Obecny czas: Pon, 13.05.2024, 16:21




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Jak porównać auta różnych marek 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post Jak porĂłwnać auta różnych marek
Cześć jako nowy użytkownik chciałem się Was doświadczonych motofanów poradzić. Chcę zakupić nowe auto i mam kilka typów - różne auta, różnych marek. Jak sensownie je porównać - co należy wziąć pod uwagę żeby dobrze porównać 2-3 modele? Nie jestem asem motoryzacji a coś będę musiał wybrać i zależy mi żeby był to dość przemyślany i świadomy wybór.

Wszelkie wskazĂłwki mile widziane ;)


Czw, 08.03.2012, 11:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Jak porĂłwnać auta różnych marek
Postaw warunki które musi spełniać samochód dla Ciebie i metodą eliminacji wywalaj to co zbędne aż skończysz na kilku modelach. Później idź i pomacaj/sprawdź stan (nowy/używany) i bierz to co się spodoba.

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Czw, 08.03.2012, 11:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 34
Miejscowość:
Samochód: P 107 RC 85KM
Post Re: Jak porĂłwnać auta różnych marek
jak stałem przed takim wyborem kilka lat temu, to użyłem właśnie metody eliminacji o której pisze kolega powyżej.

Zrobiłem sobie tabelkę w excelu, gdzie w pierwszej kolumnie wypisałem wszystkie ważne dla mnie kwestie sortując względem "ważności", a każda kolejna kolumna odpowiadała za kolejny model w porównaniu... na koniec w zależności od typu danych wpisanych w wiersz wybierałem średnią i modele powyżej na zielono, poniżej na czerwono, w oscylacji średniej na żółto. A po kolorkach widać było od razu które mają najwięcej "zielonego"

MoĹĽe ta metoda Ci siÄ™ przyda.

A ogólnie zapisane metody porównań samochodów znajdziesz tu:
http://kupujemyauto.com.pl/index.php/pp ... nych-marek

Gdybyś podał jakie auta Cię interesują to mógłbym coś nakreślić.

_________________
Pzdr from ŁDZ,
Basiu

Peugeot 107 RC [85KM / 119Nm]
Peugeot 207 SW Premium 1.6 HDi [110KM / 256Nm]


Pią, 09.03.2012, 23:00
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Jak porĂłwnać auta różnych marek
macatak napisał(a):
Chcę zakupić nowe auto

ZĹ‚y wybĂłr.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 13.03.2012, 13:58
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Jak porĂłwnać auta różnych marek
ZĹ‚y wybĂłr

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Wto, 13.03.2012, 14:10
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Jak porĂłwnać auta różnych marek
Pytanie na jak długo chcesz kupić samochód. Jeśli na dłużej niż 2-3 lata to jak musisz nowe auto to tylko z wolnossącymi silnikami, a więc liczba marek do wyboru mocno się zawęza. Jak najmniej elektroniki. Klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka, komputer pokładowy powinien wystarczyć. Chociaż niektórzy producenci oferują pakiety więc wielkiego wyboru nie ma. Tak czy siak dzisiaj kupienie nowe auta na dłużej niż obowiązuje taka prawdziwa gwarancja to hazard. Także 2-3 lata. Powodzenia. Z drugiej strony rynek używek nie jest jakiś lepszy. Kupienie Paska składanego z trzech czy BMW mocno zjechane to nie jest trudne.


Wto, 13.03.2012, 14:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Jak porĂłwnać auta różnych marek
POŃCZAK napisał(a):
macatak napisał(a):
Chcę zakupić nowe auto

ZĹ‚y wybĂłr.

Ma kasę, tak zdecydował i woli kupić nowe auto niż takie, którym już ktoś woził swój tyłek. To chyba nie jest takie dziwne, nie każdy musi kupować kilkunastoletnie RWB Pb do latania bokiem. U Ciebie to szanuję, ale nie każdy musi mieć takie upodobania.



Proszę o EOT. To są tematy, które mają pomagać ludziom, a nie dyktować im kupno RWD PB za 5k do upalania. Na przyszłość tego typu "porady" będą kasowane. Mod.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Wto, 13.03.2012, 18:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Jak porĂłwnać auta różnych marek
Nie spłycajcie moich porad do tego, by każdy kupował RWD. Po prostu nowe auto to bezsens, lepiej kupić używane, bardziej opłacalne to jest. Niech noob-mod się podpisze następnym razem.
to nie ja. pardon
domyslam sie, ze to nie Ty, pardon :wink:

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pią, 23.03.2012, 0:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018