Obecny czas: Wto, 14.05.2024, 22:13




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Trzy auta kompaktowe w wersji kombi 

Wybieram
Ford Focus 47%  47%  [ 18 ]
Opel Astra 47%  47%  [ 18 ]
Peugeot 308 5%  5%  [ 2 ]
Razem głosów : 38

Trzy auta kompaktowe w wersji kombi 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Najnowsze auto Forda kontra najgroĹşniejszy rywal z krajowego podwĂłrka oraz niezbyt u nas popularny Peugeot 308, w najbardziej praktycznych odmianach nadwozia.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ImageImage
ImageImage

1. Ford Focus 482pkt
2. Peugeot 308 470pkt
3. Opel Astra 466pkt

(c) Auto Motor und Sport

_________________
PB RWD jest wysoko


Śro, 06.07.2011, 13:53
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
1.Opel-Jak dla mnie najładniejsze kombi w segmencie
2.Ford-widziałem kombi na żywo spodobało się
3.Peugeot-tylko tył mi się nie podoba w 308 SW


Ostatnio edytowany przez karol383, Sob, 20.08.2011, 17:21, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 06.07.2011, 14:15
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
3. Pug - brzydkie to jak carens.
2. Opel - baby Insignia, więc ładnie, ale nudnoo
1. Ford - w kombi całkiem rozsądna opcja :) oprócz wszystkich zalet hatcha dodatkowo jakoś wygląda :mryellow:


Śro, 06.07.2011, 17:08
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3319
Miejscowość: Miechów
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
1. Astra-bo jakoś ani nie Francuski,nieco śmiesznie wyglądający Peugeot , ani Ford który w kombiaku jest ok ale i tak wolę Opla.

_________________
[']Zulu-2.X.1990-11.II.2007-PAMIĘTAMY!!!![']


Śro, 06.07.2011, 18:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Nie widzę różnicy. Brałbym tam, gdzie diler zaproponowałby największy rabat :P


Śro, 06.07.2011, 19:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
GĹ‚os na Focusa, w kombi nawet normalnie wyglÄ…da :wink:
2. Astra - w sumie nie ma się do czego przyczepić ale mógłbym w niej zasnąć i już się nie obudzić.
3. Peugeot - przekombinowany

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Śro, 06.07.2011, 21:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Głos na Focusa, ale żaden z nich nie zachwyca. Przytłaczają mnie deski Opla i Forda, bardziej leży mi tradycyjny kokpit Peugeot'a...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Śro, 06.07.2011, 22:13
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Kurai napisał(a):
Nie widzę różnicy. Brałbym tam, gdzie diler zaproponowałby największy rabat :P

Myślę, że w tym dziale należy odrzucić takie myślenie. Bo tak to wiadomo, że każdy poleciałby chociażby do Fiata, czy Skody :wink: Ja jeśli miałbym wybierać między nimi to:

3. Peugeot - nie bardzo mi pasuje stylistycznie, nie mówiąc, że wolę Niemca niż Francuza, nie z racji OBR bynajmniej. Nie czuję tego jak mógłbym na takiej wersalce pomykać w łukach.

2. Ford - całkiem fajny, ale ta generacja coś mnie nie przekonuje. Nie mówiąc o jego wybajerzonym wnętrzu. Już czuję jak po paru latach system rozpoznywania znaków, czy system automatycznego parkowania zacznie świrować.

1. Opel - jedno z Ĺ‚adniejszych kombi w klasie, moĹĽe i w porĂłwnianiu do reszty odstaje osiÄ…gami, ale i tak nie jakoĹ› bardzo.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Śro, 06.07.2011, 23:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
A ja się wyłamię i zagłosuje na Peuegota.
Może i jest mniej wygodny od Forda i Opla bo ma twardsze zawieszenie(niestety ale w przypadku belki albo prowadzenie albo komfort w 308 postawiono na to pierwsze) i siedzonka z tyłu w SW są zbyt małe dla dorosłych a i miejsca na nogi niezbyt dużo ale...
wygląda świetnie to raz, ma bardzo przyjemne wnętrze jak na tę klasę w w dodatku przeszklenie to dwa, ma największy bagażnik, największy udźwig i jest francuski.
Poza tym jako jedyny z tej trójki jest już po FL więc wyeliminowano większość niedoróbek a biorąc pod uwagę, że już 308 przed FL było najmniej zawodnym kompaktem w klasie: http://motoryzacja.interia.pl/news/te-a ... ja,1542290 to śmiało można stwierdzić, ze to będzie świetny partner dla rodziny na długie lata.
Poza tym ja mam do niej sentyment bo 50tys. km w rok przejechała i nie sprawia żadnych problemów a innych forumowiczów może przekonać to,że ten silnik jest skonstruowany w kooperacji z BMW.
BTW: o co chodzi z tÄ… wersalkÄ… po Ĺ‚ukach?
Na równi postawił bym Focusa, ma lepsze zawieszenie i przyzwoite wnętrze ale mam pewne zastrzeżenia co do wyglądu + za normalną kanapę z tyłu.
Gdybym miał małe dzieci to Peugeot a jeśli bardziej podrośnięte to Focus.
A Astra ładna, zgrabna ale nic mnie do niej nie ciągnie, poprawny samochód dla przedstawiciela ale rodzinę wolałbym wozić Focusem lub 308 a silnik zniechęca bo opinie o jego paliwożerności i tego, że jak na swoją moc"nie jedzie".

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Czw, 07.07.2011, 9:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Nie odmawiam Peugeotowi jego zalet, nawet nie traktuję go jako gorszej kategorii. Ale bym go nie chciał. A mnie nie chce się wierzyć, że Francuz nie podpiera się burtą w zakrętach :> Owszem, komfort komfortem, ale jest jeszcze prowadzenie, gdzie z wielkim prawdopodobieństwem Focus wygrywa. Chyba, że Francuzy nagle przestały być kanapowate? Być może jest tak w przypadku 308?

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Czw, 07.07.2011, 12:28
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Focus prowadzi się lepiej, już II prowadziła się lepiej niż 308, wielowahacz robi swoje.
Era miękkich aut u farncuzów skończyła się już jakiś czas temu, dobry przykład to Laguna III w porównaniu do II czy nawet niemieckich aut jak Passat jest dość twarda, podobnie Peugeoty 207, 308 czy 407 były raczej twarde, zresztą 206 czy 307 też.
"Układ kierowniczy Peugeota 308 jest zaskakująco precyzyjny, a zawieszenie - po prostu sztywne. Podczas powolnej jazdy zniszczonymi ulicami, lepiej nie oczekiwać szczególnie wysokiego komfortu resorowania. W praktyce nawet małe nierówności poprzeczne jezdni przenikają do kabiny. Sytuacja poprawia się poza miastem, gdzie długie pofałdowania nawierzchni tłumione są jak najbardziej poprawnie, nie da się jednak ukryć, że postawiono zdecydowanie na sport.

W zamian samochód zachowuje pełną stabilność nawet przy bardzo dynamicznej jeździe. Nadwozie nie wykazuje tendencji do przechyłów i jest niewrażliwe na zmiany obciążenia powodowane np. nagłym ujęciem gazu podczas pokonywania łuków. A wszystko to, przy niewyszukanym konstrukcyjnie układzie jezdnym (kolumny MacPhersona z przodu oraz belka skrętna z tyłu)."
http://www.autogaleria.pl/auto_test/test.php?id=170
" Prawda jest taka, że każdy z nich jeździ tak, jak powinien to robić współczesny kompakt - pewnie i bezpiecznie. Wszystkie są stabilne przy dużych prędkościach, a Peugeota, by wytrącić z równowagi, trzeba naprawdę mocno sprowokować, tym bardziej że ESP daje się wyłączyć tylko do prędkości 50 km/h. W „308" układ kierowniczy jest szybki i działa z odpowiednim oporem."
http://www.auto-motor-i-sport.pl/testy/ ... 111-2.html
" Auto prowadzi się dzięki temu pewnie i komfortowo. Atakowanie zakrętów ze zbyt dużą prędkością nie powoduje przechyłów typu "dotykam głową asfaltu", a 308 nie jest też przy tym przesadnie twarde."
http://www.autogaleria.pl/auto_test/peu ... m,428.html
"Miłośnicy francuskiej motoryzacji lubią komfort. A najważniejszym składnikiem tego komfortu powinno być miękkie zawieszenie, skutecznie izolujące wszelkie niedoskonałości jezdni. I tu trzeba wprost napisać - 308 ma zawieszenie dosyć twarde. A przekładając to na francuskie realia to bardzo twarde. Auto dzięki temu oczywiście dobrze trzyma się drogi i jest stabilne przy dużych prędkościach. Ale z drugiej strony czuć każdą dziurę/wyrwę jakich mnóstwo na naszych ulicach - aż strach pomyśleć jak wraz z ustępująca zimą pojawi się ich jeszcze więcej. Dla mnie twardsze zawieszenie to nawet lepiej, ale czy tradycyjni klienci będą to w stanie zaakceptować?"
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/test ... --1-d.html
Skoro praktycznie we wszystkich testach je chwalą to coś w tym musi być.
Może jestem rozpieszczony kanapowatością Mercedesa ale dla mnie to zawieszenie w Peuegocie jest sztywne, zbyt sztywne.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Czw, 07.07.2011, 12:47
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Zdecydowanie Focus. Nie dośc że kombi jest najładniejsze to jeszcze fajnie to jeździ.
Peugeot z Oplem na równi. Opel ma tragiczne wnętrze a Peugeot ma paskudny front ;)

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Czw, 14.07.2011, 19:07
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Peugeot z zewnątrz najbardziej mi się podoba, ale ma bardzo brzydką konsolę środkową. Poza tym nie lubię aut z wywaloną tylną kanapą na rzecz trzech mikroskopijnych rozmiarów foteli.


Czw, 14.07.2011, 19:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
1. Ford - fajnie wyglÄ…da i pewnie fajnie jeĹşdzi.
2. Opel tuz za Fordem i zastanawiałem się nad tym czy nie postawic go na pierwszym miejscu, ale kilka lat jazdy róznymi Focusami przekonała mnie do Focusa.

999. Peugeot - nie wiem jak można zrobić tak paskudny tył. Daleko daleko z tyłu za wieloma innymi autami.


Pią, 15.07.2011, 18:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Z miejsca odpada Peugeot, z tego wzgledu ze samochod mi calkowicie nie odpowiada. Na pierwszym miesjca stawiam Opla i Forda bo stylistyka i silniki maja bardzo dobre i fajne. Glos oddam na Forda ze wzgledu rozbudowanego opcjonalnego wyposaĹĽenia

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Nie, 17.07.2011, 15:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
3. Peugeot. To auto nie ma nawet ułamka cechy, która mogłaby mnie do niego przekonać. Po prostu może dla mnie nie istnieć.
2. Opel. Moim zdaniem nowa Astra to jedno z ciekawszych i lepszych aut w swojej klasie. Jeździłem hatchem i mam sporo pozytywnych odczuć. Jeśli kombi jeździ tak samo (a pewnie tak) i do tego wygląda jak wygląda to na pewno jest to oferta godna rozważenia.
1. Ford. Focusa II kombi znam jak własną kieszeń - przejechałem takimi 3 autami sporo ponad 100 kkm i cenię je przede wszystkim za genialne prowadzenie. Trzecia generacja jeździ podobno tak samo, auto sporo urosło i moim zdaniem wyładniało. Jestem na tak.

_________________
http://www.exoticcars.pl


Nie, 31.07.2011, 21:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Trzy auta kompaktowe w wersji kombi
Głos na Opla bo wygląda najnormalniej. W Focusie denerwuje mnie to strasznie zabudowane wnętrze, a francuz ma niezłą nadwagę :shock:

_________________
PB RWD jest wysoko


Pon, 01.08.2011, 14:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018