Obecny czas: Czw, 02.05.2024, 2:18




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
grand scenic 1,5dci 2005 -spalanie problem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post grand scenic 1,5dci 2005 -spalanie problem
mam problem od pewnego czasu -ok tygodnia srednie spalanie w moim autku idzie wgĂłre jeszce tydzien temu wynosilo ok 5-5,5 l/100 (49,2mpg)teraz juz 7(45.8-46 mpg) i sie nic nie zmienia czy jade w miescie czy na trasie, co moze byc orzyczyna?? czy wymiana filtru paliwa pomoze??silnik 1,5 dci 106 KM

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Sob, 18.07.2009, 11:59
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: grand scenic 1,5dci 2005 -spalanie problem
Spróbuj wykluczyć najbardziej błaha przyczynę - paliwo. Czy czasem nie jest kiepskiej jakości - raz miałem sytuacje ze po zatankowaniu na "dzikiej stacji" auto spalało mi o 4l więcej niz normalnie. I brałem pod uwage sonde lambde i inne rzeczy, ale wyjeździłem bak do sucha i zalałem sprawdzone niechrzczone. Jesli wykluczysz kwestie jakosci paliwa to trzeba bedzie obserwować i szukać dalszej przyczyny.

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Pon, 20.07.2009, 12:37
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1193
Miejscowość: sosnowiec/corby
Samochód: renault grand scenic
Post Re: grand scenic 1,5dci 2005 -spalanie problem
pardon napisał(a):
Spróbuj wykluczyć najbardziej błaha przyczynę - paliwo. Czy czasem nie jest kiepskiej jakości - raz miałem sytuacje ze po zatankowaniu na "dzikiej stacji" auto spalało mi o 4l więcej niz normalnie. I brałem pod uwage sonde lambde i inne rzeczy, ale wyjeździłem bak do sucha i zalałem sprawdzone niechrzczone. Jesli wykluczysz kwestie jakosci paliwa to trzeba bedzie obserwować i szukać dalszej przyczyny.

chrzczone , raczej nie, kurcze leje na esso zawsze i nie było problemow( a mieszkam w anglii wiec chrzczone raczej nie wchodzi w rachube , ) chociaz tak jak mowisz wyjeżdze je do zera i zobaczymy , naleje na bp, a mam jescze jakis specyfik co sie do baku leje i podobno oczyscza silnik i takie tam, a znajomy polecił mi jeszcze wymiane filtra paliwa, a jutro jade podłączyć go pod komputer moze tam cos znajde...tak czy inaczej dzieki za rade:)

_________________
www.societeturbo.wordpress.com @societeturbo


Pon, 20.07.2009, 14:03
Profil

Postów: 338
Post Re: grand scenic 1,5dci 2005 -spalanie problem
- podjedź na kompa i sprawdź błędy, może auto jeździ Ci w trybie awaryjnym; sprawdzić parametry pracy z wartościami fabrycznymi
- sonda lambda -> najczęstsza przyczyna wysokiego spalania
- turbina powoli pada -> sprawdzić manometrem
- pompowtryski (zabrudzone, albo powoli kończy się ich sprawność nominalna)
- zasyfiony filtr powietrza (paliwa ma niewiele do spalania)
- faktycznie złe paliwo (silniki dCi są bardzo czułe na jego jakość), a Esso, czy BP nie gwarantuje jakości -> ostatnio miałem poważne problemy z paliwem Shell
- coś stawia znaczny opór -> rolki, pompy, zatarte łożyska, zapieczone tłoczki hamulcowe, do końca nie odbijająca linka ręcznego
- sypnięty pomiar komputera (jeśli wg niego patrzysz) -> zmierz spalanie na stacji

Więcej tropów nie przychodzi mi do głowy. Sprawdź od tych najtańszych i najprostszych.


Czw, 23.07.2009, 9:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018