Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 13:30




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie 
Autor Wiadomość

Postów: 3
Post peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
Witam od ponad miesiąca główkuje co może być przyczyną dużego kopcenia peugeota 106 1.4 Disel, jest to Mk.1 96 rocznik. Auto ma przejechane nie całe 250tys. Od kupna bardzo dużo pobierał olej, tylko i wyłacznie jak mu dałem po garach. Ostatniego czasu testowałem mniej więcej co to mogło być, jeździłem spokojnie, beż żadnego butowania co dało efekt- brak kłębów dymu. Ostatniego czasu (poniedziałek) Wracałem ze stacji, nagle pod czas zmiany biegu 1 na 2, silnik stracił równą pracę, i tracił moc, głośniej chodził oraz bardzo okropnie kopcił przy najmniejszym gazie. Ledwo co dojechałem do domu. Co mogło się zepsuć? wykręciłem dzisiaj wtryski, jutro ide sprawdzić czy to są może wadliwe wtryski. Co mogło się jeszcze stać? Pierścienie na tłokach szlak trafił? Może coś związane z uszczelką pod głowicą? Proszę o pomoc, z góry dziękuje ( Jeśli będzie potrzeba mógł bym zrobić zdjęcia silnika )


Śro, 08.09.2010, 18:55
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
Głowica, uszczelniacze, simeringi, w gorszym razie pierścienie. Generalnie jeśli wtryski i reszta jest ok, to chyba czeka Cię kapitalka silnika.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 08.09.2010, 19:19
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1391
Miejscowość: Racibórz
Samochód: 126p 652ccm
Post Re: peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
Jeszcze jedna sprawa, kopci na niebiesko/biało czy dymi na czarno ?


Śro, 08.09.2010, 20:43
Profil

Postów: 3
Post Re: peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
Kopci na czarno, szaro czarno, ale bardziej to wygląda na kłęby czarnych chmur. Wydaje mi się, że możliwe padła pompa paliwowa. Olej też może pobierać dlatego iż, pierścienie na tłokach ma wyrąbane prawie max'ymalnie i dostaje za dużą dawke, przy tym i mógły te wtryski paść. Coś mi się wydaje, że trzeba będzie wymienić te pierścienie na tłokach i sprawdzić te wtryski. Co jeszcze mogło paść? Jak coś moge porobić pare zdjęć i wysłać tutaj. Myślałem nad tym brakiem mocy. Możliwe, że wtryski nie działały jak miały i po prostu go muliły przez co silnik nie pracował płynnie. Co o tym sądzicie, co mogło jeszcze się zepsuć.. Może to tylko jakaś głupota-oby. Proszę o pomoc i pozdrawiam.


Śro, 08.09.2010, 20:51
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
Głupota na 99% nie. Niestety takie objawy to pierwsze agonalne chrząknięcia silnika.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Śro, 08.09.2010, 21:42
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post Re: peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
mógł pasek rozrządu przeskoczyć, kąt wtrysku się przestawić,

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Śro, 08.09.2010, 21:48
Profil

Postów: 3
Post Re: peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
Dzisiaj jeszcze na spokojnie dostrzegłem dosyć bardzo "wyrypany" pasek klinowy, jak by coś tam latało- wątpie by to było przyczyną takiej awarii, w sumie co ma pasek klinowy do takiego kopcenia i nie płynnej pracy silnika? Sprawdzałem czy nie ma luzu( do 10mm powinien się uginać) i pasek naciągnięty w miare, no ale co prawda stan do wymiany.

@badys: Hmm, od razu powiem, że jestem lekko ciemny w tych sprawach, jak sprawdzić ten kąt wtrysku? Z góry dziękuje za podpowiedzi- serdecznie pozdrawiam.


Czw, 09.09.2010, 15:22
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 1232
Miejscowość: Podróż umiera w momencie dotarcia do celu
Samochód: służbowy
Post Re: peugeot 106 1.4 Disel nie plynna praca silnika kopcenie
podjedź do jakiegoś dobrego mechanika - mającego szerokie pojęcie o dieslach, ewentualnie autoryzowany serwis lub znajdź w okolicy serwis BOSCH który ma autoryzację na diesle, w miarę szybko zdiagnozują usterkę

_________________
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem
P.S.
Moją jedyną wadą jest to:, że nie mam żadnych zalet...

Najpierw sprawdź tu http://www.google.pl a potem zawracaj d**ę
161DT300; 161OD300; 161ETZ300


Sob, 18.09.2010, 0:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018