Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 9:54




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Hyundai i30 vs VW Golf 

Wybieram
Hyundai 72%  72%  [ 31 ]
VW 28%  28%  [ 12 ]
Razem głosów : 43

Hyundai i30 vs VW Golf 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Hyundai i30 vs VW Golf
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

(c) Auto Bild

Hyundai i30
silnik 1.6CRDI
moc 116KM
Moment obrotowy 255Nm

VW Golf
silnik 1.6 TDI
moc 105KM
Moment obrotowy 250Nm

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 20.11.2011, 12:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Głos na Hyundaia, Golf przy nim wygląda jakby był projektowany w piątek 30 minut przed wyjściem z pracy :twisted:

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Nie, 20.11.2011, 12:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Nie wiem jak trzeba być ślepo zakochany w VW aby wybrać w tym porównaniu Golfa. Sam prezes VW wsiadając do i30 we Frankfurcie mocno się zdziwił jak Golf VI jest w tyle. Oczywiście i30. Najgorsze w poprzednim i30 było wnętrze, ale tutaj je poprawili. Szkoda, że nie podałeś cen, a sądzę, że ona też się poprawiła na gorsze. No cóż, zawsze jest tańsza marka Kia, tylko na cee'da II trzeba jeszcze poczekać. Silniki koreańskich marek mają więcej mocy i momentu, ale tego się nie odczuwa. Mam nadzieje, że owa moc można uzyskać w niższym zakresie obrotów i nie ma turbodziury. To też była słaba strona poprzedniej i30. Ale i tak Golf wypada marnie przy nim.


Nie, 20.11.2011, 13:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
VW. Przy tego typu autach patrzę na stylistykę (w sumie praktycznie zawsze na nią patrzę) a tutaj dla mnie VW jest wyżej, szczególnie jeśli chodzi o tył auta.

_________________
HABEMUS SEDAN


Nie, 20.11.2011, 13:33
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Hyundai.PoniewaĹĽ jest ciekawszym autem


Nie, 20.11.2011, 14:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 929
Samochód: Viggen
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Przy Hjundaju Golf wygląda jakby był 2 gen. w plecy.

_________________
,,Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie głupca,
niż przemówić i rozwiać wszelkie wątpliwości'' - Lincoln


http://www.hattrick.org/Signup/Invite.aspx?ref=2PU488


Nie, 20.11.2011, 14:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
VW. Hujdaj jest zbyt przekombinowany. No i nadal nie przekonałem się do KDM.


Nie, 20.11.2011, 16:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Ciekaw jestem jaka będzie oferta benzyniaków w nowym i30, coś czuję, że gdyby je brano pod uwagę to wolałbym Golfa z TSI.
W przypadku diesli wybieram i30.
Może za 10 lat jego stylistyka będzie śmieszyć i mocno się zestarzeje ale na tę chwilę prezentuje się IMO bardzo atrakcyjnie.
Mam tylko nadzieję, że nie wycenią go równie wysoko jak i40 i Velostera bo nie ukrywam, że w gdyby kosztował podobne pieniądze wolałbym Golfa.
Pewnie bezpodstawnie ale poprzednie i30 zrobiło na mnie wrażenie auta budżetowego przy niemieckich czy francuskich konkurentach choć wynagradzało to odpowiednio niższą ceną i lepszą gwarancją pewnie osób takich jak ja było więcej więc wątpię by Hyundai nagle mógł walczyć jak równy z równym z europejskimi konkurentami tzn. wierzę, że ten samochód może być równie dobry ale to może być zbyt gwałtowny przeskok dla klientów i Hyundaiów którzy pewnie znów oczekują dobrego jakościowego samochodu za dobrą cenę i konkurencji którzy w większości wciąż nie są świadomi jakiego postępu dokonali koreańczycy i mogą go po prostu nie brać pod uwagę.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 20.11.2011, 19:50
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Wybieram Golfa, co prawda Hyundai jest dość mocno stylizowany to mi się zbytnio nie podoba (co jest dość dziwne bo I40 kombi w podobnej tonacji zajebiście mi się podoba) Golf nudny i bez polotu ale tym razem mi to odpowiada, choć w przypadku tych 2 wozów chciałbym poznać polskie ceny wyposażenie itp, wydaje mi się że Golf oferuje bardziej wyrafinowaną technike

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Nie, 20.11.2011, 22:02
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Stylistycznie z zewnątrz VW jest conajmnie o 2 generacje do tyłu, wewnątrz to powiedział bym że VW w stosunku do konkurenta jest ze 4-5 generacji do tyłu.
Oczywiście głos na Hyundaia.


Nie, 20.11.2011, 22:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Gdybym miał kupować takie auto to oczywiste jest, że pierwsze co to poszedłbym do Hyundaia. i30 wygląda nieźle, ale czy aż tak fajnie. Mam mieszane uczucia - takie rzeźbienie w aucie ociera się o przekombinowanie. Zdecydowanie poprzednia generacja budziła we mnie mniej skrajne emocje. Trzeba jednak przyznać, że przez te kilka lat Korea poczyniła niesamowity skok i nie mówię tu o technologii, ale o marketingu w mentalności ludzi. Jedno co razi mnie w i30 to wyświetlacze, które wydają się być męczące i wyglądają jak z taniego odtwarzacza mp3. Golf jest już na stałe wpisane w europejski pejzaż motoryzacyjny, czy to się komuś podoba czy nie. Jedna rzecz - gadanie, że Golf jest 10 generacji do tyłu to szczerze mówiąc pieprzenie. VW to VW i nigdy nie było tam wodotrysków. I w tym siła tej marki. To, że coś wygląda jak normalne auto, nie wyklucza nowoczesnego wyglądu, który nie jest po ludzku ładny. Sam osobiście w motoryzacji lubię zachowawcze linie, to też absolutnie nie zarzucę Golfowi, że jest ułomny. W środku jednak widać smutek. Są jeszcze inne aspekty - Hyundaia można by brać z rozsądku - do tej pory to VW brało się z rozsądku. Z tego też względu, jeśli komuś nie potrzebna ceniona wśród ludu marka, wybierze ze spokojnym sercem Hyundaia. Osobiście oddaję głos na Koreańczyka - chociaż przyznam, z ręką na sercu, że trochę głupio bym się w nim czuł i nie czułbym w nim tego czegoś. W Golfie może lepiej bym się czuł, ale to wcale nie znaczy, że miałbym za niego niepotrzebnie przepłacać.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Pon, 21.11.2011, 20:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7381
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
wziÄ…Ĺ‚bym Hyundaia.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pon, 21.11.2011, 21:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Mefisto co do tego przepłacania to nie jestem tego aż tak pewien, I40 jest właściwie tak samo drogi, moze nie jak VW ale wiele Europejskich aut segmentu, pomimo tego wygrywa testy bo jest poprostu dobry, czasy tanich Hyundaiów chyba się kończą

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Wto, 22.11.2011, 14:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
i30 naprawde mnie zaskoczyl, zreszta jak i kazdy nowy Hyundai poczawszy od nowej generacji sonaty.

Nawet nie musze do nich wsiadac, zeby byc 100 % przekonanym, ze i30 ma duzo, przyjemniejsze, lepiej zaprojektowane, spasowane, wyposazone, weselsze wnetrze.
To co prezentuje VW pod wzgledem wnetrz to epoka kamienia lupanego.

Generalnie bardzo sie ciesze, ze jest taka marka jak Hyundai, powiew świeżości na tym jakze skamienialym rynku samochodow malych i tanich (USA) byl bardzo potrzebny.

Bardzo chetnie bym sie takim poruszal.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Wto, 22.11.2011, 23:41
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Fakt, że Korea zaczęła się cenić. Tak czy inaczej, podejrzewam, że u nich można za jakąś kasę mieć standard, a u VW za wszystko w zasadzie trzeba niejednokrotnie dopłacać.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Wto, 22.11.2011, 23:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Oczywiscie ze wybieram Hyundaia. Wyglada rewelacyjnie.

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Czw, 24.11.2011, 18:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6258
Miejscowość: Racibórz - Wawa
Samochód: Das Auto mit TDI
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Wybrałem Huyndaia bo bardziej podoba mi się stylistycznie. Jedyne czego w nim brakuje to uturbiona benzynka. Wyżyłowane silniki wolnossące nie mają z nimi szans. Co mi po 140 KM z 1.6, skoro ma to ledwie 160 Nm... :roll:

_________________
Old Opels never die!!!
Opel - Wir lieben autos
Od dużej pojemności lepsza jest tylko jeszcze większa pojemność - A. Opel
08.2007 - 08.2010 - '93 Opel Vectra GT - Rost In Peace ;(


Pią, 25.11.2011, 19:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Dla mnie zdecydowanie Golf. I nie chodzi tu o stereotyp Hyundaia, jak dla mnie będzie trwalszym samochodem i solidniej wykonanym. Poza tym design i30 mnie denerwuje.

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Pią, 02.12.2011, 0:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Jak to nie stereotyp skoro właśnie pojechałeś na stereotypach po całości.
Raz, że nie wiadomo jak się będzie sprawował nowy i30 bo to całkowicie nowy model.
Dwa, że poprzednie i30 w tegorocznym rankingu awaryjności GTU zajmuje pierwsze miejsce w całej klasie.
Trzy, że akurat Golf obiektywnie rzecz biorąc nigdy nie był mistrzem trwałości i solidności, to już prędziej Corolla może być takim synonimem w tej klasie.
SwojÄ… drogÄ… ciekawe w jaki sposĂłb eksploatujesz samochĂłd, ĹĽe Golf jÄ… lepiej zniesie niĹĽ i30.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Sob, 03.12.2011, 8:18
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7
Post Re: Hyundai i30 vs VW Golf
Porównac te dwa modele można jeszcze na wizualizacjach 360 stopni. Poniżej podsyłam linki gdzie możemy usiąśc na miejsu kierowcy, pasażera, albo zobaczyć silnik czy bagażnik w sposób interaktywny:

VW Golf 7:
http://ungr.eu/wizualizacje/vw/item/128-vw-golf-7

Hyundai i30:
http://ungr.eu/wizualizacje/hyundai/ite ... i-i30-nowy

Filmiki z tych wizualizacji można zobaczyć również na kanale Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCnMUDJ ... Szg/videos

_________________
CAR360
http://ungr.eu/


Czw, 28.08.2014, 13:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018