Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 21:04




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Marki aut / pochodzenie 

Które marki najbardziej lubisz?
Francuskie 10%  10%  [ 4 ]
Niemieckie 33%  33%  [ 14 ]
Włoskie 14%  14%  [ 6 ]
Amerykańskie 14%  14%  [ 6 ]
Koreańskie 2%  2%  [ 1 ]
Japońskie 12%  12%  [ 5 ]
Angielskie 7%  7%  [ 3 ]
Szwedzkie 5%  5%  [ 2 ]
Inne 2%  2%  [ 1 ]
Razem głosów : 42

Marki aut / pochodzenie 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post Marki aut / pochodzenie
Jakie marki samochodów najbardziej lubicie, a raczej z jakich państw?
Uzasadnijcie swoje typy ;)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Ostatnio edytowany przez Tomasz Pią, 23.04.2004, 17:51, edytowano w sumie 4 razy

Pią, 16.05.2003, 13:47
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Ja zagĹ‚osowaĹ‚em na Francuskie, gdyĹĽ widzÄ™, ĹĽe to wĹ‚a¶nie te marki siÄ™ najbardziej rozwijaj±. Ale powiem co¶ do kaĹĽdej z nich:

:arrow: Francuskie:
Jak wyĹĽej. Bardzo dobrze rozwijaj±ce sie marki. Robi± coraz Ĺ‚adniejsze auta, ktĂłre nie s± juĹĽ tak awaryjne jak kiedy¶. Z francuskich marek ceniÄ™ najbardziej Renault. To jedna z moich ulubionych marek.

:arrow: Niemieckie:
Ojojoj... Nie przepadam niestety. Niemieckie auta siÄ™ po prostu staczaj±, podczas gdy reszta idzie do gĂłry. Oczywi¶cie s± wyj±tki, jak np. Porsche, choć i Porsche ma u mnie minus - Współpraca z VW. Porsche sam potrafi skonstruować dobre auto i nie potrzeba mu do szczÄ™¶cia VW. No cóż...

:arrow: WĹ‚oskie:
Hmm... piÄ™kne auta, z klas±... Takie Ferrari, albo Alfa Romeo... miĂłd! WĹ‚ochĂłw psuje trochÄ™ Fiat. Ale trzeba przyznać niestety, ĹĽe (prawie) wszystkie wĹ‚oskie auta maj± duĹĽe problemy z... jako¶ci±. Ale za to niektĂłre wĹ‚oskie cuda, maj± duszÄ™.

:arrow: Amerykańskie:
To byĹ‚y czasy... te kr±ĹĽowniki... Gdzie one siÄ™ podziaĹ‚y? Amerykanie nadal maj± ¶wietne pomysĹ‚y, ale co¶ siÄ™ w ich motoryzacji dzieje niedobrego.

:arrow: Koreańskie:
Następne proszę.

:arrow: Japońskie:
Jako¶Ä‡ jako¶Ä‡ i jeszcze raz jako¶Ä‡. Choć niestety jest coraz wiÄ™cej "plam" na tych japoĹ„czykach... Produkcja w Europie robi niestety swoje... Stylistycznie auta bez polotu, nudne (oczywi¶cie jak wszÄ™dzie, s± wyj±tki).

:arrow: Angielskie:
Podobnie jak z wĹ‚oskimi. S± te dobre i te nie dobre. Te piÄ™kne i te zwykĹ‚e. Co tu wiÄ™cej mĂłwić.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pią, 16.05.2003, 13:58
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 31
Miejscowość: Wawa
Post 
Shift napisał(a):

:arrow: Koreańskie:
Następne proszę.

:arrow: Japońskie:
Jako¶Ä‡ jako¶Ä‡ i jeszcze raz jako¶Ä‡. .


Ja mam koreańczyka i komentarz jest podobny jak do japonskich - nie psuje się.

Jako mechanik mogÄ™ powiedzieć, ĹĽe najgorsze gĂłwno to wĹ‚oszczyzna (sorry Damian), francuskie s± lepsze, ale rozwi±zania konstrukcyjne debilne czasami, niemieckie - wspaniale przemy¶lane dla mechanika - wszystko pasuje, jest miejsce pod klucz itp.

Japonskie - klasa sama dla siebie. Dobre materiaĹ‚y (nie urywaj± siÄ™ ¶ruby) trwaĹ‚o¶Ä‡ jak w czoĹ‚gu. Przoduje Honda - wĂłz nie do zdarcia, czasami siÄ™ dziwiÄ™ jak oni to zrobili.

Shift masz racjÄ™ - dobry japoĹ„ska bryka jest dobra, jak zmontowano j± w Japonii :)

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Suzi GS500e / Daewoo Espero

SERWIS SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI (SPECJALIZACJA ZAWIESZENIA I GEOMETRIA)
Zielonka koło Warszawy, tel (22) 781 - 00 -51 / 501-430-560


Pią, 16.05.2003, 23:40
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 29
Miejscowość: Gdańsk
Post 
Szwedzkie :P
A konkretnie volvo - za niezawdono¶Ä‡, styl, komfort i zaj***** kopa :)

_________________
sześć kółek: Opel Astra & Honda XBR500 ;)


Sob, 17.05.2003, 16:36
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Ahh... jak mogĹ‚em pomin±Ä‡ ;) Przepraszam wszystkich fanĂłw Szwedzkich autek. JuĹĽ zmieniĹ‚em/dodaĹ‚em do ankiety ;)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Sob, 17.05.2003, 16:45
Profil

Postów: 27
Miejscowość: Miechow
Post 
A ja tam uwielbiam wloskie autka, sa przepiekne. A mechanikiem nie jestem wiec niewiem jak z napawa.

_________________
Alfa 155 TS 1.8 - 1992


Pon, 19.05.2003, 14:29
Profil

Postów: 2
Miejscowość: Andrychów
Post 
Ja nie lubiÄ™ francuskich aut. MoĹĽe i osi±gi maj± dobre ale czÄ™¶ci sakramencko drogie, ta caĹ‚a polityka firmy jest taka ĹĽeby ni moĹĽna byĹ‚o zastosować zamiennika tylko fabryczne Ĺ‚oĹĽysko czy co¶ innego. Np. spotkaĹ‚em siÄ™ z Ĺ‚oĹĽyskiem ktĂłre miaĹ‚o wymiar 68,13 bieĹĽni zewnÄ™trznej. Nikt takich Ĺ‚oĹĽysk nie produkuje i jeste¶my skazani na fabryczne = drogie. W starszych Peugeotach czy renĂłwkach zdarzaĹ‚o siÄ™ tak ĹĽe kaĹĽdy czop na wale korbowym miaĹ‚ inn± ¶rednicÄ™- koszmar dla mechanika, na kaĹĽdym czopie trzeba byĹ‚o od nowa ustawiać szlifierkÄ™


Wto, 20.05.2003, 9:27
Profil

Postów: 3
Miejscowość: Koszalin
Post 
Cze¶Ä‡. Nie zgadzam siÄ™ z wypowiedzi± Shift'a, odno¶nie koreaĹ„skich. Sam jeĹĽdĹĽÄ™ koreanem od 4-rech lat i jak dot±d (odpukać) wszystko jest o.k. Przypomnijcie sobie, kto 10-15 lat temu chciaĹ‚ kupić japoniÄ™? Niemieckie (takie jest moje odczucie z perspektywy lat) auta miaĹ‚y najwiÄ™ksze wziÄ™cie, a teraz ...
A wracaj±c do tematu postu, wiem, ĹĽe korea to podrĂłba, ale przetestowana wcze¶niej przez inn± "markÄ™", a przez to wystrzegaj±ca siÄ™ czÄ™sto wieku niemowlÄ™cego - gĹ‚osujÄ™ za ni±


Wto, 20.05.2003, 21:14
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
No cóż... każdy lubi to co chce i ja nikogo nie potępiam :) A aut koreańskich nielubię za:
  • nisk± jako¶Ä‡ (plastiki we wnÄ™trzu brrr)
  • sĹ‚abe zawieszenie (miÄ™kie, nerwowe i mimo, ĹĽe miÄ™kie maĹ‚o komfortowe)
  • awaryjno¶Ä‡ niestety... (moĹĽe s± przypadki, ĹĽe trafiaj± siÄ™ jakie¶ dobre egzemplaĹĽe, ale z tego co siÄ™ nasĹ‚uchaĹ‚em od znajomych, ktĂłrzy mieli "przyjemno¶Ä‡" siÄ™ z nimi drÄ™czyć, to straciĹ‚em zaufanie do jako¶ci tych aut ;)
  • brzydka stylistyka, ale to juĹĽ tylko moja opinia, bo o gustach siÄ™ nie dyskutuje
  • nie bĂłjmy siÄ™ uĹĽyć tego sĹ‚owa - przestarzaĹ‚a konstrukcja. Niestety... i choć czasem taka prostota wychodzi na +, to jednak w wiÄ™kszo¶ci na minus :(
  • ciasne wnÄ™trze...
  • pewnie co¶ tam jeszcze, ale na razie tyle ;)

Ale oczywi¶cie czekam na kaĹĽd± opiniÄ™ :D

_________________
Rover 75 V6 & other...


Ostatnio edytowany przez Tomasz, Pon, 09.06.2003, 18:07, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 21.05.2003, 5:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 31
Miejscowość: Wawa
Post 
Shift napisał(a):
nisk± jako¶Ä‡ (plastiki we wnÄ™trzu brrr)
ciasne wnętrze...


???? WidziaĹ‚e¶ espero ? A musso, albo Chairmana ? A Hyundai Sonata ? Nie tylko Ĺ‚adnie wykoĹ„czony, ale teĹĽ naprawdÄ™ ma duĹĽe wnÄ™trze. nie mĂłwiÄ™ o Matizie, ale nie moĹĽna przecieĹĽ tak uproszczać sprawy, jak to zrobiĹ‚e¶. A potem kto¶ to czyta i ¶lepo powtarza, dodaj±c jescze co¶ od siebie.

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Suzi GS500e / Daewoo Espero

SERWIS SAMOCHODÓW I MOTOCYKLI (SPECJALIZACJA ZAWIESZENIA I GEOMETRIA)
Zielonka koło Warszawy, tel (22) 781 - 00 -51 / 501-430-560


Śro, 21.05.2003, 10:11
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Powiem tak: Ä˝le siÄ™ wyraziĹ‚em, ale tylko w jednym: Niepotrzebnie uogulniĹ‚em wszystkie koreaĹ„czyki. Pisz±c ostatniego mojego posta miaĹ‚em na my¶li markÄ™ Daewoo. Hyundai i Kia - owszem, przyznajÄ™, nie wiele miaĹ‚em styczno¶ci z tymi autami. Ale do Daewoo "zagl±daĹ‚em" nie raz! Usi±dÄ˝ w Daewoo a potem przesi±dÄ˝ siÄ™ do konkurencji. Zapewniam CiÄ™, ĹĽe na 100% zauwaĹĽysz różnicÄ™. ZarĂłwno w jako¶ci plastikĂłw, jak i w ilo¶ci miejsca (szczegĂłlnie na tylnej kanapie, bo teoretycznie rzecz bior±c, to na przednich fotelach prawie zawsze moĹĽna siÄ™ wygodnie rozsi±¶Ä‡. Ale pomy¶lmy teĹĽ czasem o tych, co zajmuj± 2-gi rz±d siedzeĹ„!). MoĹĽe nowa Nubira & spółka wyjd± lepiej pod tym wzglÄ™dem, ale: Nexia/Lanos - skandal! Espero/Nubira - ciut lepiej, ale to teĹĽ nie jest to!

_________________
Rover 75 V6 & other...


Śro, 21.05.2003, 17:26
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 38
Miejscowość: Warszawa
Post 
MoĹĽe Sidewinder sie obrazi.....
Wsi±dz do Peugeota 206 i zobacz z jakiego materiaĹ‚u zrobiona jest deska. Takiej kupy to ja dawno nie widziaĹ‚em z reszt± w 406 teĹĽ deska byĹ‚a jak z plastikowej ¶wini
A w Clio nie było lepiej
A Megane poprzednie?
Fatelne materiały
Zasada jest prosta : Niema zĹ‚ych aut s± tylko Ä˝li kierowcy.
MĂłj s±siad miaĹ‚ NubirÄ™ w pół roku zrobiĹ‚ 80000km i nic siÄ™ zĹ‚ego nie staĹ‚o

_________________
Skoda Octavia kombi 1.9 TDI 110KM / Alfa Romeo 156ts 1.6 120KM
Serwis blacharsko lakierniczy i mechanika, Al.Prymasa 1000lecia 81 A pawilon 12
501 583 038, 837 90 93


Śro, 21.05.2003, 17:40
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Od pocz±tku:
206 - inna klasa, ale nie wypowiem siÄ™, bo nie za bardzo znam.
406 - niech mi kto¶ powie, ĹĽe 406 ma gorsze materiaĹ‚y od ktĂłregokolwiek z tych w/w przeze mnie aut...
Clio - obecne Clio ma bardzo porz±dne materiaĹ‚y... jedne z lepszych w klasie...
Stare Megane - tutaj wystarczy podkre¶lić to co napisaĹ‚e¶: Stare

Cytuj:
Zasada jest prosta : Niema zĹ‚ych aut s± tylko Ä˝li kierowcy.

Tutaj siÄ™ chyba nie do koĹ„ca z Tob± zgodzÄ™. MoĹĽe nie ma zĹ‚ych aut, ale na 100% s± lepsze i gorsze. Owszem, kierowca i jego dbaĹ‚o¶Ä‡ o samochĂłd ma bardzo duĹĽe znaczenie, ale nic nie zast±pi jako¶ci. Je¶li producent nie zadbaĹ‚ o to, to choćby obchodzono siÄ™ z tym jak z jajkiem, to i tak wcze¶niej czy póĽniej zacznie siÄ™ wszystko sypać.

_________________
Rover 75 V6 & other...


Ostatnio edytowany przez Tomasz, Czw, 22.05.2003, 5:01, edytowano w sumie 1 raz

Śro, 21.05.2003, 18:27
Profil

Postów: 3
Miejscowość: Koszalin
Post 
Dalej dr±ĹĽ±c temat koreana. Shift, jak chciaĹ‚by¶, ĹĽeby korean podbiĹ‚ "nasz" rynek, cen±? Marka u nas nieznana, super wykoĹ„czenie i ... zabieram zabawki i wracam do domu(cena z księżyca) . Zobacz na japoĹ„ca z pocz±tku kariery. A francuz? Wszystkim moĹĽna byĹ‚o co¶ zarzucić. Pozdrawiam. Jacol.


Śro, 21.05.2003, 20:42
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Jacol.mz napisał(a):
Wszystkim moĹĽna byĹ‚o co¶ zarzucić.

Owszem, z tym siÄ™ zgadzam. Ale chodzi mi po praotu o to, ĹĽe inni siÄ™ zaczÄ™li bardzo szybko poprawiać, a samochody Daewoo tak jakby zatrzymaĹ‚y siÄ™ na innej epoce. Choć naprawdÄ™ mam wielk± nadziejÄ™, ĹĽe nowe samochody Daewoo, ktĂłre niedĹ‚ugo wejd± na rynek bÄ™d± duĹĽo lepsze :D

_________________
Rover 75 V6 & other...


Śro, 21.05.2003, 20:51
Profil

Postów: 3
Miejscowość: Koszalin
Post 
Shift napisał(a):
Jacol.mz napisał(a):
Wszystkim moĹĽna byĹ‚o co¶ zarzucić.

Owszem, z tym siÄ™ zgadzam. Ale chodzi mi po praotu o to, ĹĽe inni siÄ™ zaczÄ™li bardzo szybko poprawiać, a samochody Daewoo tak jakby zatrzymaĹ‚y siÄ™ na innej epoce. Choć naprawdÄ™ mam wielk± nadziejÄ™, ĹĽe nowe samochody Daewoo, ktĂłre niedĹ‚ugo wejd± na rynek bÄ™d± duĹĽo lepsze :D


I moim zdaniem sam sobie odpowiedziaĹ‚e¶ :lol: . Daj tym firm± trochÄ™ czasu. :wink:


Śro, 21.05.2003, 21:09
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 141
Miejscowość: Łódź
Post 
Hej.
Głosuję na włoskie i jakby się dało zaraz po tym na angielskie... Ewidentnie najładniejsze auta na Ziemii....
POZDRO - CoYote

_________________
POZDRAWIAM SERDECZNIE!
Jak się nie da wyprzedzić, zawsze można przeskoczyć...
Fiat Croma 2.0 Tie


Śro, 16.07.2003, 11:17
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1032
Miejscowość: Zgierz
Samochód: Alfa Romeo GT
Post 
Ja gĹ‚osujÄ™ na amerykaĹ„skie(gĹ‚Ăłwnie ze wzglÄ™du na Dodge'a Vipera RT/10 i GTS Coupe,bo SRT/10 to juĹĽ nie to samo choć teĹĽ jest caĹ‚kiem fajny :D ).Z europejskich to na szwedzkie,a szczegĂłlnie na SAABa(ma to "co¶"),a Volvo jest na drugim miejscu,bardzo blisko SAABika :) .OgĂłlnie ¶wietne fury 8) .Zreszt± kaĹĽda z wymienionych przez Shifta "narodowo¶ci" jest na swĂłj sposĂłb ciekawa,kaĹĽda ma co¶ interesuj±cego do zaoferowania(no,moĹĽe z wyj±tkiem "KoreaĹ„cĂłw",choć ich nie potÄ™piam(Espero/Nubira to naprawdÄ™ ciekawa propozycja),ale te samochody to w wiÄ™kszo¶ci przypadkĂłw kopie aut sprzed lat :( ,co niestety sprawia,ĹĽe nie s± one oryginalne).
Wybacz Damian1974,ale trrochÄ™ przeginasz pisz±c:
"A Megane poprzednie?
Fatelne materiały"
Tak siÄ™ skĹ‚ada,ĹĽe jeÄ˝dziĹ‚em tym autkiem przez 7 lat i mam zupeĹ‚nie inne zdanie na ten temat.Tak piszesz jakby Megane byĹ‚o samochodem klasy wyĹĽszej :roll: ,a przecieĹĽ nie jest.Wszystkie samochody klasy ¶redniej niĹĽszej z tamtych lat miaĹ‚y takie materiaĹ‚y(np.Fiat Bravo/Brava) i nie byĹ‚y one z pewno¶ci± fatalne jak to napisaĹ‚e¶.
Shift...a ile można oddać głosów?Chodzi mi o to,czy mogę zagłosować na amerykańskie i szwedzkie,czy muszę się zdecydować tylko na jedno?

_________________
--
Pozdrawiam,
Tomek "ToHrn"
EgoCar.pl


Pon, 21.07.2003, 21:43
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Postów: 4175
Miejscowość: Łódź
Samochód: Rover 75 V6
Post 
Viper napisał(a):
Shift...a ile można oddać głosów?Chodzi mi o to,czy mogę zagłosować na amerykańskie i szwedzkie,czy muszę się zdecydować tylko na jedno?

Jak w każdej, standardowej ankiecie - można oddać tylko 1 głos ;-)
Zatem zapraszam, do oddania głosu na swój typ :-)

_________________
Rover 75 V6 & other...


Pon, 21.07.2003, 21:49
Profil

Postów: 1055
Miejscowość: Pabianice
Post 
Ja teĹĽ odno¶nie koreaĹ„skich. Gdziesz czytaĹ‚em o raporcie jakiej¶ amerykaĹ„skiej organizacji zajmuj±cej siÄ™ badaniem jako¶ci pojazdĂłw. I okazaĹ‚o siÄ™, ĹĽe w ci±gu 2-3 lat najwiÄ™kszy skok jako¶ciowy zanotowaĹ‚y samochody koncrnu Hyundai-Kia. Prezentuj± juĹĽ naprawdÄ™ dobry poziom. Taki Hyundai jest na 5 miejscu sprzedaĹĽy w Kanadzie. A w Niemczech na Kia Sorento trzeba czekać prawie rok :!: My¶lÄ™ wiÄ™c, ĹĽe skoro te samochody sprzedaj± siÄ™ w takich ilo¶ciach to musz± być dobre. Tam mniej zwracaj± uwagi na cenÄ™ niĹĽ u nas. MogÄ™ siÄ™ zaĹ‚oĹĽyć, ĹĽe za jakie¶ kilka lat koreaĹ„skie auta bÄ™d± tak dobre jak japoĹ„ce.
Pozdrawiam


Wto, 22.07.2003, 8:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018