Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 3:32




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat 

Mój wybór:
Kia Optima 1.7 CRDi 62%  62%  [ 18 ]
Ford Mondeo 2.0 TDCi 17%  17%  [ 5 ]
VW Passat 2.0 TDI BlueMotion 21%  21%  [ 6 ]
Razem głosów : 29

Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1624
Miejscowość: Łódź
Samochód: Volvo 940 kombi 2.0T
Post Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Porównanie trzech przedstawicieli klasy średniej wyposażonych w silniki wysokoprężne - Kia Optima 1.7 CRDi kontra Ford Mondeo 2.0 TDCi i VW Passat 2.0 TDI BlueMotion.

Kia Optima 1.7 CRDi

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ford Mondeo 2.0 TDCi

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

VW Passat 2.0 TDI BlueMotion

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

C: autozeitung.de

_________________
www.diecastclub.pl


Pią, 02.03.2012, 14:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Buhaha, kolejni (Kia) inspirują się Dacią Logan i dają w aucie za raptem 100 tysięcy gołe zawiasy klapy bagażnika :lol:

Ale i tak głos z tej trójki na Kię, bo jak to u nowej polityki AB - musieli dobrać 2 przestarzałe i nudne auta, żeby pokazać, jaki to Kia ma potencjał i jaka jest nowoczesna w stosunku do 6 i 5 letnich modeli. No tak.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Pią, 02.03.2012, 16:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2000
Miejscowość: Zawichost
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Też właśnie ostatnio zauważyłem, że nowym pupilkiem AB jest KIA/Hyundai.
Dziś czytam AŚ, i30 i w podsumowaniu, że Golf ma się czego bać, 208 z kolei ma się bać koreańczyków.
Dosłownie wszędzie je wciskają.
Mimo to głos na Optimę, przynajmniej wizualnie świetnie się prezentuje no i konkurencja wiekowa więc możliwe, że na jej tle KIA nie jest generację do tyłu jak to zwykle bywa.

_________________
http://jkbudownictwo.pl/ - Projektowanie CAD, kosztorysowanie budowlane, wydruki wielkoformatowe, poligrafia .
https://www.facebook.com/jkbudownictwo


Pią, 02.03.2012, 16:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7825
Miejscowość: Szczecin
Samochód: nazi hacz fwd pb
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Bez wahania głos na Optimę. Na żywo jeszcze nie widziałem, ale na zdjęciach prezentuje się świetnie. Wnętrze także fajne.

_________________
PB RWD jest wysoko


Pią, 02.03.2012, 16:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2013
Miejscowość: Białystok
Samochód: szwedzka cegła
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
TeĹĽ bym wziÄ…Ĺ‚ OptimÄ™, ale na innych felgach. PĂłki co na wszystkich sesjach ma te, ktĂłre sÄ… paskudne...

_________________
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.' - S. Lem


Pią, 02.03.2012, 16:35
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
3. Mondeo - zieeeeew.
2. Passat - zieew, ale VW, więc jeszcze ujdzie :mryellow:
1. Kia - ciężko mi to przechodzi, ale Optima kurczę jest całkiem fajna... :)


Pią, 02.03.2012, 18:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Patrzyłem w konfiguratorze na stronie Kii - no niestety nie ma innych felg i innego silnika (1.7 136KM to mało). No ale - głos na nią, stylistycznie (mimo felg) zjada Forda i VW, środek ciemny ale przyjemny z fajnymi detalami.

_________________
HABEMUS SEDAN


Pią, 02.03.2012, 19:16
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
1.Kia-wyglÄ…d fantastyczny,bogate wyposaĹĽenie
2.Ford-mi siÄ™ podoba,fajny samochĂłd i wygodny
3.VW-na ĹĽywo wyglÄ…da lepiej


Pią, 02.03.2012, 19:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Passat nie jest taki stary. Mimo, że konstrukcyjnie niewiele się zmienił to dużo rzeczy tam pozmieniali. A stylistyka u VW zawsze była zachowawcza. Mondeo z kolei to już faktycznie dziadek. Chociaż miał niedawno FL to chyba ograniczał się głównie do wyglądu. Jednak nowa generacja już jest znana i za jakiś czas do nas dotrze. Mimo wszystko uważam, że obecne Mondeo to nadal świetna propozycja.
Z kolei Optima przestaje mi się podobać. Ten gruby słupek C, brzydkie felgi, te zawiasy od bagażnika czy zerżnięta od Saaba deska rozdzielcza, brak oferty silnikowej ( ten co jest dostępny też trochę za słaby na to auto). W gazetach też się nie spuszczają nad tym autem. Jak dla mnie mało ciekawa oferta.
Z braku laku wybieram Passata. Genialna skrzynia, świetnie prowadzenie (chociaż ciutke za twardy), elegancka stylistyka (nudna, ale zawsze na czasie). Tylko nie ten awaryjny silnik i nie chciałbym tego drewna w środku.
Ale jak już w tej klasie też chciałbym Passata, ale innego- CC. Nie bez powodu wziąłem go na avatar. 8)


Pią, 02.03.2012, 19:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
głos na carensa, jako jedyny wóz z całej trójki wygląda na współczesne auto. Reszta to jakieś muzeum stylizacyjne ...

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pią, 02.03.2012, 19:58
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Kiepskie porównanie. Zamiast odchodzącego Mondeo mogli poczekać tych kilka miesięcy lub wybrać jakiś inny model, np. Insignię. Mój głos poszedł na Kię, ale z pewnością nie brałbym jej z tym wzorem felg i nie w kolorze białym. I z mniej multimedialną kierownicą. ;)


Pią, 02.03.2012, 20:23
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
cobra napisał(a):
Kiepskie porównanie. Zamiast odchodzącego Mondeo mogli poczekać tych kilka miesięcy lub wybrać jakiś inny model, np. Insignię. Mój głos poszedł na Kię, ale z pewnością nie brałbym jej z tym wzorem felg i nie w kolorze białym. I z mniej multimedialną kierownicą. ;)


Mondeo to się pojawi w salonach za jakiś rok albo i więcej bedzie tak jak było z Focusem pokazali amerykańską wersję a następnie długo potem trafił do Europy. Poza tym nie widzę w tym nic kiepskiego, porówanie jakich 10tki. Co do kierownicy to fakt, równie dobrze mogło by nie być centralnej konsoli, bo wszystkie przyciski są na kierownicy

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pią, 02.03.2012, 22:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Bez wahania głos na Optimę. Miałem okazję pooglądać to auto na żywo i prezentuje się ono jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Pasat nudny jak wózek inwalidzki a Mondeo skrzywdzone liftingiem.

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 03.03.2012, 1:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Kia Optima vs Ford Mondeo & VW Passat
Mondeo pomimo upływu lat ciagle mi się podoba i na niego idzie głos.
Kia bardzo ładne auto i trochę sie zastanawiałem czy na nia nie zagłosować.
VW jak to zazwyczaj bywa w tej marce nudy. Od wielu lat ten sam model jedynie fl, który i tak niewiele dał


Sob, 03.03.2012, 12:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018