Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:56




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Niemieckie kompakty 

Wybieram
Mercedes A-Classe 59%  59%  [ 23 ]
BMW 1 10%  10%  [ 4 ]
Volkswagen Golf 31%  31%  [ 12 ]
Razem głosów : 39

Niemieckie kompakty 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6186
Miejscowość: Jarosław
Post Niemieckie kompakty
Nowy Golf staje do walki z BMW 1 i nową Klasą A od Mercedesa ;)
Image

Volkswagen Golf
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

BMW 1
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Mercedes A-Classe
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Image
Image

_________________
http://picasaweb.google.pl/gibki8/Depec ... z11022010#
https://picasaweb.google.com/gibki8/Col ... onNarodowy



Życie jest zbyt krótkie żeby jeździć dieslem!!


Czw, 04.10.2012, 21:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 607
Miejscowość: Jarocin
Post Re: Niemieckie kompakty
BMW odpada na starcie - wygląda brzydko, a z tym pakietem (Urban Line o ile dobrze pamiętam) wręcz fatalnie; ma przeciętne, niemal identyczne jak w poprzedniej generacji wnętrze, mniej miejsca wewnątrz od konkurentów z racji innego układu napędowego... Ogólnie pomijając własności jezdne, jest nisko.
Pomiędzy Golfem i A-Klasse jest ciężki wybór... Mercedesem jaram się od pierwszych zdjęć, a zwłaszcza jego wnętrzem - jak dla mnie wnętrza nowych Merców miażdżą (CLS, A, B, C po fl). Jeśli mam wybierać tylko biorąc pod uwagę wersje z porównania, to wyraźnie brakuje mu tutaj odpowiedniej felgi (tak samo jak "jedynce"). Silnik też odstaje od jednostek rywali, a szczególnie VW. Wizualnie jest fajny, nawet bardzo, z tym że sprawia wrażenie auta o klasę mniejszego (duże detale, małe kółka, łagodny opad dachu i tylnej szyby, szeroki tylny słupek i proporcja szyb do blach), mimo że de facto jest większy od Golfa.
Golf... Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, to przez ostatnie 35 lat powiedziano już chyba o nim wszystko :) Szkoda że zginie w tłumie, tak jak teraz zginął już Golf VI - dla mnie całkiem fajne auto, esencja kompaktu i ogromny postęp względem Golfa V, zarówno stylistyczny jak i wykończeniowy (mimo że to niemal to samo auto). Większa felga i VII wygląda dobrze, na tym skończmy temat. Wnętrze w wysokich wersjach powala - kierownica jest genialna, każdy przełącznik jest tam gdzie trzeba - dla mnie jedynie w Cee'dzie jest porównywalnie ładny i sensownie ułożony kokpit. Lakier fortepianowy chyba nigdy mi się nie znudzi, dobrze że ludzie ogarnęli iż srebrny plastik wygląda słabo. Mimo mojej wrodzonej niechęci do VW, Golfowi nie mogę nic zarzucić - może tylko to że wersja 3d jest równie dynamiczna co worek cementu. O własności jezdne mogę być spokojny, podobnie o działanie skrzyni (niezależnie czy mówimy o DSG czy ręcznej) czy o spalanie.

Podsumowując... Żadne auto du*y nie urywa, ale nie o to tutaj chodzi. Dupę urywać ma Megane RS Cup i to robi w genialny sposób. W tym porównaniu, porównaniu aut kompaktowych o dostatecznej mocy i wysokim standardzie wyposażenia, zwycięzca może być tylko jeden: Der neue GOLF.

_________________
"Being second is to be the first of the ones who lose."
Ayrton Senna da Silva
Motor Show 2012


Czw, 04.10.2012, 22:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1889
Post Re: Niemieckie kompakty
Hmm, ciekawe czasy nadeszly. Niby to tylko "pospolity" Golf, a oferuje wszystko czego przecietny zjadacz chleba moze potrzebowac. Nie potrzeba juz wydawac kasy na samochody z klasy wyzszej sredniej, lub luksusowej aby cieszyc sie wodotryskami.

Wszystkie trzy mi sie podobaja,i nie widzialbym problemu gdybym mial jezdzic ktoryms z nich, kazdy jest mocno zaawansowany technologicznie, bezpieczny, komfortowy, do tego spalanie nie zabija, itp. itd.
Jednak gdybym mial wybierac, dla siebie to bylby to Mercedes. Bardzo fajnie zaprojektowany samochodzik, ladny, ciekawe wnetrze. Jak dla mnie wystarczajaca ilosc miejsca.

_________________
Deszcze Niespokojne.

Mecze na żywo


Czw, 04.10.2012, 22:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3978
Miejscowość: Pomorze
Samochód: Opel Astra G Caravan
Post Re: Niemieckie kompakty
Golf no kurcze podoba mi sie. Wyglada lepiej z zewnatrz od poprzednika. Wnetrze tez swietne, zwlaszcza ta konsola srodkowa zwrocona w strone kierowcy jak w BMW.
Nowa seria 1 w niektorych konfiguracjach prezentuje sie nie najgorzej mimo przednich lamp. Do tego ma tylny naped i zapewne swietnie jezdzi.
Ale wybieram A-Klase. siedzialem w niej i bylem pod wrazeniem. Nie dosc, ze piekny z zewnatrz to ma fajne designerskie wnetrze. Dzieki wlotom az mi sie przypomnialo moje stare w123. Silniki nawet te najslabsze podobno niezle sobie radza z tym autem. Zdecydowanie wybieram merasia.


Pią, 05.10.2012, 6:50
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 81
Post Re: Niemieckie kompakty
Głos na Golfa - BMW i Mercedes są od większych limuzyn, a w kompaktowym świecie obie marki nie za bardzo mają czego szukać :mryellow:


Pią, 05.10.2012, 7:12
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 20830
Miejscowość: Łódź / Warszawa
Samochód: Fiat Delta 3
Post Re: Niemieckie kompakty
airmatic2 napisał(a):
BMW i Mercedes są od większych limuzyn

Bzdura jakaś :/
airmatic2 napisał(a):
Nie dosc, ze piekny z zewnatrz to ma fajne designerskie wnetrze.

Też tak uważam - głos na MB.

_________________
Fanpage SamochodySwiata.pl || Mój Instagram


Pią, 05.10.2012, 8:33
Profil

Postów: 2400
Samochód: Grande Punto 1.2
Post Re: Niemieckie kompakty
Dziwne porównanie. Zamiast Golfa powinno być A3. Ja w każdym razie na żadnego nie zagłosuję... BMW w realu wygląda jeszcze gorzej niż na zdjęciach, aktualny design Mercedesa w ogóle mi nie podchodzi, no i nie jestem jeszcze emerytem. ;)


Pią, 05.10.2012, 8:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 296
Miejscowość: Wawa
Samochód: Picasso THP, Mazda 3
Post Re: Niemieckie kompakty
Klasa A wielkość Golfa, a Golf w cenie Mercedesa :roll:

Głos na merca. Fajny jest.


Pią, 05.10.2012, 9:05
Profil

Postów: 636
Miejscowość: Suwałki
Samochód: VW Passat B3
Post Re: Niemieckie kompakty
VW i BMW odpadają bo są brzydkie,głos na Mercedesa za wnętrze i ciekawą stylistykę


Pią, 05.10.2012, 10:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3894
Post Re: Niemieckie kompakty
trzy wloty na środku deski + fotele i dizajnerskie wnętrze? ludzie, opamiętajcie się...

_________________
Grip, grip, grip, front-end push, wheel-twirling, slide, crash, hospital. That’s kind of how it goes. - Krótki opis jazdy samochodami marki Audi.


what happened, happened and couldn't have happened any other way


Pią, 05.10.2012, 12:34
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Niemieckie kompakty
Mercedes odpada jako pierwszy, klasa A nigdy mi się nie podobała, obecna generacja jest lepsza ale nadal to nie to. BMW czy VW ? Za BMW przemawia wnętrze, jednak to Golf jest przestronniejszy, ma odrobinę lepsze parametry techniczne. Z zewnątrz również bardziej mi się podoba ;) dlatego głos na VII


Pią, 05.10.2012, 12:37
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 17291
Miejscowość: Darłówko
Samochód: Nazi-coupe 3.0 R6 Pb
Post Re: Niemieckie kompakty
ja bym wybrał A3 Sportback :wink: a z tych to stylistycznie nic mi się nie widzi wiec najmniejsze zło Golfa

_________________
To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy

Broń
Masowego
Wyprzedzania


Pią, 05.10.2012, 15:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 35
Samochód: C klasa
Post Re: Niemieckie kompakty
zdecydowanie A klasa, ale nie w tym pakiecie. W dodatku cena...


Pią, 05.10.2012, 17:46
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1424
Miejscowość: Wrocław
Samochód: Smutna Jazda
Post Re: Niemieckie kompakty
Golf jest przeciętny i nudny i to jest jego zaletą. Mercedes i BMW wyglądają jak swoje własne karykatury. Jakoś nie mogę wyobrazić sobie siebie w takim fikuśnym czymś.


Pią, 05.10.2012, 19:48
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2188
Post Re: Niemieckie kompakty
Cytuj:
BMW i Mercedes są od większych limuzyn,


A Golf droższy od A-Klasse, to nie paradoks a zmiana sytuacji na rynku. Nie trawię niemieckiej motoryzacji , alternatywnie może być nudny Golf


Pią, 05.10.2012, 20:25
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 759
Miejscowość: Białystok
Samochód: Hyundai i30
Post Re: Niemieckie kompakty
Głos na Mercedesa. A klasa nigdy mi się nie podobała, ale ten wyglada bardzo fajjnie.
2. BMW - może nie wygląda za ładnie ale daje sporo frajdy z jazdy
3. Golf - od lat niewiele się zmienia. Odgrzewany kotlet, gdzie z wersji na wersje jest coraz mniej zmian. Dla mnie to pudło na kołach, strasznie nudne stylistycznie.


Sob, 06.10.2012, 8:30
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3300
Post Re: Niemieckie kompakty
Konsekwentnie:
3. VW
2. BMW
1. Mercedes

_________________
Cytuj:
okol napisał(a):
A juz IMO napewno lepsze niz obecne Bravo, ktore jest zupelnie nijakie.


Sob, 17.11.2012, 17:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018