żeby tworzyć takie auta, którym niewiele, poza ceną, można zarzucić. Szybkie ekskluzywne kombi są marzeniem bądź dumą wielu ojców rodzin (i w dodatku, w przeciwieństwie do suvów, jest to uzasadnione), a ty piszesz że nie mają sensu.

matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Audi, no faktycznie marka z bardzo wysoko uwazana... w polsce. Audi w porownaniu z mercedesem wypada miernie. A nie mowie teraz o danych technicznych czy komforcie jazdy. Bo jestem pewien ze sa bardzo zblizone. Z calej niemieckiej trojki audi jest raczej uwazane za to gorsze a nizeli mercedes, czy bmw. Audi samo nie wie co chce produkowac. Mercedes produkuje raczej wygodniejsze auta z tej trojcy, Bmw natomiast stawia na moc. Nie nazwalbym audi, zlotym srodkiem. Bo albo robi sie samochody szybkie, albo rodzinne, badz komfortowe.

Nie wiem GDZIE wg ciebie Audi "jest poważane" za mierne przy Mercedesie. Zapewniam cię, że nie w Niemczech, gdzie prasa dobitnie podkreśla że Audi przez ostatnie 30 lat rozwijało się w takim tempie (w czym, wg mnie niestety, duża zasługa VW) że dogoniło a na wielu polach (A8 wg prasy jest lepszy od 7 i S) przegoniło konkurencję. Zapewniam cię również, że nie w Polsce - w Polsce w latach 80. i 90. panowała taka powszechna opinia o boskości Mercedesa, porządności BMW (ale poniżej Mercedesa) i przeciętności Audi (auto niemieckie - więc dobre, ale przepaść je dzieli od poprzedniej dwójki). Przez pierwszą dekadę XXI wieku zmieniło się to diametralnie, a to z dwóch powodów: po pierwsze w latach 90 do Polski sprowadzano głównie te dawne Audi, kiedy faktycznie byli oni ładnych parę lat za konkurencją w rozwoju, a ostatnio sprowadza się już głównie 5-7 letnie konstrukcje, co do których można się spierać czy są lepsze czy gorsze od Mesia/BMW, a po drugie: nowo kupowane w Polsce, wtedy tylko przez bardzo zamożnych, też nie były aż tak ekskluzywne jak dwójka rywali, co zmieniło się teraz, czego koronnym argumentem jest Q7, będący dla wielu Polaków (ku mojemu wielkiemu ubolewaniu) synonimem superwozu majętnych ludzi. Dla mnie to wieśniaczenie, ale chyba jestem w mniejszości, patrząc na drogi.

Co do twojego poglądu, że Audi samo nie wie co chce produkować, po części się zgadzam patrząc na mnogość wypuszczanych przez nich modeli, ale domyślam się że nie o to ci chodziło, raczej o to, że nie wie gdzie chce się znaleźć jako marka (w kontekście Mercedesa i BMW). Od tej strony nie zgodzę się z tobą po raz kolejny, bo Audi udowadnia co potrafi, właściwie w każdej dziedzinie.

Uprzedzając twoje zarzuty jako bym miał być fanboyem Audi lub (o zgrozo!) Vagowcem, mówię od razu że dla mnie na chwilę obecną BMW>>Mercedes>Audi. I chodzi mi tu o moje prywatne sympatie i poglądy, bo od strony obiektywnej, to opisałem powyżej co sądzę.

_________________
RWD über alles


Czw, 11.11.2010, 14:03
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Obydwa auta to ekstraklasa i ciężko im cokolwiek zarzucić. Mimo ogromnej sympatii do Mercedesa, jako marki, głos idzie na Audi. Why? Po pierwsze - RS6 jest dla mnie archetypem ultramocnego kombi i nic na świecie tego nie zmieni. Po drugie - miałem okazję prowadzić RS6 (dokładnie ten egzemplarz, który widać na zdjęciach) i są to wrażenia, których się nie zapomina :)

_________________
http://www.exoticcars.pl


Sob, 13.11.2010, 20:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Czy jeśli napiszę, że RS6 kopie poślady to będzie to dostatecznie rzeczowy argument na tle wcześniej podanych czy mam jeszcze coś wymyślać?

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Sob, 13.11.2010, 21:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
matikmdrrtlrmfpsosok napisał(a):
Co masz na mysli- mowiac ze nie wiesz co sadzic o renault? .

No to, ĹĽe jak ty mĂłwisz ze to tylko Audi, to twoje renault jest juĹĽ poniĹĽej dna.

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Sob, 13.11.2010, 22:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 602
Miejscowość: Miłosław
Samochód: Gnojownik
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
A ja zagłosowałem na Mercedesa. Dla mnie wszystko co ma na klapie AMG i 63 pod maską gniecie jaja konkurencji. I jeśli nawet technicznie czy osiągami E63 AMG T jest gorsze (nie wiem, nie spoglądałem w tabele) to nie ważne. Ważne jest to co zmontował pod maską jeden z mechaników AMG, silnik 63, który swoim głębokim basem i tembrem brzmienia sprawia, że nie podnieca mnie już nawet suchy kaszel V10 lamborghini (montowane w RS6) czy krtaniowa chrypka V8 Ferrari. Nie wspomnę już o żałosnych (ostatnio modnych) doładowanych V6, które brzmią jak pociąganie nosem przy jesiennym przeziębieniu.
Wracając do tematu. E63 AMG T to auto na prawdę niepozorne i nie rzucające się w oczy dla laików w temacie. Jest niezłym biczem na drogowe cwaniactwo. A samym dźwiękiem dezorientuje zagubionego w akcji "rywala" na drodze.
:wink:

_________________
Istnieje milion powodów, dla których warto sprzedać* Scenica
*ale szkoda mi kasy, którą w ten gnój włożyłem


Nie, 14.11.2010, 11:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2567
Miejscowość: Gdzieś na zachodnich rubieżach
Samochód: Volvo S80
Post Re: Audi RS6 Avant cs Mercedes E63 AMG T
Głos na Audi. Ubóstwiane przez wielu trzy litery nie pomogą na brak wyglądu jakim dotknięta jest obecna generacja E - klasse.

_________________
Licencja na miłość
Embargo na sen


Wto, 16.11.2010, 8:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 69 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018