Obecny czas: Czw, 28.03.2024, 10:14




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ] 
Seat Ibiza - Co do wymiany ?? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Wejherowo
Post Seat Ibiza - Co do wymiany ??
Witam !!
W styczniu tego roku kupiłem Seata Ibize 1.4 95r. ( sprowadzony z Niemiec - od mojej dalszej znajomej ) Teraz w sierpniu czeka mnie wymiana oleju. I dlatego mam takie pytanie - Co polecacie jeszcze wymienić obowiązkowo oprócz oleju i płynu do chłodnicy ( bo jest już go mało i narazie dolałem wody ) I przy okazji jaki olej zaleca się do tego typu silnika i ile go trzeba ?
Pozdr.


Nie, 16.07.2006, 17:55
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 3246
Miejscowość: Kraków
Samochód: F02 750Li/Panamera T
Post 
Moze tarcze hamulcowe.

_________________
Polakom gratulujemy Wisły Kraków

Aston Martin Lagonda Limited & Top Gear


Nie, 16.07.2006, 17:58
Profil

Postów: 237
Samochód: 2xVW, Fiat, Renault
Post 
Tak jak kolega radzi wszystko co zwiazane z hamulcami do tego paski, filtry, sprawdzic stan zawieszenia(połaczen, osłon itp.)


Nie, 16.07.2006, 20:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Wejherowo
Post 
A pasek rozrządu muszę wymienić ?? - przebieg 75 000 km. A możecie napisać jaki olej muszę wlać do tego typu silnika bo w sumie to nie mam pojęcia. Napiszcie także na co jeszcze muszę koniecznie zwrócić uwagę !!
Z góry dzięki !!! Pozdr. !!!
Prezo


Pon, 17.07.2006, 21:45
Profil

Postów: 28
Miejscowość: Zamosc
Post 
oprocz oleju filtrow zarowno powietrza jak tez i paliwowego i olejowego wymianie powinno podlegac takze naped rozrzadu wraz z napinaczem ewentualna regulacja zaworow sprawdzenie ukladu hamulcowego jak tez i zawieszenia tj.sprezyny amortyzatory tuleje gumowo-stalowe oraz stan ukladu kierowniczego nie dolewaj do plynu wody lecz wymien na koncentrat wymien olej w skrzyni biegow sprawdz oslony przegubow polosi napedowych a najlepiej to pojechac do dobrego warsztatu samochodowego gdzie mechanik zrobi to co powinien


Pon, 17.07.2006, 22:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 925
Post 
Olej jakiś pólsyntetyk castrol, mobil 10W/40. To jest prawdopodobnie 1,4 ABD tam nie ma napinacza paska rozrządu pasek jest na pompie naciągany. Paski trza wymienić i sprawdź stan pompy wodnej jak głosno chodzi albo cieknie to do wymiany. Zaworów się nie reguluje tam są hydropopychacze a olej w skrzyni tylko sprawdź poziom jak jest ok to nie wymieniaj tylko dolewaj. Nie doszukuj się usterek bo jak zaczniesz wszystko wymieniać to się wykończysz finansowo to jest stare auto!


Wto, 18.07.2006, 0:46
Profil

Postów: 237
Samochód: 2xVW, Fiat, Renault
Post 
prezo nie słuchasz przypadkiem KSU? :mryellow: . Pytam bo jeden koles z tej kapeli (juz nie gra) miał takie przezwisko


Wto, 18.07.2006, 16:04
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1652
Miejscowość: warszawa-koszalin
Post 
pompy wody w tych silnikach poprostu sie ukrecaja...takze pompa i rozrzad koniecznie...poza tym przeczyszczenie przepustnicy tez bym polecil bo zabrudzona powoduje ze faluja obroty...szczegolnie wlasnie w seatach i VW


Wto, 18.07.2006, 16:36
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Wejherowo
Post 
Cox niby to jest stare auto ale byś się zdziwił jak wygląda, naprawde jest zadbane, lakier niczego sobie - przez 10 lat jeździły nim 2 kobiety więc wogóle nie jest dojechane ( 75 000 tys km przebiegu ) Jak dla mnie to warto trochę władować w podstawowe wymiany bo ja trochę jeszcze nim pojeżdże :P
Damian244 nie słucham KSU - zbieg okoliczności :)

Ogólnie martwi mnie jeszcze ten olej - czy ten półsyntetyk co proponował ktoś wyżej będzie ok ?? - Muszę być w 100 procentach pewny zanim pojade do mechanika - zobacze także co on mi poleci i wspólnie zdecydujemy :)


Wto, 18.07.2006, 18:26
Profil

Postów: 237
Samochód: 2xVW, Fiat, Renault
Post 
prezo napisał(a):
czy ten półsyntetyk co proponował ktoś wyżej będzie ok


Przy takim przebiegu moze jeszcze syntetyczny być :mryellow: . Półsyntetyk z zamknientymi oczami. Jesli chdzi o marke to na temat castrola sie nie wypowiadam. Jedeni gardza drodzy chwala. Ja polecam za to Valvoline. Przed chwila spuszczałem olej z cordoby 1.4 i sie przeraziłem. z korka leciał kisiel. Jak zobaczyłem na etykiecie ze to MOBIL S to nie mogłem uwierzyc. Teraz została zalana MOTULEM.


Wto, 18.07.2006, 21:31
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 4
Miejscowość: Wejherowo
Post 
Przed chwilą przypadkowo spotkałem mojego mechanika :) ( mąż mojej kuzynki ) Polecił on mi właśnie olej mineralny bo ponoć jakiś gościu na półsyntetyku coś sobie schrzanił w silniku ( mówił mi co ale nie pamiętam bo nie znam się na tym ) Teraz ja już jestem głupi. Polecają mi już trzy rodzaje oleju : syntetyk, półsyntetyk i olej mineralny - I bądź tu mądry :p


Wto, 18.07.2006, 22:53
Profil

Postów: 237
Samochód: 2xVW, Fiat, Renault
Post 
Mineralny przy 75tys!!!. Ja golfem dieslem do 240tys jezdziłem na pólsyntetycznym. Ta cordoba co wczoraj ja robiłem ma 170 tys i smiga na półsyntetyku.

prezo napisał(a):
bo ponoć jakiś gościu na półsyntetyku coś sobie schrzanił w silniku


Moze motor był zalany mineralnym a on przy wymianie nalał półsyntetyka. Innej opcji nie widze. Chyba ze nalał jakiegos szajsu. Zaden olej mineralny nie bedzie rowny półsyntetykowi (podobnej klasy). Mineralny leje sie dopiero w ostatecznosci jak samochod zaczyna łykac olej. Pod maska powinienes miec karteczke z rodzajem,marką i przebiegiem i najlepiej jest zalac to samo jesli nie było problemów.


Śro, 19.07.2006, 11:11
Profil

Postów: 6
Post Re: Seat Ibiza - Co do wymiany ??
Ja ze swojej strony też mogę polecić Valvoline max life. Sam używam i jestem zadowolony. Pozdrawiam


Pią, 23.04.2010, 22:33
Profil

Postów: 3
Post Re: Seat Ibiza - Co do wymiany ??
Pasek rozrządy, filtry powietrza no i oczywiście olej. Sprawdź klocki hamulcowe.


Pią, 02.07.2010, 12:18
Profil

Postów: 159
Miejscowość: Nuneaton
Samochód: civic 9
Post Re: Seat Ibiza - Co do wymiany ??
rozrzad, filtry, paski, obczaj jak tam zawieszenie, zmien olej wg mnie na polsyntetyk (ja jezdze na mobil 10w40 i jest elegancko tylko trzeba regularnie wymieniac), no i zobacz w jakim stanie sa tarcze i klocki reszta jezeli zajdzie taka potrzeba sama sie upomni o wymiane :wink:

PS. nie lej minerala :!: :!:

_________________
był: Citroen ZX 1.8 8v PB + LPG
był: Opel Kadett 1.4 8v PB
był: Daewoo Nexia 1.5 16v PB + LPG
był: Seat Cordoba 1.6 8v PB + LPG
był: Citroen Xsara 1.4 8v PB
był: Vectra c 1.8 16v PB
był: Suzuki Alto 1.1 PB
Jest: Honda Jazz III 1.4 PB
Jest: Honda Civic IX 1.8 PB


Śro, 07.07.2010, 8:20
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Seat Ibiza - Co do wymiany ??
Ludzie, to jest post z 2006 roku :!:

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 07.07.2010, 17:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018