Obecny czas: Wto, 16.04.2024, 19:30




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Nauka mechaniki w wieku 23lat 
Autor Wiadomość

Postów: 9
Post Nauka mechaniki w wieku 23lat
Witajcie. Na początek ponieważ jestem tutaj nowy pozdrawiam wszystkich forumowiczów.... Mam pytanie i prośbę o szczerą pomoc na ten temat: Mam 23 lata i chciałbym zacząć uczyć się konkretnej mechaniki w zakładzie mechanicznym, ale nie wiem sam czy w moim wieku zaczęcie nauki zawodu prawie od podstaw ma jeszcze sens. Dlatego też chciałbym, żeby ktoś kto jest już trochę w tym zawodzie zweryfikował moje postępy i doradził mi, a przypominam, że bardzo mi zależy na tym jeśli jest to ostatni dzwonek. No więc tak, po szkole gimnazjalnej poszedłem i ukończyłem trzyletnią szkołę zawodową (mechanik pojazdów samochodowych). W tym okresie jednocześnie przez trzy lata miałem również naukę praktyczną w zakładzie mechanicznym, na przemian w tygodniu, trzy dni szkoły i dwa dni nauki (pracy) u mechanika. Nie ukrywam, że kiedyś praktyczna część nauki zawodu, kompletnie jakoś mi nie szła. Może to dlatego, że nie interesowało mnie to wcześniej aż tak bardzo jak teraz??. Szkołę i praktyki skończyłem mając 19lat i zdałem oczywiście czeladnika bardzo dobrze. Potem już do dzisiaj, czyli od 19stki przez prawie 5lat nie miałem w ogóle styczności z samochodami i mechaniką. Pytam tu i tam czy zechcieli by mnie po takiej przerwie przyjąć na przyuczenie, może na staż, ale nikt jak dotąd nie jest chętny mnie zatrudnić. Jakoś mi szkoda, że odrazu w tym dalej nie brnąłem i zmarnowałem 5 cennych lat zawodu. Mam też żonę i chciałbym kiedyś zacząć zarabiać na mechanice na własną rękę, ale na początek praktycznie od nowa muszę uczć się zawodu. Jak oceniacie moją sytuację?? Czy w moim wieku i sytuacji warto jeszcze się zacząć tego uczyć? I czy mogę jeszcze zostać dobrym fachowcem??? Proszę o szczere odpowiedzi.....


Nie, 29.01.2012, 19:30
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Nauka mechaniki w wieku 23lat
W dziwnym może rejonie mieszkasz, bo u mnie pełno mechaników wszędzie szukają, nawet takich bez żadnego wykształcenia i praktyki - byle by nie pił. Szukaj roboty w jakimkolwiek zakładzie i tam się szkol, bo jeżeli chodzi o wykształcenie to tyle Ci wystarczy.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 29.01.2012, 20:01
Profil

Postów: 9
Post Re: Nauka mechaniki w wieku 23lat
Ja mieszkam w Radomiu. A ty skÄ…d jesteĹ›?? JesteĹ› moĹĽe mechanikiem samochodowym?


Nie, 29.01.2012, 20:16
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Nauka mechaniki w wieku 23lat
TeĹĽ jestem z Radomia ;) Wpadnij na www.klubmotoradom.pl Tam moĹĽe ktoĹ› Ci coĹ› sensownego doradzi ;)

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 29.01.2012, 20:25
Profil

Postów: 9
Post Re: Nauka mechaniki w wieku 23lat
Ooo widzisz jak się składa :) Zanim wpadnę na stronke którą mi podałeś może masz jakiś kontakt do siebie, np gg?? Moglibyśmy trochę pogadać z racji że jesteśmy z tego samego miasta?? Pisałeś że w Radomiu pełno mechaników szukają, nawet bez konkretnych umiejętności, a ja jak na razie żadnego takiego zakładu nie znalazłem. Może słabo szukam??


Nie, 29.01.2012, 20:38
Profil
Moderator
Awatar użytkownika

Postów: 24507
Post Re: Nauka mechaniki w wieku 23lat
Szperaj po gazetach, swego czasu w anonse było sporo ofert. Zresztą np. znajomy w Ekonafcie niedaleko ul. Tartacznej przez długi czas szukał załogi i same chlejusy przychodziły.

Co do pomocy na miejscu zbytnio obecnie nie pomogę, bo obecnie mieszkam w Krakowie. Zajrzyj na forum, które Ci poleciłem. Może ktoś ma kogoś znajomego i Cię wkręci.

_________________
| pajacyk.plpolskieserce.pl | Kliknij raz dziennie. Codziennie.


Nie, 29.01.2012, 20:54
Profil

Postów: 9
Post Re: Nauka mechaniki w wieku 23lat
Ok. Dzięki serdeczne :wink:


Nie, 29.01.2012, 20:57
Profil
Awatar użytkownika

Postów: 982
Miejscowość: Stargard Szcz.
Samochód: Leon TSI, C25 Camper
Post Re: Nauka mechaniki w wieku 23lat
danielcio23a napisał(a):
Czy w moim wieku i sytuacji warto jeszcze się zacząć tego uczyć? I czy mogę jeszcze zostać dobrym fachowcem??? Proszę o szczere odpowiedzi.....


Ludzie cały czas się kształcą. Musisz ścisnąć życie za jaja i zabrać się za konkretny rozwój umiejętności. Życzę powodzenia.


Pon, 30.01.2012, 1:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
 cron

Wszelkie sugestie, opinie i uwagi proszę kierować na adres: administrator(at)samochodyswiata(dot)pl

Powered by phpBB3 © 2003-2018