Obecny czas: Pią, 19.04.2024, 23:36




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Falujące obroty 1,6 AKL 
Autor Wiadomość

Postów: 52
Post FalujÄ…ce obroty 1,6 AKL
Witam,

W moim A3 o silniku 1,6 Akl falują obroty na biegu jałowym. Zakres falowania obrotów jest niski, skazówka delikatnie waha się w okolicach 900 obrotów z tym, że jest to na tyle odczuwalne, że na biegu jałowym słychać to oraz można odczuć drgania. Wymieniłem czujnik Halla i dalej to samo. Próbowałem zrobić nastawy VaGiem ale przepustnica nie umie zapisać sobie stałej wartości. Czyszczenie przepustnicy Gunk-iem nie pomogło. Proszę o pomoc co dalej ?


Sob, 27.03.2010, 15:56
Profil

Postów: 338
Post Re: FalujÄ…ce obroty 1,6 AKL
Czunik Halla nie ma tu nic do rzeczy. On odpowiada za położenie wałka.

W Twoim przypadku to albo lewe powietrze za przepływomierzem, albo sam przepływomierz.

Cytuj:
Próbowałem zrobić nastawy VaGiem ale przepustnica nie umie zapisać sobie stałej wartości

Oczywiście, że nie ma takiej opcji. Chciałeś zrobić gaźnikowca ze swojego silnika, ale elektronika na to nie pozwala. Tam wszystkim sterują czujniki, sonda i przepływka. Nie ma opcji, żeby wartość była stała.

Jak koniecznie chcesz ustalić stałą wartość, to wypruj któryś z bezpieczników - wporwadź silnik w stan awaryjny. Wtedy nastawy przyjmuja stałą bezpieczną wartość, ale silnik chodzi na kilkadziesiąt procent swoich możliwości.


Pon, 29.03.2010, 11:12
Profil

Postów: 52
Post Re: FalujÄ…ce obroty 1,6 AKL
Możesz mi pomóc ustalić gdzie najczęściej dochodzi do zasysania lewego powietrza?


Sob, 15.05.2010, 14:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018