Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 11:36




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI 

Które czterodrzwiowe coupe?
Audi A7 47%  47%  [ 20 ]
Mercedes CLS 53%  53%  [ 23 ]
Razem głosów : 43

Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI 
Autor Wiadomość

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
johny napisał(a):
Cytuj:
mam zaufana osobÄ™ w Audi. Audi A4 dluzszy czas juz na rynku jest a jest tylko wersja S a RS brak


Chłopie nie pogrążaj się to co znasz może samego prezesa, :lol: modele RS zazwyczaj pojawiają sie rok czy dwa lata przed zakończeniem produkcji danego modelu wiec RS4 pojawi się może za rok a RS7 za jakiś 3, 4 lata.


a kto Ci tak powiedział? bo dobra bajka to jest :)

patrzac na A4 B7 napewno nie pojawiło sie pod koniec produkcji, aktualne RS 6 tez jest od jakiegos czasu a nie słyszałem aby wycofali je z produkcji lub nowy model wchodził.
w przypadku mercedesa i bmw wersje AMg i M wchodza praktycznie zaraz po wejsciu danego modelu.
szczegolnie ze model A7 nie wydaje sie az byc tak popularnym i tak sie sprzedawac aby wprowadzac wersje RS, jak bedzie wersja S.
a tak wogole nie wiem po co to całe zamieszanie jak Audi jest gorszym samochodem i od BMW i Mercedesa. nie mowie ze jest kiepskie, tylko ze jest za nimi, bo nie które aktualne modele sa bardzo fajnem.
ale Audi bedzie Audi , Porsche bedzie Porsche, a Ferrari to Ferrari.


Śro, 03.11.2010, 15:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 488
Miejscowość: Kozy k. Bielska-Białej
Samochód: '83 Fiat 126p
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
chrystian napisał(a):
Audi bedzie Audi , Porsche bedzie Porsche, a Ferrari to Ferrari.

Padłem jak to przeczytałem.
Powiedz mi prosze co przez to rozumiesz, bo ja może nie myślę na tych samych falach. Podobnie ma się sprawa ze stwierdzeniem:
chrystian napisał(a):
Audi jest gorszym samochodem i od BMW i Mercedesa.

Jest gorsze bo... ???

_________________
EcoNegative


Śro, 03.11.2010, 17:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
chrystian napisał(a):
, aktualne RS 6 tez jest od jakiegos czasu a nie słyszałem aby wycofali je z produkcji lub nowy model wchodził.

Twoja zaufana osoba :lol: w audi cos zawodzi. Juz dawno wszedzie trabia ze audi zakonczy produkcje rs6 w trzecim kwartale tego roku. Moze ta zufana osoba pracuje dla interii. Tam rozne bzdury tez wypisuja.
http://www.auto-motor-i-sport.pl/wiadom ... -9800.html
Co do reszty pierdoł na temat wyzszosci jednych marek nad innymi to nawet nie ma o czym dyskutowac bo czysty bełkot i zero argumentow.
Teraz co do cen. Cls 350 cdi kosztuje w Polsce od 297 tys zł. A7 3.0 tdi quattro 275 tys. Ta roznica jest niewielka i mozna ja uznac za nieistotna. Natomiast jesli mamy firme i wezmiemy a7 z kratka w leasilng to zostanie nam 22% vatu w kieszeni. Wtedy takie a7 kosztuje nas 214,5 tys. Faktyczna roznica w cenie miedzy cls a a7 wyniesie 82,5 tys zł. Jesli uwazasz ze potencjny klient nie zwrocie na ta kwote uwagi to dyskusja z toba nie ma zadnego sensu bo jestes oderwany od realiow.


Ostatnio edytowany przez Robak, Śro, 03.11.2010, 20:27, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 03.11.2010, 18:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 101
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Konstal 105Na
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Abstrahując od cen (a dlaczego? Bo oba auta są cholernie drogie i powiedzmy sobie szczerze, w obu dużo płaci się za logo nie za faktyczną jakość razy ilość i kupuje je klientela dość oderwana od realiów polskiej codzienności) wybieram Mercedesa. Zgodzę się, że ten CLS nie jest aż tak przełomowy jak poprzednik, w dodatku, jest od niego po prostu brzydszy. Ale, jak wiele osób już wspomniało, Audi wręcz dobija mnie odgrzewaniem od 10 lat tej samej linii. Tył jest całkiem ciekawy, ale przód oklepany a wnętrza to oni chyba kopiują skanerem i proporcjonalnie wklejają do wszystkich modeli.

PS. czekam na nowe BMW 6 :>

_________________
RWD über alles


Śro, 03.11.2010, 19:06
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Zagłosowałem na Mercedesa, bo coraz bardziej przemawia do mnie indywidualność marki. Nie jest taki jak inne modele i ma coś w sobie. Za A7 przemawia praktyczność i wnętrze, a także bardzo dobry napęd. Jednak mimo to, Mercedes przyciąga "tym czymś" ;)

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 03.11.2010, 19:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Cytuj:
Teraz co do cen. Cls 350 cdi kosztuje w Polsce od 297 tys zł. A7 3.0 tdi quattro 275 tys. Ta roznica jest niewielka i mozna ja uznac za nieistotna. Natomiast jesli mamy firme i wezmiemy a7 z kratka w leasilng to zostanie nam 22% vatu w kieszeni. Wtedy takie a7 kosztuje nas 214,5 tys. Faktyczna roznica w cenie miedzy cls a a7 wyniesie 82,5 tys zł. Jesli uwazasz ze potencjny klient nie zwrocie na ta kwote uwagi to dyskusja z toba nie ma zadnego sensu bo jestes oderwany od realiow.


Są ludzie co kupia A 7 nawet jak by była drozsza od Mercedesa, a są tacy jak ja że nawet Audi było tańsze o połowę od Mercedesa i nie było by mnie stać na takiego Mercedesa to wybrał bym rocznego lub troche tańszy model, ale Audi bym nie kupił, więc nie pisz że ktoś jest oderwany od realiów bo ja uważam podobnie i pewnei jesze parę osób się znajdzie co uważa tak samo.


Śro, 03.11.2010, 20:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
O co chodzi?


Śro, 03.11.2010, 20:48
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Jest gorsze bo... ???[/quote]

a co Audi jest lepszym samochodem od Bmw i Mercedesa?
wez mnie nie rozsmieszaj. jedyna rzecza jaka ma lepsza jest cena, nic po za tym.


Czw, 04.11.2010, 9:10
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Robak napisał(a):
chrystian napisał(a):
, aktualne RS 6 tez jest od jakiegos czasu a nie słyszałem aby wycofali je z produkcji lub nowy model wchodził.

Twoja zaufana osoba :lol: w audi cos zawodzi. Juz dawno wszedzie trabia ze audi zakonczy produkcje rs6 w trzecim kwartale tego roku. Moze ta zufana osoba pracuje dla interii. Tam rozne bzdury tez wypisuja.
http://www.auto-motor-i-sport.pl/wiadom ... -9800.html
Co do reszty pierdoł na temat wyzszosci jednych marek nad innymi to nawet nie ma o czym dyskutowac bo czysty bełkot i zero argumentow.
Teraz co do cen. Cls 350 cdi kosztuje w Polsce od 297 tys zł. A7 3.0 tdi quattro 275 tys. Ta roznica jest niewielka i mozna ja uznac za nieistotna. Natomiast jesli mamy firme i wezmiemy a7 z kratka w leasilng to zostanie nam 22% vatu w kieszeni. Wtedy takie a7 kosztuje nas 214,5 tys. Faktyczna roznica w cenie miedzy cls a a7 wyniesie 82,5 tys zł. Jesli uwazasz ze potencjny klient nie zwrocie na ta kwote uwagi to dyskusja z toba nie ma zadnego sensu bo jestes oderwany od realiow.


hmm... to idz do salonu Audi i zapytaj o możliowść zamówienia RS6, a model A6 jest juz od paru lat na rynku, a RS wogole sie nie sprzedaje w porównaniu do M5 i E63.
fakt mozna sobie odliczyć Vat, ale jak ten samochód bedzie wygladał z kratka? tragedia i wstyd.
a po drugie VAt z cieżarowego do końca roku można tylko odliczać wiec mysle ze nie zdarzysz go zarejstrować, bo CLS można juz zamawiać ale odbior w przyszłym roku.
a A7 jako ciezarowe było by tylko 4 osobowe.


Czw, 04.11.2010, 9:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Piszesz o czyms ze jest lepsze ale nie piszesz dlaczego?
Genralizujesz. Ja uwazam ze te marki reprezentuja podobny poziom i trzeba podawac na konkretnych aspaktach.
Np. Wg mnie audi a4 jest ciekawsze od mercedesa c klasy bo jest w srodku sporo lepiej wykonczone, ma namacalnie lepsze materiały i jego wnetrze wyglada bardziej nobliwie. Choc jako całosc nie musi byc lepszym samochodem ale moze. Zalezy jaki naped silnik i komu co odpowiada.
A8 jest bardziej zawansowana limuzyna niz s-klasa np. posiada 8 biegowy automat ktory jest szybszy niz mercedesa, pracuje płynniej i potrafi lepiej oszczedzic paliwo. A8 tez jest duzo lzejsze niz S klasa dzieki zawansowanej technologii aluminium dzieki temu z podobnym motorem ma lepsze osiagi leplej sie prowadzi i mniej spala.
Konkertne przykłady w konkertnych modelach a u Ciebie pustka.
Cls bez krakti to jest jest ilo osobowe? Tez 4 wiec co za głupi argument. Wstyd - ja tam ujmy nie bede miał a za 80 tys kupie zonie jeszcze fajna fure.
Kratki miały sie skonczyc juz w czerwcu tego roku a konca nie widac wiec watpie zeby to zaraz wycofali


Czw, 04.11.2010, 9:22
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
ok a4 ma lepsze wnetrze do marca ponieważ wtedy wchodzi nowa c i bedzie miała zupelnie inny srodek, wedlug mnie c jest ladnijsza zewnetrznie. E jest bardziej zawansowana technicznie niz a6. moze i a8 ma lepsza skrzynie itd , ale S klasa jest bardziej prestizowa, co widac bo wynikach sprzedarzy.
tak samo topowe modele AMG sa lepsze niz RS i S w przypadku Audi.
brak w Audi typowego samochodu terenowego, brak modeli takich jak Cl i Sl, R8 moze i jest sportowym samochodem ale kosztuje w granicach 700tys, w zaleznosci od silnika, gdzie 4.2fsi jest slabym silnikiem jak na sportowy samochod.
warto tez spojrzec na historie i zobaczyc jakie nowiki techniczne i bezpieczenstwa przez lata wprowadzal mercedes a jakie Audi. a w przypadku tego pierwszego jest tego masa.


Czw, 04.11.2010, 9:33
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Kratki miały sie skonczyc juz w czerwcu tego roku a konca nie widac wiec watpie zeby to zaraz wycofali[/quote

w styczniu juz nie zarejstrujesz A7 jako ciezarowy, sprawdz sobie w urzedzie.
ClS był pierwszy i wyznaczył tredy w tym segmencie.
a mam przyjemnosc i jezdzenia Audi( nie jezdziłem tylko A1), jak i kazdym modelem mercedesa.


Czw, 04.11.2010, 9:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Cieszy to, że to jest TWOJA, chrystian opinia ... ale chyba uznasz, że każdy ma prawo mieć swoją opinię na dany temat? Lepszy samochód zawsze będzie taki, jaki wybierze konsument, a nie jakim go stworzy producent - i każdy z nas ma inny, lepszy samochód, który mógłby kupić. Dla mnie w porównaniu C-klasa i A4 bez żadnego ale wygrywa A4, tak samo E-klasa, czy A6 - u mnie wygrywa A6 ... jedynie w porównaniu E 63AMG kontra RS6 wygrywa u mnie E 63 AMG, ale nie dlatego, że całe jest lepsze, a po prostu dlatego, że puszcza lepszą symfonię, bo jeśli chodzi o jazdę i szybkość, tutaj też RS6 wygrywa.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 04.11.2010, 9:51
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2641
Miejscowość: Białystok
Samochód: VW Passat CC 1.8 TSI
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
chrystian napisał(a):
ClS był pierwszy i wyznaczył tredy w tym segmencie.

Jakie to ma znaczenie. Jedni wymyslaja jedna klase inni druga. Mercedes tez sprzedaje takie modele jak A i B. Wazne zeby samochod był dobry a a7 z pewnoscia takie jest.
To ze mecedes był kiedys prekursorem systemow i wielu nowinek to fakt niezaprzeczaony. Kiedys był tez najabrdziej prestizowa marka to tez fakt. Teraz to sie juz wszytsko wyrownało.


Czw, 04.11.2010, 9:56
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
PiasQ napisał(a):
Cieszy to, że to jest TWOJA, chrystian opinia ... ale chyba uznasz, że każdy ma prawo mieć swoją opinię na dany temat? Lepszy samochód zawsze będzie taki, jaki wybierze konsument, a nie jakim go stworzy producent - i każdy z nas ma inny, lepszy samochód, który mógłby kupić. Dla mnie w porównaniu C-klasa i A4 bez żadnego ale wygrywa A4, tak samo E-klasa, czy A6 - u mnie wygrywa A6 ... jedynie w porównaniu E 63AMG kontra RS6 wygrywa u mnie E 63 AMG, ale nie dlatego, że całe jest lepsze, a po prostu dlatego, że puszcza lepszą symfonię, bo jeśli chodzi o jazdę i szybkość, tutaj też RS6 wygrywa.


zgadzam sie ze sa gusta i guscicki o ktorych sie nie rozmawia:)

PS; E63 jest szybsze od RS6 :) tak na marginesie.


Czw, 04.11.2010, 12:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
chrystian napisał(a):
PS; E63 jest szybsze od RS6 :) tak na marginesie.

viewtopic.php?f=1&t=32688
Gdzie jest szybsze?

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Czw, 04.11.2010, 12:16
Profil

Postów: 34
Samochód: Mercedes C63 AMG
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
PiasQ napisał(a):
chrystian napisał(a):
PS; E63 jest szybsze od RS6 :) tak na marginesie.

viewtopic.php?f=1&t=32688
Gdzie jest szybsze?

jak czytałem w necie to RS ma 4.6s. i ze nowa e63 jest najszybszym kombi seryjnie produkowanym. a e63 jest tansze;p
nie wazne:)


Czw, 04.11.2010, 12:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
chrystian, tak czytam Twoje wypowiedzi i śmiać mi się chce... zapatrzony jesteś w Mercedesa jak Hindus w brudne wody Gangesu... piszesz, że MB jest bardziej prestiżowy... okej, ma większą tradycję, ale czy to jest główny wyznacznik ? wtedy Skoda też jest bardziej prestiżowa od Audi :lol: technologia ? poziom jest wyrównany a nawet rzekłbym, że obecnie to Audi ma więcej "nowinek". ale tak na prawdę nie jesteśmy w stanie rozstrzygnąć niczego - niezaprzeczalnie A4 czy A8 są lepsze od Mercedesowskich odpowiedników, ale są nowsze. E klasa wygrywa porównania z A6. czemu ? bo jest nowsza. napisałeś gdzieś, że Audi nie ma auta terenowego. a Mercedes ma ? ML - SUV. GL - SUV. G klasa - obecnie ma niemniej elektroniki i bajerów niż pozostałe modele. w Audi mamy Q5 i Q7 - a więc remis. sugerujesz, że RS6 sprzedaje się gorzej od E 63. ja tam nie wiem, ale RS6 widuje duuużo więcej niż AMG. może i nowe E 63 ma lepsze osiągi ale tylko i wyłącznie na papierze - weź sobie oba auta na drogę.. RS6 dzięki Quattro odjedzie E 63 jak tylko chce... Mercedes będzie jedynie mielił kołami ;) żeby nie było, ze to gołe słowa, to w mieście w którym mieszkam podobne porównanie się odbyło.. ba, kilka różnych 63 AMG stawało "na kresce" z różnymi autami, od Ferrari po mocne 4łapy i przeważnie dostawały po tyłku. a prowadził je człowiek ogarniający auta dość dobrze..

Także mam radę - otwórz oczy i zobacz, że Mercedes nie jest najlepszy na świecie...

pozdro


Czw, 04.11.2010, 15:54
Profil

Postów: 101
Miejscowość: Poznań
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
Nie często udzielam się na forum ale jak widze waszą dyskusję to mi się źle robi. Nie można oceniać marki i mówić ze jest lepsza tylko dlatego ze w audi a8 jest system start&stop a w klasie s go nie ma. Piszecie ze E 63 AMG dostaje po tyłku od RS6... Po pierwsze RS6 ma o 55km mocniejszy silnik (a to nie mało i jak na tak dużą różnice Mercedes wcale nie odstaje) a po drugie ma napęd quatro a zaden AWD nie będzie miał lepszej przyczepności od cztero napędowaca. I mówienie ze A8 jest nowocześniejsze od klasy S jest tez bez sensu... wiadomo ze jest nowocześniejsze od klasy S bo produkują ją od 2010r a nie 2005. Podsumowując nie bronie tu ani audi ani mercedesa ale wasza dyskusja do niczego nie prowadzi. Kazdy ma swojego hopla na punkcie danej marki i nic tego nie zmieni. I ostatnie zdanie... Audi nie jest gorsze od Mercedesa ani Mercedes nie jest gorszy od Audi. Uważam ze jest to nieprawdopodobnie wyrównany poziom i do tych dwóch marek również mogę dołączyć BMW.


Czw, 04.11.2010, 16:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Audi A7 Sportback 3.0 TDI vs Mercedes CLS 350 CDI
choopster napisał(a):
G klasa - obecnie ma niemniej elektroniki i bajerów niż pozostałe modele.


Mimo wszystko to terenówka z prawdziwego zdarzenia, dodajmy do tego Unimoga i mamy komplet. Na polu terenówek Audi jest z tyłu (oczywiście ML i GL to nie są auta terenowe, podobnie jak Q5 i Q7).

_________________
HABEMUS SEDAN


Czw, 04.11.2010, 20:41
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018