Obecny czas: Wto, 14.05.2024, 9:03




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Volvo V40 vs BMW 1 

Lepsze jest
Bmw 125i 28%  28%  [ 15 ]
Volvo V40 T4 72%  72%  [ 38 ]
Razem głosów : 53

Volvo V40 vs BMW 1 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Volvo V40 vs BMW 1
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

BMW 125i czterocylindrowy, turbodoładowany, z przodu podłużnie • cztery zawory na cylinder • Pojemność 1997 cm ³ • Moc 160 kW (218 KM) przy 5000 obr • Max. Moment obrotowy 310 Nm przy 1350/min • • Osiem-biegowa automatyczna napęd na tylne koła • 225/40 R 18 z przodu, 245/35 R 18 Tylne koła na 7,5 do 8 x 18 "(opcja) • L / W / H 4324/1765/1421 • mm Rozstaw osi 2690 mm ​​• Waga netto (UE) +1.440 kilogram • Pojemność bagażnika 360-1200 litrów • Pojemność zbiornika paliwa 52 litrów • 0-100 kmh: 6,5 sekundy • Top 243 kilometrów na godzinę • Zużycie UE zmieszać 6,4 litra super- • CO 2 149 g / km • Cena od € 31.000

Volvo V40 T4 czterocylindrowy, turbodoładowany, z przodu, poprzeczne cztery zawory na cylinder • • • Pojemność 1596 Moc cc 132 kW (180 KM) przy 5700 obr • Max. moment obrotowy 240 Nm przy 1600 obr (270 Nm z funkcją overboost) • napęd na przednie koła • sześciobiegowa manualna skrzynia biegów sprzęgło podwójne • 205/55 R 16 (seria) • L / W / H 4369/1802/1445 mm Rozstaw osi 2647 mm • • Masa własna (EU) 1375 kg • Pojemność bagażnika 335-1032 l • Pojemność zbiornika paliwa 62 litrów • 0-100 kmh: 8,5 s • Top 225 kilometrów na godzinę • Zużycie UE • Super Mix 6,2 l CO 2 144 g / km • Cena od € 26 980 .

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Sob, 23.06.2012, 0:07
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Zdecydowanie ładniejsze jest Volvo, jedyny atut jaki ma BMW to klasyczny napęd tak rzadko już spotykany.
Głos na V40 tkę.

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Sob, 23.06.2012, 7:13
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Głos na Volvo,nie jest przekombinowane, tak jak seria 1


Sob, 23.06.2012, 8:32
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 93
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Volvo, chociaż nie ma bagażnika, ale za to nie wygląda jak prosiak, który ucieka przed ubojem :twisted:


Sob, 23.06.2012, 8:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Głos na klasyczny napęd. W tym przypadku stawiam na frajdę z jazdy, którą daje napęd na tył.


Sob, 23.06.2012, 12:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Zdecydowanie Volvo.
Widuje BMW w podobnej konfiguracji co na zdjęciach i na żywo nie wygląda źle. Jednak przy Volvo to straszna paskuda. V40 niestety ma gorsze osiągi i mniejszy bagażnik, ale za to jest tańszy.


Sob, 23.06.2012, 15:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
BMW. Na żywo aż tak źle nie wygląda, chociaż Volvo jest faktycznie ładniejsze. Jednak to BMW ma przytulniejszy kokpit i lepsze osiągi :) :)


Sob, 23.06.2012, 17:16
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Głos na BMW, bo jest brzydsze.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Wto, 26.06.2012, 0:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Głos na Volvo, bo ładniejsze i bardziej wypasione, takiej poduszki powietrznej dla pieszego jeszcze żadna Octavia w okolicy nie ma.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Wto, 26.06.2012, 12:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3267
Miejscowość: Rumia
Samochód: Reno TCe 200
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Głos na V40 - może nie ma osiągów 1er, ale prezentuje się przezajebiaszczo.

_________________
Pozdrawiam, PiasQ


Śro, 27.06.2012, 2:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 7519
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
również wziąłbym Volvo.

_________________
no i jest!
Solidarni z Ukrainą


Czw, 28.06.2012, 0:39
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 9496
Miejscowość: Warszawa
Samochód: Audi A4 B8 Avant
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Niewiarygodne co się wyrabia na motorynku. W szranki stają niegdysiejszy pełnoprawny reprezentant słusznej klasy średniej (pierwsza generacja S/V40) i jeden z mniejszych i ciaśniejszych kompaktów na rynku. No ale BMW urosło, Volvo się skurczyło i mamy (chyba) pełnoprawny pojedynek.
Generalnie wybieram BMW. Zawsze lubiłem i kibicowałem 1er przede wszystkim za mocny charakter i bezkompromisowość na tle pozostałych kompaktów (stylistyka, ciasnota, RWD no i genialne prowadzenie). A Volvo? Cóż, wychowałem się na starej dobrej szkole Volvo, posiadałem 3 auta tej marki, po głowie chodzi mi 4 (XC90) i jak widzę takiego powykrzywianego, ciasnego pokurcza to na usta cisną mi się przekleństwa. Nie zrozumcie mnie źle - obiektywnie to z pewnością całkiem dobre auto, stylistycznie również może się podobać, ale dlaczego ma oznaczenie "V" na klapie, skoro nie "połknie" chyba wózka dziecięcego do kufra - tego nie pojmę. Rozumiem, że Volvo zmieniło swój charakter i chyba wychodzi mi to na dobre (niezłe wyniki sprzedaży), ale nowe Volvo nie ma, niestety, kompletnie nic wspólnego ze starymi, czołgowatymi "szafami". Dla mnie - ŻAL :!:

_________________
http://www.exoticcars.pl


Sob, 07.07.2012, 20:38
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 636
Miejscowość: Konstancin [WPI]
Samochód: V8 M60B40
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Nie widząc jak wygląda to Volvo, jaki ma silnik, osiągi, wnętrze i wyposażenie - zagłosowałem na nie. Tego drugiego kapcia, który profanuje biało-niebieskie śmigło, widziałem już kilka razy na drodze i jest STRASZNE.

Nieistotne co ma pod maską i co w środku, ten dizajn wraz z całym autem idealnie nadawałby się tylko do sprawdzania siły nacisku zgniatarek na złomowiskach.

_________________
HABEMUS SEDAN


Czw, 12.07.2012, 0:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
BMW nie ma czego szukać przy Volvo, tył z Polo i chiński przód ostatecznie dyskwalifikują to auto i napęd na tył nie pomoże.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Wto, 24.07.2012, 11:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 81
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Za fantastyczny, czysty volvowski design laurka zdecydowanie wędruje w stronę szwedzkiego samochodu :). Na jego widok ręce same składają się do oklasków, co w świecie kompaktowego planktonu nie zdarzało się chyba od czasów pierwszego Focusa i Alfy 147.
Ale lepszym samochodem w tym gronie okaże się zapewne BMW, jednoznacznie i nieodwołalnie. I to nie z uwagi na jakieś nadzwyczajne zdolności do bardziej korzystnego zagospodarowania przestrzeni czy superjakość wykończenia. Świat kompaktów premium nigdy nie miał aspiracji do bycia lepszym w tej mierze niż zwykłe kompakty - dlatego Skoda Octavia liftback mogłaby mieć bagażnik tak pojemny jak oba auta razem wzięte. BMW jest lepsze dlatego, że oferuje fantastyczne doznania z jazdy - i jest to kryterium, za które nie wygrywa się testów porównawczych z Golfem VI, ale w tym kryterium BMW z łatwością rozprawia się z wszystkimi...
PS. Kto wie, czy Mercedes A będzie tylnonapędowym rywalem tej "beemki", proszony o wypowiedź :arrow:
Cytuj:
BMW nie ma czego szukać przy Volvo, tył z Polo i chiński przód ostatecznie dyskwalifikują to auto i napęd na tył nie pomoże.

A gdyby pod względem właściwości jezdnych to Volvo nie miało czego szukać przy BMW, to co wtedy? :shock:


Wto, 24.07.2012, 22:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Iceman napisał(a):
BMW nie ma czego szukać przy Volvo, tył z Polo i chiński przód ostatecznie dyskwalifikują to auto i napęd na tył nie pomoże.

Miałeś w ogóle do czynienia z Jedynką, że wydajesz takie odważne sądy, czy tylko oceniasz na podstawie fotek, bo ma chiński przód? :? :roll:

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Wto, 24.07.2012, 22:54
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Oczywiście, ze widziałem. Zawsze weryfikuje zdjecia z realem, czesto jest tak, ze auto wyglada gorzej na zdjeciu niz na zywo, ale to BMW wyglada rownie beznadziejnie na zdjeciu jak i na zywo.

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Śro, 25.07.2012, 7:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3769
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Mi nie chodzi, czy widziałeś, bo ja widziałem np. Italię na żywo (ale nie mówię, że przez swój wygląd nawet jej napęd, silnik i technika nie pomogą). Wygląd to chyba za mało, żeby skreślać auto, no nie? :wink: A to BMW akurat, jeśli wierzyć testom z wielu portali i czasopism, to akurat technicznie jest bardzo dopracowane, świetnie wykonane, jego zaleta to nie tylko napęd i myślę, że Vulvo miażdży na starcie.

_________________
Czas dostrzec, że fora motoryzacyjne to siedlisko nieudaczników, którzy często nawet nie prowadzili samochodów, jakie skreślili za 'brzydki wygląd', cierpiących na przekonanie, że na prawdę znają się na motoryzacji, gdy... nie mają o niej pojęcia.
Nie marnuj życia, leć robić coś pożytecznego.


Śro, 25.07.2012, 12:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
BMW to porządny kawał żelaza, ale w tym opakowaniu jest nie do przełknięcia. Nie chciałbym mieć auta, na które po prostu nie da się patrzeć.
Volvo też nie jest złym samochodem, a jego widok w garażu czy pod domem byłby miłym widokiem.


Czw, 26.07.2012, 21:14
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 8586
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Włoski
Post Re: Volvo V40 vs BMW 1
Michae napisał(a):
Wygląd to chyba za mało, żeby skreślać auto, no nie?

Nie, wygląd to jest wystarczające kryterium żeby skreślić jakieś auto :wink: Gdyby tak nie było to po co koncerny ( nie wszystkie np. Toyota :roll: :wink: ) zatrudniają sztaby designerów aby auto wyglądało modnie, świeżo, nowocześnie itd. :?: Wydaje mi się, że tylko zagorzali fani danej marki wybierają każde kolejne model danego koncernu nie patrząc na wygląd konkurencji :wink: I może i takie BMW być sobie lepiej wykonane, lepiej jeździć i być bardziej zaawansowane ale jeśli jest brzydkie to zwykli ludzie po prostu wybiorą Volvo :wink:

_________________
Alfa Romeo - la meccanica delle Emozioni
Dźwięk V6 Busso o poranku, jak espresso dla uszu!
La vita è troppo corta per non guidare italiano!

Why can't we just love everybody and judge them by the car they drive?


Czw, 26.07.2012, 21:43
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018