Obecny czas: Czw, 18.04.2024, 2:40




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 
Koszt remontu rozbitka Opel Vectra GTS 
Autor Wiadomość

Postów: 1
Post Koszt remontu rozbitka Opel Vectra GTS
Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu myślałem nad zakupem rozbitego samochodu i późniejszym jego remoncie, dokładnie interesuje mnie Opel Vectra GTS. Jestem laikiem w tym temacie jednak mam w rodzinie osobe która się takim czymś zajmuje jednak najpierw chciałbym się zorientować czy takie coś w moim przypadku się opłaca. Dla przykładu podam link z allegro do auta które mnie interesuje ( jest mocno rozbite ) i prosiłbym o wstępną wycene kosztów napraw jeśli wogóle da się takie coś naprawić ( autem z aukcji nie jestem zainteresowany w kontekście zakup, chce się zorientować jedynie w kosztach ).
http://allegro.pl/otomoto-opel-vectra-disel-salon-gts-w-skorach-i1232817253.html

Jestem nowy na forum i nie wiem czy można podawć tutaj linki z allegro.


Pią, 17.09.2010, 0:48
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Koszt remontu rozbitka Opel Vectra GTS
Jeżeli masz taniego blacharza i dojście do części to się opłaca. Tanio będziesz miał i szerokiej drogi jeżdżąc skasowanym autem, przyda Ci się.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 17.09.2010, 16:53
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 2897
Miejscowość: Inowrocław | Poznań
Post Re: Koszt remontu rozbitka Opel Vectra GTS
Znajomy jakiś czas temu kupił w Niemcowni Passata B6 Kombi. 2.0 TDI, full wypas, brakowało jedynie prawego boku auta :lol: jakaś autostradowa "stłuczka", wyrwane drzwi, pogięte słupki, progi, dach, boczne elementy nadwozia.. wyklepali go normalnie w autoryzowanym serwisie na org częściach i wyszli ok 7k taniej, niż jakby kupili taki egzemplarz bezwypadkowy. Ponoć nie ma różnicy, ale mimo wszystko ja bym miał trochę strach... Więc czy się opłaca ? Finansowo tak, ale pytanie czy chcesz jeździć składakiem ;)


Pią, 17.09.2010, 19:03
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Koszt remontu rozbitka Opel Vectra GTS
Różnica zawsze jest. Pomijam możliwości stref zgniotu w razie wypadku, to i w codziennej eksploatacji. Nie ma bata, po kilku tysiach kilometrów rozbitek wydaje niektóre inne dźwięki niż oryginal.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Sob, 18.09.2010, 8:59
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 165
Miejscowość: Katowice / Czestochowa
Samochód: Pandaren / Scierka
Post Re: Koszt remontu rozbitka Opel Vectra GTS
roĹĽnica zawsze bedzie bo mamy samochod drugiej kategorii jak by nie patrzec, ale nie o to kolega pyta.
Ogolnie znam czlowieka, ktory jezdzi wyremontowanym sceniciem 2005 1.9 dizl po wodowaniu, zaznaczam tylko, ze nie byla to ukryta wada, tylko swiadomy zakup i po mimo roznicy w odcieniu lakieru na srebrnym scenicu (po przyjzeniu sie widac jak gleboko stal w wodzie) to smiga 3 lata i wszystko jest ok, a na zywej gotowce wyszedl bardzo dobrze.

Reasumujac - zal troche kupic auto po wodowaniu/wywrotce za taka sama kase jak bezwypadkowe, ale swiadomy zakup czy remontowanie w swoim zakresie to inna bajka. Wycenic nikt Ci tutaj nie wyceni takiego samochodu, bo nawet jezeli ktos robil samochod na takich zasadach to i tak male prawdopodobienstwo, ze byly takie same zniszczenia/rocznik/typ czesci



edit - po co ja to pisze jak i tak nikt tego nie przeczyta? :)))))


Czw, 30.09.2010, 17:54
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Koszt remontu rozbitka Opel Vectra GTS
Prawda jest taka, że auto po zderzeniu traci swoje fabryczne właściwości. Przykład u mnie - po stłuczce miałem wymianę drzwi - koszt w ASO na fakturze 2100 zł.. i co? Drzwi mimo, że nowe nie są tak dobre jak oryginalnie włożone i są nieco większe szumy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Czw, 30.09.2010, 22:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 6 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018