Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 20:34




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Hyundai Equus vs Lexus LS460L 

wybieram luksus w postaci:
Hyundai Equus 43%  43%  [ 17 ]
Lexus LS460L AWD 58%  58%  [ 23 ]
Razem głosów : 40

Hyundai Equus vs Lexus LS460L 
Autor Wiadomość
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Hyundai Equus
Silnik: V8 4.6 l
Moc: 385 @ 6500
Torque: 333 @ 3500
Skrzynia: automat 6-biegĂłw
Napęd: RWD
0-20 mph 2.2 s
0-60 mph 6.1 s
0-100 mph 14.8 s
0-130 mph 26.8 s
1\4 mili 14.5 s
v-max 157 mph
Cena podstawowa: 58,900 $
Cena auta testowego: 65,400 $

Lexus LS460L AWD
Silnik: V8 4.6 l
Moc: 357 @ 6400
Torque: 344 @ 4100
Skrzynia: automat 8-biegĂłw
Napęd: AWD
0-20 mph 2.1 s
0-60 mph 6.0 s
0-100 mph 14.9 s
0-130 mph 26.9 s
1\4 mili 14.5 s
v-max 130 mph
Cena podstawowa: 74,105 $
Cena auta testowego: 98,330 $

Hyundai kontra Lexus ? to juĹĽ takie czasy, patrzÄ…c na dane idÄ… Ĺ‚eb w Ĺ‚eb, a na punkty wygrywa nawet Hyundai, jest lepszy tak twierdzÄ… redaktorzy car and driver (c)

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Śro, 12.01.2011, 18:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Bardzo fajne porównanie :wink: Lexus jest idealny prawie pod każdym względem, gdybym miał taką kasę to nawet nie spojrzałbym na niemiecką konkurencję... Jednak w tym porównaniu biorę Hyundaia :mryellow: Wygląda świetnie (z wyjątkiem przedniej atrapy) i będzie dużo rzadziej spotykany w Polsce, zresztą za oceanem pewnie też. Brak znaczka typowego dla Hyundaia oznacza, że 99% ludzi i tak nie będzie wiedziało, że to koreańczyk :wink: A, brakuje cen :!:

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Śro, 12.01.2011, 18:44
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Oba auta są sobie równe,jak dla mnie wygrywa Hyundai ze względu na większą moc


Śro, 12.01.2011, 18:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 23638
Miejscowość: Bydgoszcz
Samochód: Opel Astra II
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Wybieram Equus'a. Nigdy nie byłem wielkim fanem Lexusów choć fotele podobne do tych z Maybacha kuszą mnie, aby wybrać Lexusa ;) Jednak głos oddaje na Hyundaia. Wygląda monumentalnie i elegancko. Trochę nie pasuje mi ten grill, ale nie można mięć wszystkiego. Felgi również mogłyby nie razić tak swoim chromem. Myślę, że gdyby ten model był oferowany w Europie trafił by w gusta zamożnych europejczyków. Zastanawiam się tylko dlaczego Hyundai nie używa swojego logo w tym modelu, a stworzył indywidualny znaczek. Boi się, że ze swoim znaczkiem nie sprzedał by się tak dobrze ? :>

_________________
Moderator nie nabija postów - Moderator ma wiele do powiedzenia.


Śro, 12.01.2011, 19:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Bleee Lexus. Nie lubie tej marki, robia bezplciowce.

Hundai tez nic wielkiego nie wymyslil, jednak dalbym mu szanse, a nuz jest dobrym samochodem.
:mryellow:

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Śro, 12.01.2011, 19:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Hyundai jakoś bardziej mnie przekonuje, w sumie głównie tym, że jest mniej bezpłciowy od Lexusa, no i cena wiele niższa ;)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 12.01.2011, 19:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
No,logo jest inne,aby luksusowe modele nieco odciąć od wizerunku H.Bylo zapowiadane i jak widać dotrzymano słowa.Brakuje jeszcze też tej wspominanej nowej luksusowej marki koreańczyków.Być może wkrótce..
Różnica w cenie znaczna,ale..mocniejszy Hyundai a osiągi podobne.Nie wiem jak to wytłumaczyć,ale gołym okiem widać wyższy poziom techno Lexusa.Głos na LS'a.
A te fotele ''z Maybacha'' dajÄ… radÄ™..

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Śro, 12.01.2011, 19:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2204
Miejscowość: Kraków
Samochód: Citroen Saxo
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Wybaczcie, ale to, że ostatnio chwalę Hyundaia za postęp w dziedzinie motoryzacji nie oznacza, że wybiorę go w tym porównaniu. Nie dlatego, że ma niskiej jakości plastiki czy dlatego, że jest brzydki. Nie wybieram go ponieważ wolę sprawdzone, niezawodne i nieprzyzwoicie bogato wyposażone auto rodem z Japonii. Głos na Lexusa.

_________________
Zapraszam do zapoznania się z kompendium wiedzy o moim samochodzie:
http://www.autogaleria.pl/forum/showthr ... bserow%F3z


Śro, 12.01.2011, 20:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
W Lexusie mialem przyjemność siedzieć, co moge na jego temat powiedzieć ? Wygląda bardzo elegancko i dostojnie. W środku pachnie jak w sklepie z dobrymi skórzanymi butami. Wszystko wykończone miękką skórą. Zamykając drzwi nastaje cisza.
Niesamowity wóz ale wolałbym za te pieniądze Dom... ;)

Equus wygląda zmodernizowany Mercedes S klasy;) Jest ładny, ma bardzo fajne wnętrze i widać że pod względem komfortu nie odstaje Lexusa na krok. Silnik tez słuszny do takiej masy a przyśpieszenie w 6 s do setki na pewno nie uczyni z tego Hyundaia zawalidrogi ;)

Głos na koreański popis możliwości technicznych, cieszy mnie ich szybki rozwój bo oferują to co Europa czy Japonia w niższej cenie.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Ostatnio edytowany przez Grzyws, Śro, 12.01.2011, 20:17, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 12.01.2011, 20:15
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Jacobser napisał(a):
Nie dlatego, że ma niskiej jakości plastiki


siedziałem w nim, macałeś, że wypisujesz takie tezy

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Śro, 12.01.2011, 20:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Hyundai za taką kasę to naprawdę świetne auto, ale głos na Lexusa. Wygląda mimo wszystko lepiej.

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 12.01.2011, 20:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Głos na sprawdzoną technologię czyli Lexusa. Szczególnie te fotele wyglądaja rewelacyjnie. Napewno będzie też mniejsza utrata wartości niz w przypadku Hyundai'a.


Śro, 12.01.2011, 20:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Dopiero zauważyłem, że na tylnej klapie jest jednak logo Hyundaia :P No ale jak komuś nie pasuje to zawsze może je zdjąć :wink:

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Śro, 12.01.2011, 20:45
Profil

Postów: 474
Samochód: Toyota Avensis 1,8
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
tylko i wyłącznie Lex, wizualnie są podobne, ale LS wydaje się szerszy i niżej osadzony, do tego dochodzi perfekcyjne wyciszenie
no i to Lex, najlepsza marka świata 8)


Śro, 12.01.2011, 21:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Hyundai poza grillem wygląda naprawdę dobrze. Nie wiem czy te kombinacje ze znaczkiem mają sens - albo stworzyć sobie osobną markę (jak kiedyś Toyota z Lexusem) albo wypuścić to z normalnymi oznaczeniami i nie robić kabaretu bo jak by nie patrzeć to w każdym papierze nadal mamy wpisane Hyundai w nazwie :P Tak czy inaczej to kawał fajnego auta.

Głos jednak na Lexusa, nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń, poproszę jeszcze o szofera w zestawie :wink:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Czw, 13.01.2011, 0:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7451
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Jestem pod wrażeniem obu aut, nie przypuszczałem że się pochylę nad azjatycką motoryzacją. Jak dla mnie remis ze wskazaniem na Lexusa za AWD i związki technologiczne z Toyotą. BTW na przykładzie Hyundaia doskonale widać, jak wielki skok technologiczny wykonali Koreańczycy.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 13.01.2011, 0:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Hyundai niezły, ale ma parę niefajnych smaczków - jak już było wspomniane - jakieś dziwne kombinacje ze znaczkiem, grill chyba miał naśladować Mercedesa, te błyszczące felgi... niby luksus, ale coś z nim jest nie tak. A Lexus to Lexus i wszystko jasne :P W tej klasie to się jednak liczy, imo. Wizerunek i prestiż, znaczy się.


Czw, 13.01.2011, 18:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
teoretycznie, tak na sucho wybieram Hyndaia, naprawadę mi się podoba, wielka locha, anie trochę sportowego zacięcia, do tego u nas byłby to prawdziwy egoztyk, do tego jest jeszcze wersja z 5 l V8, jednak jak by nie patrzeć pozostaje kwestia prestiżu. Lexus nigdy specjalnie mi się nie podobał

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pią, 14.01.2011, 17:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Hyundai Equus vs Lexus LS460L
Z tych dwóch Lexus. Ładniejszy, pomimo mniejszej mocy równie dobrze przyspiesza.

Ale Hundajowi niewiele brakuje, ładny tył (i w ogóle ładna sylwetka), dobrze dobrany wzór felgi (bez chromu byłoby lepiej), ładne wnętrze - może na konsoli środkowej te szare elementy wyglądają jak z tańszych modeli - ale tył już po królewsku (bardzo podobno do lexusowskiego).
PrzĂłd - grill - przekombinowany.

_________________
HABEMUS SEDAN


Pią, 14.01.2011, 21:19
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018