Obecny czas: Czw, 25.04.2024, 19:49




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
piaskowanie w domu 
Autor Wiadomość

Postów: 4
Miejscowość: Miechów
Post piaskowanie w domu
witam, mam zamiar oddac karoserie do piaskowania, jednak zastanawiam sie czy nie bylo by warto zrobic to samemu.

w zwiÄ…zku z tym mam dwa pytania:

-na allegro dostepne so pistolety do piaskowania za ok 40 zlotych- czy da sie czyms takim wypiaskowac nadwozie samochodu?

-czy bedzie sie to dało zrobic kompresorem z marketu(takim za 300 zeta)
pisze na nim ze ma max cisnienie 8 bar, (do piaskowania wymagane 6-12 bar) wydaje mi sie ze taki kompresorek sobie nie poradzi.

co o tym sadzicie?


Pon, 05.06.2006, 20:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post Re: piaskowanie w domu
[quote="azazel_"]-czy bedzie sie to dało zrobic kompresorem z marketu(takim za 300 zeta)
[quote]
raczej nie da się, sprawdź ile powietrza potrzebuje pistolet na 1 minutę pracy a potem sprawdź wydajność kompresora
wszystko oczywiście przy zadanym ciśnieniu roboczym

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Pon, 05.06.2006, 22:44
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1658
Miejscowość: Grudziądz
Post 
no a jak chcesz dokanac samej czynnosci piaskowania? w domu, rozumiem w garażu :D masz wyciąg? do piaskowania używa sie specjalnego kombinezonu i maski tlenowej, jak masz to zamiar zrobić? husteczke na twarz sobie położysz? potrzebujesz materiał do piaskowania, (piasek rubinowy lub kwarcowy o odpowiedniej frakcji) nie wiem czy to ma sens w domowych warunkach :/

_________________
"mój samochód powstał dawno temu, gdy reklama zachwalała przyśpieszenie i pęd, wolność dalekich podróży, a nie schowki, uchwyty, oszczędność paliwa i ładowność bagażnika..."


Pon, 05.06.2006, 23:11
Profil

Postów: 2
Post Re: piaskowanie w domu
ja szczerze mówiąc nie robiłbym tego samemu tylko po prostu oddał to w ręce specjalistów, taka usługa nie jest kosmicznie droga. możesz to zrobić np. u Gawlika (http://www.gawlik-przyczepy.pl/piaskowanie-i-malowanie-metalu.html). Ja korzystałem z ich usług i mogę polecić z czystym sumieniem.


Wto, 04.11.2014, 15:25
Profil

Postów: 75
Post Re: piaskowanie w domu
Kumpel próbował piaskować na własna rękę,ale szczerze mówiąc to przede wszystkim potrzeba tutaj zarówno odpowiednich kosmetyków profesjonalnych jak i doświadczenia,więc nie wiem czy w ogóle jest sens,może warto udać się do dobrego zakładu gdzie wszystko wykonają nam od A do Z,wiadomo że będzie ciut drożej ale też i pewność co do jakości usługi.


Pią, 14.11.2014, 12:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018