Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 7:11




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Seat Leon 1.9 TDI SILNIK. Problem. 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post Seat Leon 1.9 TDI SILNIK. Problem.
Witam. Dwa lata temu kupiłem nowego z salonu seata leona. Silnik 1.9 TDI. Fabrycznie miał 105 koni, ale zrobiłem oryginalny chiptiuning i jest 135. Samochód stał dłuższy czas na parkingu z resztką ropy, gdyż mam służbowy. Moja żona z synem chciała pojechać do ciotki. Przed tym zatankowała przez przypadek !!BENZYNY!! za 20zł po czym przejechała około 15 km. Wszystko chodziło dobrze, samochód nie mulił. Wracając do domu wstąpiła do supermarketu. I tu się zaczęło. Wróciwszy ze sklepu, siedząc już za kółkiem samochód nie chciał odpalić. Dopiero za 3 razem duszenia się udało. Zastanawiali się o co chodzi. Na szczęście mój mądry syn spojrzał na paragon i spostrzegł się, że żona zatankowała benzynę, zamiast ropy. Żona była strasznie zdenerwowana, więc syn postanowił zatankować 31 litrów już prawidłowej mieszanki za tyle pieniędzy ile im zostało z zakupów i pojeździć trochę samochodem w celu spalenia trochę tego świństwa. Dobrze zrobił? Bo jednak co jak co, ale samochód jest świeży i nie chciałbym go naprawiać.. Bardzo proszę o pomoc!!..


Nie, 18.04.2010, 10:49
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 531
Miejscowość: Szczecin
Samochód: italiano diesel
Post Re: Seat Leon 1.9 TDI SILNIK. Problem.
Nie zrobił dobrze - powinno się opróżnić bak z tego co tam było, podobnie cały układ zasilania w ON... w każdym razie jak najszybciej jedź do warsztatu ( na lawecie) i pozbądź się tej mieszanki z baku bo Ci silnik padnie.


Nie, 18.04.2010, 11:56
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 381
Samochód: Saab 9-3
Post Re: Seat Leon 1.9 TDI SILNIK. Problem.
Lepiej w razie czego spuścić ale jak się wyjezdzi to też nic mu nie bedzie. dolac do pełna dobrej ropy i nie nadwyrężać silnika, nie takie łajno nam leją do baków na stacjach a ten silnik wytrzyma sporo. Normalne ze na mrozy się dolewa benzyny, może nie tyle ale na pewno mocno to nie szkodzi.

_________________
Fan ON


Pon, 19.04.2010, 20:45
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post Re: Seat Leon 1.9 TDI SILNIK. Problem.
stało się i tyle, tragedii nie ma. Sam zima dolewam benzyny, dolej teraz jeszcze jakiegoś uszlachetniacza do on i będzie gitara

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Śro, 21.04.2010, 13:14
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 8971
Miejscowość: ignorant motoryzacji
Samochód: hiszpański szajs
Post Re: Seat Leon 1.9 TDI SILNIK. Problem.
szklankę PB do baku często zapodaje na mrozie i jest bajka, nic się nie dzieje - tylko liczy się proporcja rozcieńczenia - wlej pod korek dobrego ON przejedz parę kilometrów i znów pod korek, tak w kółko aż stężenie PB a baku stanie się "homeopatyczne"

_________________
instalacje elektryczne bielsko-biała Czysciwo Bielsko pralnia dywanów puławy Domy Mieszkalne Pościel dla dzieci fan alfa romeo na wieki Moderator też człowiek - nabija posty i trolluje i ch*j


Czw, 22.04.2010, 1:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018