Obecny czas: Czw, 02.05.2024, 6:34




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up! 

Wybieram
Ford 51%  51%  [ 18 ]
Peugeot 11%  11%  [ 4 ]
VW 37%  37%  [ 13 ]
Razem głosów : 35

Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Nowy maluch VW kontra obecne na rynku od jakieĹ› czasu auta segmentu mini

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

(c) Auto Bild

_________________
PB RWD jest wysoko


Ostatnio edytowany przez bartez, Sob, 19.11.2011, 19:48, edytowano w sumie 1 raz

Sob, 19.11.2011, 19:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Ford Ka vs Peigeot 107 vs VW Up!
3. 107 - przestarzały i brzydki
2. Ka - w wersji ze zdjęcia wygląda nawet fajnie :) tak zadziornie, w konfiguracji all black wypada nadzwyczaj korzystnie.
1. up! - podoba mi się (ale w końcu to VW :lol: ) i generalnie no... fajny jest :mryellow: wnętrze ma ciekawe i ogólnie vag :mryellow:


Sob, 19.11.2011, 19:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
nie wiem choopster co widzisz fajnego w up!. Ka wyglÄ…da niebo lepiej.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Sob, 19.11.2011, 20:13
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Ford Ka vs Peigeot 107 vs VW Up!
1.Ford-mi siÄ™ najbardziej podoba
2.VW-jest ok,ale mogliby tył inaczej zaprojektować
3.Peugeot-dlatego ĹĽe jest juĹĽ starÄ… konstrukcjÄ…


Sob, 19.11.2011, 20:24
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4215
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Uno / Saab 900 2.0T
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
1. Ka - wygląda dobrze, jeździ podobno też dobrze, generalnie jest ok, mógłbym nim jeździć.
2. Peugeot - nic specjalnego ale nadrabia cenÄ….
3. Up - wygląda, jakby był niedokończony albo wyciągnięty z GTA 3 :> Poza tym cena wygląda jak żart :/

_________________
Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.


Sob, 19.11.2011, 20:27
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
1. Ford jest taki sobie. Ma za wysoki tył, wnętrze ok.
2. Peugeot najstarsza konstrukcja
3. VW dawno takiego paskudztwa nie widziałem. Jak zwykle coś siekierą musieli wyciosać - tym razem tylne światła.


Sob, 19.11.2011, 22:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4465
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Ford, bo jeszcze jako tako wyglÄ…da.

_________________
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."


Sob, 19.11.2011, 22:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2386
Miejscowość: Miechów [KMI]
Samochód: FIAT Punto Evo
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Nie wiem, czy jestem ślepy, ale nie widzę sprintu do setki. Czy to oznacza, że o setce nie ma co myśleć :>

3. Peugeot - trochę wydaje się prymitywny, w nowoczesnej formie, która... już nie jest taka nowoczesna. Ogólnie z czeskich trojaczków, najbardziej podchodzi mi Aygo - reszta, bardzo średnio.
2. Ford - wygląda nieźle, na pewno ma sporo więcej charakteru niż VW, który wygląda zabawkowo, ale jednak Ford gubi miejscami dla mnie wszelkie proporcje. Strasznie małe i pokraczne wydaje się to auto czasem, patrząc z pewnych perspektyw. Zbyt bardzo kobiecy, jak dla mnie.
1. VW - jest dość poważny, ale z drugiej strony wygląda jak zabawka. Ogólnie, to Ford depcze mu u mnie po piętach, ale nowy Volkswagen znalazł się na pierwszym miejscu dzięki swoimi bliźniakom. Gdyby tu stało Citigo, lub nawet Mii, nie zastanawiałbym się.

_________________
[']Zulu - 2 X 1990 - 11 II 2007[']
PAMIĘTAMY


Nie, 20.11.2011, 5:29
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Patrzę na to porównanie i nie mogę uwierzyć, że to up! miał dopiero co premierę. Wydaje się, że to Ford Ka. Mimo, że jest nowością pod względem stylistyki wnętrza i nadwozia wypada marnie. Ta goła blacha w aucie XXI wieku to jakiś nieśmieszny żart. Wystający ekran jak z jakiegoś marketu. No i nie lubię białego koloru na aucie bo kojarzy mi się wyłącznie z przedstawicielami handlowymi. Chociaż przyznam, że są pewne detale, które robią na mnie wrażenie. Świetne felgi czy fotele z napisem "up!". Fajne smaczki. Jednak ta koszmarna cena nie wiadomo za co. Chyba za znaczek VW. No cóż nie wszyscy mają głowę do finansów. Chociaż jest jeszcze Skoda i Seat, które pewnie będą tańsze. Także VW dziękujemy. Ford Ka wygląda lepiej, zapewne się lepiej prowadzi od up! (do tej pory był jednym z najlepszych pod tym względem). Ma większą pojemność i więcej cylindrów więc nie będzie tak głośny. W tej konfiguracji co na powyższych zdjęciu niszczy obu konkurentów. Szkoda, że ma tak tandetne wnętrze i niewielki bagażnik. 107 już się opatrzył, do tego po FL z tym aparatem na zęby wygląda wręcz komicznie.
Poza tym nie lubię małych aut, a te raczej są typowo kobiece. Gdybym musiał to zdecydowanie Ka.


Nie, 20.11.2011, 13:22
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Ford i VW widać w super wypasionych wersjach, których w normalnych warunkach nie zobaczy się na ulicy. :) Mój głos idzie na VW, choć szczerze mówiąc za około 35k wolałbym znaleźć sobie jakąś ciekawszą propozycję. :)


Nie, 20.11.2011, 16:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Nie wiem czy wiesz, ale euro stoi grubo ponad 4zł więc nawet najtańszy Peugeot kosztuje znacznie więcej niż 35k :wink:

_________________
PB RWD jest wysoko


Nie, 20.11.2011, 16:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
W Niemczech nowe samochody niĹĽszych klas sÄ… po prostu znacznie droĹĽsze niĹĽ u nas, uĹĽywane zresztÄ… teĹĽ.
U nas takiego nowego Peugeota z klimatyzacją i z radiem można kupić za 29,900zł.
Musiałbym się przejechać każdym z nich, w Peugeocie urzeka mnie zawieszenie jak w gokarcie i bardzo niskie spalanie no i IMO jest najładniejszy z tej trójki ale lada chwila będzie miał następcę.
Ka nie jezdziłem ale skoro za niewiele więcej mogę mieć to samo w stylowym opakowaniu to nie brałbym go pod uwagę.
Up! podoba mi się ale wszystko zależy od ceny choć jeśli byłaby zbliżona do Skody citygo która ma ponoć startować od mniej niż 30tys. zł to byłby mój wybór, podoba mi się jego minimalizm no i to najnowszy model.
Choć nie wiem czy nie kupiłbym np. nowego i10 za 25tys. zł można kupić nówkę i ma się jeszcze 7 lat gwarancji, do miasta nic lepszego nie potrzeba.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Nie, 20.11.2011, 19:40
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
bartez napisał(a):
Nie wiem czy wiesz, ale euro stoi grubo ponad 4zł więc nawet najtańszy Peugeot kosztuje znacznie więcej niż 35k :wink:


Nie uwzględniłeś tego, że Peugeot w pewnym stopniu stosuje zbliżone praktyki do Citroena, czyli zapodaje kosmiczną cenę, ALE przez cały rok auta dostępne są w promocyjnych cenach. ;) O negocjowaniu ze sprzedawcą już nawet nie wspominam, bo to oczywista oczywistość. ;)


Nie, 20.11.2011, 22:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Głos na Ka, bo najbardziej przypadł mi do gustu :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Nie, 20.11.2011, 22:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7505
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
3. Up!
2. 107
1. mój głos idzie na Ka

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Pon, 21.11.2011, 20:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 34
Miejscowość:
Samochód: P 107 RC 85KM
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
1 107 - bo jest na maxa bezawaryjny i tani w utrzymaniu, a daje maxa frajdy z jazdy w tej klasie aut!
2 Ka - bo to ciekawa propozycje choć w środku jeszcze mniej miejsca niż w 107 (już wolałbym 500tkę)
3 Up! - bo pomimo super wyposażenia (którego nikt i tak nie kupi do takiego auta) kojarzy mi się bezpośrednio z Nissanem CUBE... projektanci namalowali pudełko dorysowali 4 koła i powiedzieli że to Up...

_________________
Pzdr from ŁDZ,
Basiu

Peugeot 107 RC [85KM / 119Nm]
Peugeot 207 SW Premium 1.6 HDi [110KM / 256Nm]


Wto, 22.11.2011, 0:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1015
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza [SD]
Samochód: S.Felicia Fiesta mk7
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Kazdy z tych samochodow cos soba prezentuja, sa to auta stworzone do miasta. Jezelie mialbym wybierac ktores z tych aut wybor padł by ma Ka, potem bylby to Volkswagen a na koncu, francuz.

_________________
Ahh... ta Skoda :) Przemyslane Rozwiązania
Ahh... ten Ford :) Feel the Difference - Kinetic Design
Święty Krzysztof jeździ z Tobą tylko do 120 km/h. Przy większych prędkościach swoje miejsce oddaje Św. Piotrowi
Urodziłem się po to,aby jeździć ...


Czw, 24.11.2011, 18:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 713
Miejscowość: skarland
Samochód: Focus 1.8 TDCI '08r.
Post Re: Ford Ka vs Peugeot 107 vs VW Up!
Generalnie mam wstręt do wszystkiego co małe*, ale jak już trzeba to wybiorę Ka. Najzgrabniejszy no i ze względów patriotycznych. :lol:


* - nie dotyczy Fiata 500


Sob, 03.12.2011, 11:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018