Obecny czas: Pią, 29.03.2024, 5:42




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Golf 4 - problem z chłodzeniem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Postów: 386
Miejscowość: Hrubieszów k/Zamościa
Samochód: VW Polo 1,9 SDI
Post Golf 4 - problem z chĹ‚odzeniem
Witam, mam problem ze swoim golfem 4. Tzn nie wiem czy to jest problem, czy tak może musi być. Chodzi o silnik 1.9 tdi 101 PS. Opiszę w skrócie: problem leży w wentylatorach chłodnicy, są 2, jeden od klimy drugi od samej chłodnicy. Gdy silnik złapie temperaturę 90 stopni, po wyłączeniu silnika wentylatory chodzą jakieś 5-8 min. Takie coś może wystąpić, ale nie daje mi spokoju to, że nawet gdy silnik jest zimny, przejadę, dosłownie 30 m spod bloku do garażu to wentylatory też działają, tylko krócej. Może ktoś powiedziec, czy to jest awaria jakiegos czujnika, czy może niepotrzebnie panikuję. Kolejnym problemem jest piszczenie dochodzące z okolic wentylatorów, gdy włącze klimę. Nie wiem od czego to zależy, ale raz piszczy raz nie. Pozdrawiam

_________________
Ksiądz to jednak bardzo mądry człowiek, sam ślubów udziela ale sam nigdy się nie ożeni.


Nie, 24.04.2011, 6:33
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 5418
Miejscowość: Zagłębie Dąbrowskie
Samochód: Bravo T-Jet
Post Re: Golf 4 - problem z chĹ‚odzeniem
Co do załączania się wentylatorów to trochę dziwna sprawa i nie wiem co to może być. Co do piszczenia wentylatora od klimy to kolega miał to samo w Leonie z tym samym silnikiem. Popiskiwało łożysko na wentylatorze. Wymienił i teraz jest już ok. A sprzęgiełko które załącza wentylator od klimy jest ok ?

_________________
Alfa Romeo
Fabricca Italiana Automobili Torino

Fan włoskich samochodów od zawsze na zawsze


Czw, 19.05.2011, 9:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  


Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018