Obecny czas: Nie, 05.05.2024, 18:14




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Zdusza silnik przy 2K-czy może być winny brak tłumika?? 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Miejscowość: Zabrze
Samochód: Ford Scorpio Ghia
Post Zdusza silnik przy 2K-czy moĹĽe być winny brak tĹ‚umika??
Witam! Parę dni temu zrobiłem w swoim Scorpio 2.0OHC przelotowy tłumik, cały wydech w tym aucie składa się z: od kolektora -->mała okrągła puszka --> kwadratowy tłumik środkowy(podobno w nim mają rozprężać się gazy)--> tłumik końcowy. Plan z początku wyglądał tak, że mała puszka miała zostać wywalona całkowicie i na jej miejsce rura, dalej kwadratowy tłumik miał zostać a końcowy miałem przeciąć wybebeszyć i znów zespawać. Jednak z braku czasu kumpel który spawał mi ten tłumik stwierdził, że lepiej bedzie kwadratowy tłumik wywalić i dać tylko ostatni nie wybebeszając go. BYłem przeciwny ale w końcu się zgodziłem. Od tego czasu -nie ważne czy silnik jest zimny czy nie albo po odpaleniu albo już podczas jazdy po dodaniu gazu zdusza go przy 2000obr/min, wtedy trzeba albo odczekać chwilę i przełączyć na PB lub na LPG(w zależności na czym to się dzieje) dodać gazu i szybko przełączyć zpowrotem, ojciec mówi, że może to być wina braku tego kwadratowego tłumika, problem zaczął się z resztą dopiero po jego wywaleniu. Czy brak tego tłumika może podować takie zachowanie silnika??

_________________
Był:
Scorpio 2.0l EFi DOHC Liftback ASB, +LPG
Jest:
Scorpio 2.0l EFi OHC Liftback MSB Ghia, +LPG +przelotowy wydech

SCORPIO FORdEVER


Pią, 19.02.2010, 21:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post Re: Zdusza silnik przy 2K-czy moĹĽe być winny brak tĹ‚umika??
sonda mogła zacząć głupoty podawać

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Sob, 20.02.2010, 20:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018