Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 10:01




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Trzeba mieć olej w głowie, żeby wybrać dobry olej? 
Autor Wiadomość

Postów: 10
Post Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
Hej wszystkim, sorki jeśli ten temat już był, jestem nowy świeży na forum itp :) niedawno kupiłem sobie toyotę celicę 93 r i stwierdzilem, że trzeba sie dokształcać z motoryzacji :) ale do rzeczy...chciałbym jakoś zadbac o to nie nowe już auto, wiec na starcie wymiana płynów i gruntowany przeglad. Będe rzecz jasna olej wymieniał. Mam takie pytanie do zorientowanych: czy sa jakies typy, albo marki olejow do samochodow z wiekszym przebiegiem ( zalozmy powyzej 200 tys) pytalem sie mechanika i polecił mi Castrol GTX High Mileaqe ?? :) kumpel znowu zalazł ostatnio do silnika Valvoline Max life i gada mi ze świetny i zebym sie nie słuchał mechanika :) dzięki za wszystkie porady, jak ostatnio na własną ręke szukałem najlepszego oleju to mnie głowa rozbolała ;) licze na opinię praktyków, ewentualnie odeślijcie mnie na inne tory gdzie wątek był już ruszany :):):) 3majcie się!!!


Czw, 04.03.2010, 23:05
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post Re: Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
ilu uĹĽytkownikĂłw tyle opinii o olejach,
każdy na czymś jeździ i będzie chwalił to co ma wlane, - tak samo ze mną od lat jeżdże na Mobilu i nie planuję zmieniać na nic innego, był czas gdy eksperymentowałem, przeszedłem wiele tak zwanych wiodących marek, i myslę, że w obecnych czasach gdy skończyłyła się era olejów typu selektol nie ma większego znaczenia który wybierzesz, ważniejsze jest natomiast jego regularne wymienianie, pilnowanie stanu, wymiana filtra na czas, i wlewanie oleju o takich parametrach jak zaleca producent, lub lepszych a z silnikiem ne będzie problemów.
Owszem są różnice pomiędzy poszczególnymi markami, dla zwykłych użytkowników przeważnie nie do uchwycenia, ale osobiście zraziłem się swego czasu do pełnego syntetyka Castroll Magnatec - po zalaniu silnika tym olejem bardzo głośno było słychać zawory - szczególnie na zimnym, po zmianie na Mobila hałas zniknął


P.S.
mniej : :D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :mryellow: :> :| :arrow: :idea: :?: :!: :wink: :roll: :twisted: bo to niczemu dobremu nie służy i nie jest to forum dzieci neo więc piszmy po ludzku a nie 3majcie się
pozdro

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Pią, 05.03.2010, 10:13
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
Zgadzam się z przedmówcą. W większości normalnych aut każdy markowy olej będzie się spisywał podobnie. Co do różnego rodzaju produktów typu "High mileage" czy innych, to podobnie jak paliwa premium - w gruncie rzeczy to głównie marketing. Przy twoim przebiegu jak w większości aut pewnie najlepszym wyborem będzie półsyntetyk. Tak jak kolega badys wspomniał dbaj przede wszystkim o regularne wymiany oleju, a każdy markowy będzie się sprawował dobrze.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 05.03.2010, 11:53
Profil

Postów: 10
Post Re: Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
badys - tyle tych uśmieszków, można dać się sprowokować...będe się pilnował. dzięki za dobre słowo!


Nie, 07.03.2010, 21:07
Profil

Postów: 10
Post Re: Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
Głupio tak sobie odpowiadać, ale spróbuje podzielić się opinią. Od tygodnia latam na 10w40 Valvoline max life, załapałem się na promocję w sklepie 5 litrów w cenie 4 i wymieniłem w zaprzyjaźnionym warsztacie. wogóle inaczej się jeździ, silnik ciszej pracuje, płynniej rusza i nie ubywa ani kropli, ale to takie doświadczenia po zaledwie 2000 km, mam nadzieje ze pozniej bedzie tak jak teraz. no i jesli ktos bedzie chcial kiedys wymienic na ten olej to zdecydowanie polecam Max Life Center service (wychodzi taniej i maja valvoline na miejscu) na stronie producenta valvo jest lista tych warsztatow, wyszukuje sie przez wojewodztwo i dalej to juz szuka sie swojego miasta.

i jeszcze pytanko...ma ktoś może jakieś doświadczenia w korzystaniu z tego oleju przez cały sezon??? pozdrowienia!


Wto, 30.03.2010, 11:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
kazdy półsyntetyk 10w40 byłby taki sam - a nazwy typu High Mileaqe, Max Life czy Spokojna Starośc to tylko chwyt marketingowy, różne etykiety a w środku to samo

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Śro, 07.04.2010, 10:24
Profil

Postów: 10
Post Re: Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
każda nazwa ma na celu chwytać. jak zwał tak zwał. dla mnie bardziej liczy się to, że Celina nie piję i żyję w trzeźwości ;) tzn ona, ja to różnie. Na wcześniejszych olejach takich efektów nie było, chyba warto zaufać tej marce po prostu, ostatnio kupiłem taki preparat (problem z zapieczonymi hamulcami) Ceramic Paste też Valvoline i trochę się pobrudziłem, ale efekt był bardzo zadowalający :)


Pon, 12.04.2010, 22:18
Profil

Postów: 6
Post Re: Trzeba mieć olej w gĹ‚owie, ĹĽeby wybrać dobry olej?
Dobrze gada ze swietny :D sam wymieniałem i teraz mam polsyntetyk Valvoline... muszę stwierdzić, że jakościowo jakby odbiegał od reszty...i myśle ze to nie jest zaden efekt placebo bo swoje już na nim wyjezdzilem.Pozdrawiam


Pią, 23.04.2010, 22:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018