Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 21:53




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E 

Limuzyna dla mnie:
Audi A6 3.0 TFSI Quattro 39%  39%  [ 25 ]
BMW 535i xDrive 42%  42%  [ 27 ]
Mercedes E 350 4MATIC 19%  19%  [ 12 ]
Razem głosów : 64

Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1624
Miejscowość: Łódź
Samochód: Volvo 940 kombi 2.0T
Post Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Porównanie trzech limuzyn segmentu E: nowe Audi A6 kontra jego główni konkurenci - BMW serii 5 i Mercedes klasy E.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Audi A6 3.0 TFSI Quattro

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

BMW 535i xDrive

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Mercedes E 350 4MATIC

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Dane techniczne i osiÄ…gi:

Image

C: autobild.de

_________________
www.diecastclub.pl


Sob, 08.01.2011, 19:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Powiem Tak:

Mercedes - Swietna dynamiczna sylwetka, legenda marki itpi. itp. Jednak nie moge jakos strawic tego wnetrza, wiem ze chcieli tymi kwadratami nawiazac do legendarnego W124, ale jak dla mnie ta budka to jakas pomylka. Szkoda, bo poprzednik mial rewelacyjne wnetrze. A szkoda bo chcialbym go wybrac.

BMW - Paskuda jakich malo, jedynie wnetrze go troche ratuje.

Audi - Poniewaz Mercedes nie zachwyca wnetrzem, to jest ono zwyciezca. Na zdjeciach nie wyglada zbyt pieknie, jednak na pewno ladniej od BMW, a wnetrze po prostu wymiata. Jakby nie patrzec, najwieksza uwage zwracam w samochodach na wnetrze i to w A6 jest naprawde swietne.

Roznica osiagow na przestrzeni sekundy mnie nie rusza, jednak rozczarowuje wysokie spalanie E klasy.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Sob, 08.01.2011, 19:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1259
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
BMW pod uwagę nie biorę - jest jak dla mnie niezwykle nudne :/ Tak więc zostaje Mercedes i Audi. Mercedes podoba mi się bardzo, jedynie wnętrze nie jest świetne, co mam nadzieję zmieni się przy okazji FL. Audi - z zewnątrz wieje nudą bardziej niż od BMW, byłoby nieźle, gdyby nie przednie lampy, które jak dla mnie wyglądają strasznie kiepsko, jakby się rozpływały... I te LEDy - niby super, ale jakoś przez nie auto wygląda tanio, albo to moje odczucie tylko. Za to wnętrze jest chyba najlepszym jakie kiedykolwiek widziałem. Poezja! I to drewno... Naprawdę świetne. Więc Mercedes ładnie opakowany a Audi ładna niesamowite wnętrze... Dlatego z powodu tej rozbieżności nie wybieram nic :twisted:

Edit:
Ehh... co spojrzę na Audi, to odnoszę wrażenie, że przednie lampy się rozjeżdżają i zaraz wylecą koło błotników :/ Taki mały detal, który psuje moim zdaniem całe auto :evil:


Sob, 08.01.2011, 20:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
3. Mercedes - wygląda niezgrabnie, nie da się tego ukryć. Ratuje to tylko pakiet AMG, ale rozpatrujemy tutaj wersje seryjne więc odpada na wstępie.
2. BMW - ogromny krok naprzód w stylistyce w stosunku do poprzednika. Jest ładne, stonowane, ale jednocześnie dynamiczne, świetne wnętrze.
1. Audi - rewelacyjny przód, ładna reszta nadwozia, zajebiste wnętrze. Kolejny atut to świeżość oraz koncern VAG.


Sob, 08.01.2011, 20:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Dla mnie strasznie trudny wybór. Każde auto jest indywidualne, każde się czymś wyróżnia, każde mnie czymś urzeka.
Sylwetka nowego BMW 5er bardzo dobrze trafia w moje gusta - jest w miarę dostojna i jednocześnie sportowa. Ma w sobie to coś. Jednak wnętrze już tak do mnie nie przemawia. Jest ewolucją poprzednich BMW, a te mi się już mocno opatrzyły.
Mercedes ... bardzo dostojny na zewnątrz, co mi się nawet podoba, jednocześnie świetne wnętrze, jednak nie w tych kolorach (fotele to jakaś porażka). Gdyby był w wersji AMG - to byłby mój wybór.
Audi - z zewnątrz normalny, trochę ciekawy, ale jednak trochę nudny ... jednak wnętrze powala w całości, każdy szczegół mnie tutaj urzeka i mam wrażenie, że nie chciałbym z niego wysiąść ... i to jest mój wybór, bo jednak wolałbym się czuć najlepiej jak można właśnie wewnątrz auta.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Sob, 08.01.2011, 20:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Jak dla mnie wygląd tego Audi to nieporozumienie, na pierwszym zdjęciu wygląda jak A1... Głos zdecydowanie na BMW.

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Sob, 08.01.2011, 20:41
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Tylko i wyłącznie Audi, jest piękne, wspaniałe, che go.

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Sob, 08.01.2011, 21:06
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
1.BMW-fajne,zgrabne i eleganckie auto
2.Mercedes-niczego mu nie brakuje
3.Audi-Niestety,wygląda conajmniej średnio,przekombinowane


Ostatnio edytowany przez karol383 Sob, 20.08.2011, 17:46, edytowano w sumie 2 razy

Sob, 08.01.2011, 21:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Tylko A6 - wygląda naprawdę dobrze, nie jest przekombinowany jak konkurenci, w których wszystko jest ok, ale jakiś detal musi zepsuć całą resztę. Mercedes nie wygląda zbyt porywająco, a BMW wygląda śmiesznie i pokracznie. Z całej tej trójki najlepiej czułbym się w Audi

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Sob, 08.01.2011, 21:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Ach, oczy chciały wybrać Audi, ale rozum podpowiadał Mercedesa i tak się stało. Pozostałem konsekwentny i znowu zagłosowałem na tę markę. Klasa E ma rewelacyjny design, świetny silnik i bogatą historię. Audi tę legendę wokół siebie dopiero buduje poprzez ekspresyjne pojazdy, a BMW ??? Jakie BMW, w tym porównaniu jest zupełnie niewidoczne.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Sob, 08.01.2011, 21:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Eh, cudowne pojazdy. Wszystkie piekne, idealne jakosciowo, drogie i pancerne. Wydaje sie ze rywalizacja nie była nigdy tak zacieta jak teraz bo poziom jest tak wyrownany ze nie da sie jednoznacznie wskazac wygranego. Wybor jest mega trudny. Pewnie po jezdzie probnej mozna by sie przekonac bardziej do jednego z aut. Jak bym wybrał ktoregos z nich losowo to dostał bym auto praktycznie doskonałe. Głos oddałem na a6 bo jego silnik mnie najbardziej przekonuje a silnik dla mnie jest najwazniejszym elementem auta. Doładowany mechanicznie zapewnie liniowy przyrost mocy i masakryczne osiagi spalajac przy tym rozsadne ilosci paliwa. Ostatnio odkryciem jest dla mnie e klasa. Design tego auta jest spokojny i klasyczny ale jednoczesnie bardzo intrygujacy. Wystarczy wsadzic 18" felgi i wyglada bojowo.


Sob, 08.01.2011, 21:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7519
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
IMHO:
3. Audi
2. Mercedes - ciekawa stylistyka, ale minusem jest wysokie spalanie
1. BMW - najwyższa moc przy oszczędnym spalaniu , na minus chyba najgorsza stylistyka.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Ostatnio edytowany przez kulikowski, Sob, 08.01.2011, 22:05, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 08.01.2011, 21:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Ty w ogóle czytasz coś, czy umiesz oglądać tylko obrazki ? Wszystkie 3 auta mają napęd na obie osie :roll:


Sob, 08.01.2011, 21:47
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
W Audi paskudnie wygląda ten nie zasłonięty z tyłu ekran komputera pokładowego (po tym jak się wysunie ofkoz). Za to z zewnątrz zdecydowanie najkorzystniej się prezentuje i dlatego mój głos idzie na A-szóstkę.


Sob, 08.01.2011, 22:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Głos na BMW. Auto wygląda super. Zastanawiałem sie również nad Mercedesem, ale jednak miejsce drugie.
Audi - ostatnio kawałek przedemną jechało jakieś nowe Audi. Z pewnnej odległości nie byłem w stanie rozpoznać jaki to model :shock: . Zdarzyło mi sie to po raz pierwszy. Wszystkie modele wyglądają strasznie podobnie rózniąc sie tylko wielkością. Dla mnie calkowita porażka.


Nie, 09.01.2011, 11:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Ja miałem to samo z bmw. Jechałem ostatnio za jednym. Wielkie charakterystyczne lampy. Byłem przekonany ze to nowa siodemka jednak jak podjechałem blizej okazało sie ze to nowa piatka. Całkowicie zajebiste auto.


Nie, 09.01.2011, 11:28
Profil

Postów: 44
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Mercedes nie w moim stylu. Moze za 20 lat ...
Audi- co do wygladu zewnetrznego to wedlug mnie jedynie poprawny. Nie ma zadnego elementu ktory by mnie odpychal od tego auta ale zaden tez nie cieszy mojego oka. Plus dla audi za obnizenie masy co odbilo sie na dynamice a6.
Bmw - dla mnie numer 1. Wyglada na woz jeszcze wyzszej klasy niz jest.


Nie, 09.01.2011, 11:43
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Mercedes kompletnie mi nie podchodzi. Audi niczym nie przekonuje, a BMW wygląda i zapewne jeździ świetnie; super wnętrze. Głos na BMW.

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 09.01.2011, 12:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Faktycznie trudny wybór tym razem, tzn w najnowszej generacji całej wielkiej trójki. Podobają mi się wszystkie.
Głos dam na Audi, bo ich quattro jest prawdopodobnie lepsze :P no i to wnętrze... po prostu genialne! Patrzę na fotki i od razu chcę tam wsiąść ;)


Nie, 09.01.2011, 12:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Nowe Audi A6 kontra BMW serii 5 i Mercedes klasy E
Ta nowa 5 to jakas stylistyczna kpina.
Wyglada dokladnie tak jak wygladac nie powinna.
:/

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Nie, 09.01.2011, 13:47
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018