Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 6:04




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Audi A3 1.8 jaki wybrać olej? 
Autor Wiadomość

Postów: 52
Post Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
Witam serdecznie. Niedawno wzbogaciłem się o Audi A3 1.8 (bez turbo) 1998 rok, przebieg licznikowy 160tys :) a czy rzeczywisty kto wie.. :) i zamierzam się jutro zabrać za wymianę płynów. Stąd też moje pytanie o jakiej specyfikacji mam wybrać olej silnikowy? Proszę o pomoc.


Pią, 06.02.2009, 17:33
Profil

Postów: 338
Post Re: Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
Zobacz jaki masz obecnie olej - chodzi głównie o typ.

Jak będziesz miał:
5W - syntetyk
10W - półsyntetyk
15W - mineralny

Tego ostatniego raczej napewno nie masz.
Jesli półsyntetyk, to zalej też jakiś z 10W na przodzie.
Jeśli masz pełny syntetyk, to pojeździj trochę i sprawdź, czy nie bierze Ci oleju. Nie słuchaj norm Audi, które podają dopuszczalne zużycie 1l/1000km. To zdecydowanie zbyt dużo i jeśli będziesz miał taką sytuacje, to zmieć olej na półsyntetyk, a nawet na mineral.


Pon, 09.02.2009, 11:52
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1639
Miejscowość: Sląsk
Post Re: Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
silniki audi nie sa technoilogicznie pzreznaczone by byc smarowane mineralnymi , ale ...?

_________________
mercedes CLK 320 .Opel omega 2.0 DTH to było teraz BMW 320 D


Pon, 09.02.2009, 20:25
Profil

Postów: 52
Post Re: Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
Właśnie problem jest w tym że nie wiem jaki był wcześniej... W Auto Świat było takie Audi w porównaniu używanych aut i tam było napisane że olej 5W-30. I nie wiem jak mam się do tego odnieść? Czy taki był stosowany do nowych aut czy tyczy sie stosowania do aut już używanych.
Pozdrawiam


Śro, 11.02.2009, 17:23
Profil

Postów: 237
Samochód: 2xVW, Fiat, Renault
Post Re: Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
Lej to co przewidziała fabryka. Liqui moly, motul, valvoline.

A tu mała lektura na temat. Ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć ;)
http://hein-podesty.pl/oleje.pdf


Nie, 22.02.2009, 11:20
Profil

Postów: 1
Post Re: Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
WITAM
KUPILISCIE NOWY SAMOCHODZ A NIE WIECIE CO I JAK....
NIE WIECIE JAK WYKONAC DROBNE CZYNNOSCI LUB NAPRAWY TAK ZEBY NIE USZKODZIC SAMOCHODU A Z KAZDYM DROBIAZGIEM NIE CHCECIE JEZDZIC DO MECHANIKA. MAM DLA WAS ROZWIAZANIE. KOMPUTEROWE FACHOWE PORADNIKI SAM NAPRAWIAM ORAZ INSTRUKCJE UZYTKOWANIA SAMOCHODOW. ZAWIERAJA ONE BUDOWE SILNIKA INFORMACJE JAK WYMIENIC SKRZYNIE BIEGOW CZY SPRZEGLO. ZAWIERAJA ROWNIEZ DUZO INNYCH CIEKAWYCH I PRZYDATNYCH INFORMACJI.
PISZCIE NA E-MAIL adrianoqaz@wp.pl NA PEWNO WAM POMOGIE. PORADNIKI WYSYLAM NA E-MAILA.
POZDRAWIAM


Pon, 09.03.2009, 15:18
Profil

Postów: 338
Post Re: Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
Jaki cash za to chcesz? :wink:


Wto, 10.03.2009, 15:58
Profil

Postów: 6
Post Re: Audi A3 1.8 jaki wybrać olej?
jeżeli wybierzesz coś taniego - to uważaj bo możesz sie potem strasznie rozczarować
jeżeli wybierzesz coś droższego - to możesz liczyć na jakość i na dobrą pracę silnika.

Jakiś czas temu zdecydowałem się zmienić olej na Valvoline. Powiem, że zdał egzamin bo mój wózek jest zdrowy :)


Pią, 23.04.2010, 22:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018