Obecny czas: Sob, 04.05.2024, 19:29




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Porady Seat Leon 1.6 PB 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Porady Seat Leon 1.6 PB
Baskont, wacha jest dobra jak masz wĂłz do upalania, jak masz dupowĂłz to zapodaj sobie sekwencje i sielana.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Czw, 10.02.2011, 18:41
Profil

Postów: 12
Post Re: Porady Seat Leon 1.6 PB
A takim troche prostszym jezykiem ? :)


Czw, 10.02.2011, 22:28
Profil

Postów: 159
Miejscowość: Nuneaton
Samochód: civic 9
Post Re: Porady Seat Leon 1.6 PB
Zakladaj gaz sekwencyjny, a nie pożałujesz ;) jeździc bedzie tak samo jak na benzynie, a koszta o polowe mniejsze :) ja juz zrobilem prawie 50tys km na gazie i zero jakichkolwiek problemow, a oszczędność ogromna, raz miałem samochod na sama benzyne i wiem ze juz nigdy wiecej nie popelnie tego błedu :wink: wiem ze na PB się fajniej jeździ (chodzi mi o stan umysłu :mryellow: ) ale przecież zawsze mozesz na benzynke przełączyc :D

_________________
był: Citroen ZX 1.8 8v PB + LPG
był: Opel Kadett 1.4 8v PB
był: Daewoo Nexia 1.5 16v PB + LPG
był: Seat Cordoba 1.6 8v PB + LPG
był: Citroen Xsara 1.4 8v PB
był: Vectra c 1.8 16v PB
był: Suzuki Alto 1.1 PB
Jest: Honda Jazz III 1.4 PB
Jest: Honda Civic IX 1.8 PB


Pią, 11.02.2011, 10:11
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 6345
Miejscowość: Bielsko-Biała
Samochód: E36 318ti / 626 gf
Post Re: Porady Seat Leon 1.6 PB
Miałem na myśli, że auto na PB jest dobre jak masz auto na weekendy, albo klasyka, albo do driftu czy wyścigów. - generalnie jak masz 2 wóz tylko do zabawy. A na codzień jako dupowóz to lepiej brać LPG albo diesela. Ale diesel jest drogi w utrzymaniu i paliwo do niego kosztuje tyle co PB prawie. Więc lepiej pb+lpg mieć na codzień i spokój. Instalacja co najmniej 3 generacja -> sekwencja.

_________________
http://www.tanidrift.pl


Pią, 11.02.2011, 13:00
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Porady Seat Leon 1.6 PB
Gaz z instalacją sekwencyjną w tym silniku to dobre rozwiązanie. O tym, że gaz nadaje się jedynie do kuchenek piszą puryści motoryzacyjni, którzy benzynę traktując jako święty napój używają sporadycznie, tankując po 30 zł potem liczą kilometry gdzie jeżdżą, żeby zbyt dużo nie wydać. Owszem, są silniki, które gaz znoszą gorzej, lub też wymagają naprawdę dobrej instalacji i dużej troski. Duża troska, to przede wszystkim regularne serwisowanie i wtedy instalacja gazowa jest nieco kłopotliwa, po podliczając koszta i czas kokosów się na tym nie zbije ;)

Jednak silnik 1.6 w Leonie to prosta konstrukcja, która nie ma rozwiązań niesprzyjających instalacji LPG więc instalacja za ~2000 zł i "będzie pan zadowolony" ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Pią, 11.02.2011, 14:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018