Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 7:22




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Jak rozpoznać plastikowy kolektor dolotowy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 33
Samochód: Punto
Post Jak rozpoznać plastikowy kolektor dolotowy
Witam
Chcę zakupić hondę civic VI gen sedan 1.4 i przerobić ją na gaz
Jak rozpoznać czy kolektor dolotowy jest plastikowy bo słyszałem że i takie robili co by uniemożliwiało zainstalowanie II gen gazu.

I jeszcze takie małe pytanko gdybym się zdecydował na kupno tego samochodu z zainstalowanym gazem to ile te silniki mogą zrobić km na gazie żebym nie kupił trupa


Śro, 30.07.2008, 19:47
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Jak rozpoznać plastikowy kolektor dolotowy
Pplastikowy kolektor jest ... plastikowy , a metalowy z metalu :D kolektory dolotowe z reguły znajdują się z tyłu silnika (jesli jest on ustawiony poprzecznie) - kolektory dolotowe to rury wchodzące do silnika po filtrze powietrza

tu masz 1.4 z civa z plastikiem

Image

a tutaj metalowe doloty ale akurat z mazdy 323f
Image

różnicę obadasz gołym okiem

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 30.07.2008, 21:01
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 33
Samochód: Punto
Post Re: Jak rozpoznać plastikowy kolektor dolotowy
dzięki nie wiedziałem czy można to rozpoznać na oko

słyszałem też że taki wynalazek jak blos zapobiega strzałom

a co z moim drugim pytaniem ktoĹ› wie coĹ› na ten temat?


Śro, 30.07.2008, 21:23
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 262
Samochód: Passat B4 1.8 8V
Post Re: Jak rozpoznać plastikowy kolektor dolotowy
z tego co ja słyszałem o blosie , to kumpel mowił ze na gazie jezdzi prawie jak na benzynie. O ile się nie myle to instaluje się to w miejsce tradycyjnego miksera.


Czw, 31.07.2008, 18:41
Profil

Postów: 22
Post Re: Jak rozpoznać plastikowy kolektor dolotowy
blosa instalujesz na dolocie, przed przepustnica, to taki gaznik gazowy :) gabaryt lekki jest, ale miejsce na pewno sie znajdzie :) ogolnie auto nie powinno przejsc przegladu z blosem, ale wiadomo jak to u nas jest :)


Sob, 02.08.2008, 0:21
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 33
Samochód: Punto
Post Re: Jak rozpoznać plastikowy kolektor dolotowy
Dokładnie blosa instaluje się na rurce doprowadzającej powietrze!
ustala się stałą dawkę gazu np 1:13 w blosie jest przepustnica która wychyla się w zależności jaki apetyt na powietrze ma silnik i wprost proporcjonalnie do powietrza dodaje gazu zawsze w tej samej proporcji!
pomysł prosty i dobry tyle że jak masz blosa wyrzucasz silniczek krokowy gazu i mięszalnik lambda służy tylko do automatycznego przerzucania na gaz

jedyny problem jaki ja w tym widzę to taki że silnik w zależności np od rozgrzania czy innych czynników po kilkunastu przejechanych km może wymagać innej dawki (normalnie jest to realizowane przez silniczek krokowy gazu i sądę lambda) przy blosie masz ciągle tą samą proporcje dlatego czasami zamontowanie blosa wzmaga zużycie gazu

nie ktĂłrzy montujÄ… blosa zostawiajÄ…c silniczek krokowy ale nie wiem jak to wtedy jest, producent tego nie zaleca


Nie, 03.08.2008, 19:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018